Strach zo vzťahu s kamarátom

Príspevok v téme: Strach zo vzťahu s kamarátom
neviemco

Ahojte. Potrebujem radu. Mám už dlho kamaráta, s ktorým si každý deň voláme a píšeme. Sme spolu miminálne 2 krát do týždňa. Je zlatý, no je mladší a stále mám strach si s ním začať. Ono to je teraz celé čudné, pretože sa poznáme vyše trištvrte roka, z toho sa už rozišiel s frajerkou...
Bojím sa s ním niečo začať, lebo nie je taký zodpovedný a ja už uvažujem o 2-3 roky o založení si rodiny, pričom on ešte len začína výšku...
Teraz sa kamarátstvo tak divne vyvíja, pretože ja som teraz podráždená a bránim sa vzťahu, neustále mu prizvukujem ako vzťah nechcem a on je zas také opozitum, ktorý hovorí že on by chcel priateľku, potrebuje niekoho (nehovoríme si to konkrétne, že chceme byť spolu mi dvaja ale vo všeobecnosti).
Na jednej strane sa bojím, že ho stratím no na druhej sa desím toho, čo by bolo, keby že sme spolu. Keby som otehotnela/niečo by sa stalo, tak viem, že by sa nevedel postarať a toho sa desím. Antikoncepciu nemôžem brať kvôli zdravotným dôvodom :/
Poraďte mi prosím :/

neviemco

Dakujem za rady:) Netlaci na mna,len mu povie vzdy svoj nazor a podotkne vetu,ktora sa da interpretovat dvoma sposobmi.Niekedy mi je luto,ze je fakt dobry a zlaty chlap,snazi sa, no stale je citit,ze ma rad zazemie rodicov a taku tu mensiu potrebu osamostatnit sa:/

Agnes989

Nechoď do vzťahu s kamarátom len preto, že na teba tlačí. Keď ty to tak necítiš, sama vidíš, že to nemá budúcnosť, taký vzťah by ťa len obral o pár rokov života. Správny kamarát by mal akceptovať čo chceš a nechceš a ak chce s tebou ukončiť kamarátstvo len preto, že si s ním nechceš začať, tak ako pardón, ale potom to žiaden skutočný kamarát nie je a jeho strata ťa nemusí nijak trápiť.

Kiki74

Ja si myslim ze by ste mali ostat len kamarati.. ak uz teraz vies ze mate odlisne zaujmy tak to potom neriskuj.. pretoze to aku mas predstavu o buducnosti je dolezite..a chcela by si ju potom obatovat zato ze si ho len nechcela stratit ako kamarata? predsa ho poznas..a ak vies ze ti tie vlastnosti nevyhovuju a uz teraz hovoris ze CO AK.. tak myslim ze uz ty sama vies co urobit :) PS: to ze ostanete len priatelia nic nepokazi..najdes si partnera ktory ti bude lesie vyhovovat aj do buducnosti a on si najde babu ktora bude sediet aj k jeho veku ;)

neviemco

Nieco k nemu zacinam citit,preto neviem,ako sa mam zachovat. Nestuduje za profesora,len zacal vysku,ja ju o chvilku koncim.
Jasne ze existuje aj takato ochrana,ja len neviem,co by som robila,keby som nahodou otehotnela.Asi mate pravdu,ze by to bolo dobre nezacat viest do vztahu:/

NO2

A na čo si ide robiť vysokú školu? Aby potom išiel do zahraničia robiť nejakú podradnú robotu. Radšej nech sa naučí nejaký cudzí jazyk. Čo z toho, že bude vyštudovaný profesor, keď sa nebude vedieť dohovoriť.
To je jedna vec.
Vzťah si s ním môžeš začať, ak ho ľúbiť, ak nie, tak nemáš, čo riešiť. Hádam s kamarátom nechceš mať vzťah, či áno?
Existuje aj pánska ochrana, či nie?
Prepáč, len tak plácam dve na tri:-)

andrika

Ja si osobne myslim, ze by to asi neslo. Ty mas ine zaujmy nez on a ako citam tak si za nimi aj stojis a z toho by mohol byt vazny konflikt vo vasom vztahu. Moj osobny nazor je, ze zena by asi nemala byt s mladsim muzom, predsalen potrebuju dlhsi cas na to, aby vyzreli nez my zeny. Myslim, ze by to asi nikam neviedlo, len by ste ublizili jeden druhemu. Dufam, ze sa rozhodnes spravne.