Psychika - lieky

Príspevok v téme: Psychika - lieky
andrika

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s liekmi na psychiku. Mne psychologicka predpisala Zoloft, ale po jednej uzitej tablete som mala hnacku, bolo mi nevolno a nemohla som dobre spat este dalsie 3 noci. Neviete mi poradit ci by som mala pokracovat? Alebo je lepsie si vypytat iny typ tychto liekov? S akymi mate skusenost? Dakujem.

Lulu2011

je rozdiel psychicke a psychicke...ked nemas dostatok serotoninu, mozes chodit do prirody, brat neviem co a nevyhrabes sa z toho, ja som zatial bez terapie (na ktoru sa ale chystam KBT)a chemia v liekoch sposobila to, ze konecne po xy rokoch som vcera vonku neomdlievala, nepotila sa, nepanikarila, ale v pohode zila ako iní...ano su to sracky, kvoli nez. ucinkom, ale to trapenie a tyranie ako mi bolo bez...ja to uz nechcem zazit a to som sa zubami nechtami branila, ze ziadne ad brat nebudem, roky som trpela kolapsami a zbytocne

Lulu2011

andrika - ahoj, ja zacinam tiez zo SSRI len uz trosku dlhsie ako ty :) treti týžden, to, co mne bolo prve 2 týždne ani nechci vediet, vzdy som ich chcela hodit do kosa a ledva sa doplazila k psychiatricke a ona, ze vydrzat, vydrzala som...a posledne 2 dni zmena k lepsiemu ;) neziaduce ustupuju, akurat ten spanok je o prde, ked sa clovek zobudi nevie naspat zaspat, ale to je pri vsetkych SSRI, mam brat Rivotril na spanie, tebe nic na spanie nedala?

zewa

Zavolaj lekarke ake mas vedlajsie ucinky a dohodnete sa na dalsom postupe, ci ti ich zmeni alebo odporuci dalej uzivat. A rozumiem ti, ze ti je tazko. Su obdobia, kedy je clovek za tie lieky vdacny. Znam to. Drz sa!

andrika

Ja som si velmi dobre vedoma toho, ze su to jedy tieto lieky, ale to su vsetky lieky. Ja som clovek, ktory sa vyvaruje takmer vsetkemu nezdravemu a tento problem som sa 3 mesiace snazila vyriesit inak, bez liekov, nejde to a to dokazu pochopit hlavne ludia, ktori si niecim takym tiez presli. Len zbytocne to vo svojom tele zhorsujem, tym ze cakam, kym to prejde samo. Keby ste mali taktiez taky problem a branilo by vam to v praci a celkovo v zivote, tak by ste mozno uvazovali inak. Ale v kazdom pripade dakujem za zaujem.

Peter999

Akekolvek chemikalie si clovek do tela zavedie, vysledne su to jedy. Casom Dr. doporuci silnejsie a silnejsie a navykovejsie a navykovejsie. Netreba podcenovat doktorov, ale treba vyberat toho spravneho. Podla mna psychicke problemy su hlboko v nas a dokonca sa prenasaju generacie - staci sa opytat rodicov kto mal taketo problemy. Ja som za riesenie problemov inou metodou, staci pogooglit nieco o TPO a potom chlapika Ales Kalina a uz vies co tym chcem povedat ...
Nebudem studovat ten liek co pises ale pozri si vedlajsie ucinky a tam by mal clovek pouvazovat. Ak je potrebne ukludnit silne rozrusenie a inak to nepojde, tak si moze clovek nieco do seba supnut, ale uzivanie dlhodobe nikam nevedie, len situaciu zhorsuje. Je to moj osobny nazor a zariad sa ako myslis, je to tvoj zivot a tvoje zdravie. Kto sa pyta a studuje, ten sa vela dozvie, citaj, pytaj sa a budes vediet colen chces.