Psychika - lieky

Príspevok v téme: Psychika - lieky
andrika

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s liekmi na psychiku. Mne psychologicka predpisala Zoloft, ale po jednej uzitej tablete som mala hnacku, bolo mi nevolno a nemohla som dobre spat este dalsie 3 noci. Neviete mi poradit ci by som mala pokracovat? Alebo je lepsie si vypytat iny typ tychto liekov? S akymi mate skusenost? Dakujem.

andrika

Snazim sa, dnes je to uz o nieco lepsie. To vazne az o mesiac? Tak to este dost, ale ved si vravela, ze ty si citila zmenu po 3 tyzdnoch nie?

Lulu2011

ja ked som ich zacala brat, kazdu chvilu som ich chcela hodit do kosa, prve 4 dni som ani nikde nechodila, potila som sa ako kon, derlizacia, zmatenost, ale dr. ma podrzala, ze mam vydrzat, tak ber, ze ucinok pocitis az za mesiac, dva :(

andrika

Lulu2011 uz som zacala s uzivanim,ale co sa so mnou robi. Mam pocit na vracanie cely den, triaska, nepokoj a nespavost samozrejme. Neviem ako to takto vydrzim.

andrika

A ty ake presne lieky uzivas? No tato psychiatricka nie je slovenska, tak mozno tu sa to ucia inak :-) Zacnem si to davat teda rano. Dost sa toho bojim to zacat uzivat, ale ked vravis, ze to stoji za to tak sa premozem. Je to moja posledna nadej fakt.

Lulu2011

andrika - tak to mas riadne trdlo toho tvojho psychiatra, SSRI vzdy rano, inak fakt nemas sancu spat, lebo to su povzbudzuje AD :) na noc sa davaju ine typy napr. Trittico

najskor potenie, myslela som, ze zosaliem ako mi bolo teplo, to nastastie preslo, lebo inak si neviem predstavit tak zit, derealizacia, trasenie noh, slabost noh, ruk, zvacsenie depresie a uzkosti, myslela som, ze som zobrala snad jed, az teraz je to lepsie, len mam pocit, ze mi nejak zadrzuju vodu v tele sa mi to nepaci

andrika

Vazne? Mne kazala si ho davat pred spanim. Myslis, ze je lepsie rano? Vypytam si nejake lieky na spanie teda. Nie ja nepracujem, ja totiz zijem a pracujem v zahranici, takze ja mam tu zimnu sezonu volnu a pracujem hlavne v lete. Ake neziaduze ucinky sa prejavovali tebe, ak sa smiem spytat?

Lulu2011

andrika - tak to sa cudujem, ze ti aspon nejaky alprazolam nedal aspon na mesiac,ved musi mat skusenost, ze SSRI robia nespavost, urcite nieco pytaj, ja pracujem, ale je to premahani sa, stale mdloby, kolapsy, preto som uz musela za dr. ty si doma?

andrika

Presne tak mas pravdu, ja tym trpim len tri mesiace a uz nevladzem, takze si neviem predstavit, ze si tak mohla zit roky. Vazne to pochopia len ludia, co si tym presli. A myslim, ze bez tych liekov si len zbytocne ublizujeme este viac, tak na co sa trapit? Myslis, ze je teda normalne mat vedlajsie ucinky, ze to vazne musim vydrzat? Nie na spanie mi nic nedala, praveze mi povedala ze budem z toho prve dni dost unavena a malatna a ja som nemohla oko zavriet, vobec som necitila unavu. Skusim to asi prekonat. Inak ja mavam to iste co ty, nedokazem normalne fungovat medzi ludmi, ked idem do do supermarketu, tak mam strasne zavraty, ja musi odtial utekat prec. Chyba mi ten pocit, ze budem zasa moct vsetko robit bez problemov. Ty si dokazala normalne pracovat?