Závraty, neustále točenie hlavy, tlak v hlave

Príspevok v téme: Závraty, neustále točenie hlavy, tlak v hlave
zufalka27887

Ahojte, už dlhšiu dobu mám problémy s točením hlavy a závratmi. V poslednej dobe ma začala aj často bolievať hlava a pociťujem také čudné tlaky v hlave. Bola som za svojou obvodnou lekárkou, ktorá mi stále omieľa, že mám dodržiavať pitný režim, ale na žiadne poriadne vyšetrenie ma neposlala. Som na vozíku od narodenia mám svalovú atrofiu a mám silnú skoliózu chrbtice aj krčnej chrbtice. Obvodná ma posiela na rehabilitácie, vraj to môže byť spôsobené aj tým, no ja sa strašne bojím, že je to nádor. K neurológovi ma zatiaľ neposlala, tak som sa sama objednala na súkromnú kliniku k neurológovi. Má niekto podobné problémy? Mohol by to byť nádor? Strašne sa bojím... v utorok idem k tomu neurológovi, tak som zvedavá, čo mi povie :(

zufalka27887

Bola som u neurologičky, opäť tá istá odpoveď: je to spôsobené vašim svalovým ochorením, musíte viac cvičiť a rehabilitovať, zapojiť masáže a dodržiavať pitný režim. Na moje vyžiadanie ma ale poslala na magnetickú rezonanciu (bojím sa toho nádoru, preto chcem túto príčinu závratov vylúčiť aby som mohla kľudne spávať). Doktorka mi povedala, že v rámci psycholiečby bude fajn, ak toto vyšetrenie absolvujem. Dnes som bola na MR a čakám na výsledky. V priebehu týždňa pôjdem opäť za doktorkou a uvidíme teda, či je to vážne, alebo je to naozaj spojené s mojou skoliózou a nedostatkom pohybu. Držte mi päste! :(

RNG

Tinitus, vertigo a vestibularny syndrom mozu byt sposobene aj nakazami, co sa dostali do stredneho ucha cez Eustachovu ytrubicu z hrdla, kam sa dostavaju s hlienami z prinosnycy dutin. Infekcia v prinosnych dutinach sa da potlacit kvapkami rozatoku citricidalu, hlieny sa daju odstranit NAC, serrapeptazou a najma oreganovym olejom, co zaroven nici antibioticky odolne nakazy, co ziju v hlienoch a z hlienov.
Odporucam brat entericky pokryte oreganove kapsule, ako ma napr firma NOW foods, dlhodobo. Zialbohu do dutin v strednom uchu sa malo co dostane a oreganovy olej v dostatocnycy davkach carvacrolu je prchavy olej a vylucuje sa z tela spolu s hlienami takze sa tam dostane.

nikusska

Pravdepodobne tvoj problem suvisi s chrbticou. Jedna z moznych pricin moze byt aj anemia, no skor by som riesila tu skoliozu. Na zaklade vlastnych skusenosti ti odporucam spec. cvicenie, ktr. ti urcite pomoze, ak budes pravidelne a trlezlivo cvicit - SM system. Na ofic. sranke autora, ceskeho Dr.Smiska najdes viac info ako aj zoznam lektorov, cvicitelov na SK: www.smsystem.cz.
Na zac. si treba len zakupit lana na scvicenie a prip. podlozku a par sedenu u cvicitela a potom si uz mozes cvicievat sama doma. To cvicenie zial nepreplaca poistovna, napriek tomu, ze ma 30r skusenosit a preukazatelne vysledky. V Nemecku a RAkusku preplaca poistovna, hadam to raz bude aj u nas.
Vyborne ceny na cvic. pomocky su na tejto stranke, majitel je jeden z lektorov, vyucuje aj v mas. skole vo Vrutkach, v ZAMASe: -odkaz odstránený-

arwenik

ahoj,mas to od chrbtice ! taketo podobne veci som mala aj ja , mam skoliozu od malicka . potom od strachu ti to ide na psychku ,po tom sa citis este horsie , bola som na CT ,vsetko ok ... po tomto som si povedala ,ze kaslem na to prestala som sa sledovat .a po 7 rokoch to samo preslo .. a vedz ze psychika je strasna svina , ked si s tejto strany oslabena ,tak sa ti vsetko zda na umretie ,pritom ti nic nie je ..! xanax mi nezaberal .. kupila som si v lekarni homeopatika sedatif PC - tie mi pekne zaberaju .. citim sa dobre po tom , davam si za den 4 krat po dve tabletky ,je to nenavykove .. mavala som strasne stavy uzkosti , ze mam nieco v hlave ,, ale naozaj je za vsetkm psychika a chrbtica ... chrbtica a psychika maju k sebe strasne blizucko ,, neboj sa,, a hlavne masage mi pomahaju velmi ,potom plahocenie vo vode v afrodite .. no a teraz mam zas taky problem z chrbtisou ,ze som si ju blokla ,ked som vysavala ,a neviem sa druhy mesiac plnohodnotne nadychnut ,, po masagi s ami ulavi ale problem neriesi .. som objednana na rehabky ,a este idem v pondelok k chyropraktikovi mal by ma napravit ,, uvidime :) ale neboj sa to je od crbtice:)

mascha

mám obavy,že predošlé problémy postúpili do hlavy..viem,že sú aj iné,ale tentoraz ti môžem odporučiť len metodu mlgania oleja,tá ťaha patogény aj z hlavy

zufala278

Noelani - bola som aj u ušného, ale ten ma nevedel vyšetriť, pretože vertigo sa vraj vyšetruje tak, že sa "postihnutý" musí prejsť, aby lekár videl, do ktorej strany ho ťahá.. no a ja keďže som na vozíku, tak som toto nemohla absolvovať... akurát sa mi pozrel do ucha a povedal, že tam nemám žiadny zápal, mala som len trošku opuchnuté ucho, zobrali mi stery a našli mi tam nejaké mikroorganizmy ktoré sme vyliečili antibiotickými kvapkami. Toť vsjo vyšetrenie u ORL