Uzkost

Príspevok v téme: Uzkost
monika555

Dobry den, chcem sa s Vami poradit ohladom mojho problemu. Mala som narocnejsie obdobie, rozchod s priatelom, do toho bolesti krizov a riešila som s priatelkou jej problemy, ktorymi boli panicka porucha , resp. strach ze odpadne ked bude sama a ze zomrie. Nasledne som začala studovat všetko dostupne na inernete o tejto psychickej poruche a dostavala som sa k dalsim a dalsim co vo mne vyvolala neskutocnu uzkost , s ktorou somn nevedela fungovat , ani som nejedla pretože som sa začala bat ze trpim depresiou. Vsade same clanky ako sa z toho neda dostat a k tomu tie priserne prispevky ludi o tom ake to je priserne a ja som to zrazu citila nasla som sa v priznakoch... prislo mi ze som bola vzdy melancholicka, ale vzdy som mala strasnu chut zit,ktora ale prechadzala ako som citala tie clanky. potom som zacala mat pocit ze som dako pssychicky chora , ze sa zblaznim , ze dakomu ublizim, ale aj to len potom ako som si precitala take prispevky. uprimne teraz sa normlane usmievam akych nerealnych veci som sa bala. Ked som bola uplne zufala a myslela si ze dakomu ublizim alebo mi prepne mi velmi pomohli clanky ludi a ja som pochopila ze je to nerealne a uz aj ked pride ta myslienka zasmejem sa nad nou. jedine co mi ostalo je akysi zly pocit z toho co som zazila , a to ma taha zase do mysleinok co ked som z toho upadla do depresie? a zase len tie myslienky a zase mam pred ocami tie prispevky ludi ktory spachali samovzrazdu atd. viem ze to je len uzkost a strach ale nevm ako sa toho zbavit. uzkosti z toho ze dakomu ublizim som sa zbavila lebo som proste pochopila ze to je nerealne ale to aby som bola v depresii predsa realne je. vkuse sa skumam ci sa tesim zo zivota a vkuse dookola vkuse tie riesim a tym padom mam vkuse ten nanic pocit a zle mysleinky. ale fungujem normalne , chodim aj von vsetko. U psychiatra som bola moc mi nerozumel , povedal ze mam problem s uzkostou ale to som vedela nestanovil mi ziadnu dagnozu , lieky som nehccela takze sme nic nevyriesili. zacala som chodit na psychoterapiu , kde mi p. psychiatricka vravi ze mam len vystupnovanu uzkost v sebe a ze je dolezite sa venovaat skor mojim problemom ktore boli predtymto vsetkym a to ze som sa vzdy bala ostat sama , nie ze sa mi daco stane ale ako to zvladnem ,mam 21 rokov a rodicia si stavaju dom a mne ostane byt a budem zit sama. takze moj problem je hlavne nesustale mysleniky o depresii a o tom ze sa sledujem svoje pocity a nasledne tym trpim a mam pocit ze to neskonci, stupnuje to vo mne uzkost , ale neviem mysliet na nic ine neviem sa inym tesit , mam pocit ze ten pocit ma ovlada.dakujem za odpoved:) Inak mam stastny zivot a asi by som si ho mala zacat vazit.

lucia238

sanynka pocula som, ze niekomu nerobi xanax dobre, ale zasa neurol a pod...ale je fajn, ked ti zabera prirodny liek. kamoska brala kedysi nato xanax, neurol , zkratka este horsie, jej to robilo na tu uzkost, asi jej tie lieky nesedeli, potom jej lekarka podla potreby doporucila nejaky rivotril na predpis, to nepoznam a to jej sedelo.

lucia238

Monika tu som to tusim objednavala...prislo mi to na druhy den, nechapala som.
www.zdravysvet.sk ale uzivaj to stale kazdy den 2 x denne, nielen pri uzkosti, ked budes uzivat aj tu brezu, nechaj si tam 10 minut rozostup, tu brezu najlepsie nalacno, alebo pred jedlom a potom par minut pockat, kym pojdes jest. To mam vsetko rady od jednej terapeutky. Vsetky to pozname,co sme to zazili , tie hnusne pocity, ked je telo stale akoby v krci a popritom tlaky, raz v bruchu, potom zaludku, potom na hrudi, v krku, krcnej chrbtici, v hlave a chodi to hore dole akoby do cloveka napustali elektricky prud a ked sa to zacne stupnovat a blizi sa atak, uz su to motolice, zavrate, busenie srdca ...Neboj sa toho, ja uz si hovorim ked to mna ide, ze no zasa, nech si to robi co chce, nech ma tu pleskne v obchode medzi regalmi, normalne nahlas si z toho robim srandu a ono to aj pomaha casto.

sanynkaaa

aha , no brala som xanax , dal mi kamos cely platok .. ten som mala na tyzden .. ale nemala som pocit ze by mi zabral .. to mi skor zabral ten sedativ PC . ked som si ho dala ,tak mi opadla ta uzkost .. a bolo mi dobre .. kdezto pri xanaxe nie ... nepreslo to .co sa divim,lebo xanax je silnejsi liek .. tak som ho uz ani neriesila ten xanax .aj to ze je navykovy ....a monuka presne taky stav mam aj ja ,som odviazana sama od seba , kecam ,nieco robim a odrazu si spomeniem ako mi je ,a potom som zas kde som bola ,neuveritelny kolotoc na zblaznenie !!!!

monika555

lucka a vies mi prosim ta poradit stranku z kade mam objednat? skusim to:) som rozhdonuta vyskusat vsetko co komu pomoze.. knihy mam aj mi pomohli..mna akoze dost otravuje to ze ja mam stale pritomnu uzkost ale len taku jemnucku.. mozem normlane jest aj fungovat ale mam v sebe take male napatie..alebo ze sa skumam.. a daco robim.napr som s kamoskou kecame a ja sa tak zamyslim ako mi je? aky mam pocit? no proste uplne mi z toho sibe neviem ako keby zabudnut a neriesit svoje pocity !a lexaurin je navykovy a je na predpis...to by som doporucovala len vo velkom strese, v nevyhnutnych pripadoch.. no ja som nebrala nikdy nic take..mala som par krat neurol ked som nemohla zaspat ale to davnejsie uz ani ten nemam...

lucia238

nie, lexaurin, xanax, frontin , neurol su na predpis a tlmia uzkost. Ale predpise to aj obvodacka, ale opatrne s nim, pri pravidelnom uzivani su vysoko navykove, uzit len v krajnom pripade.

lucia238

Monika vyskusaj, mne to na lahsie uzkosti zabera.stoja 5 eur, co je v pohode cena, objednaj si hned ale aj Brezu okrem Lipy, Breza precistuje pecen a vsetky toxiny pomoze vyplavit, ak je pecen zamorena, nemoze z tela vyplavovat toxiny a tym padom sa ti drzia v tele a sposobuju problemy. Mne to jedna terapeutka odporucala priamo z flasticky kvapkat na jazyk 2 x denne po 25 kvapiek, podrzat v ustach a prehltnut. Bachovym moc neverim, vyskusala som aj to kedysi. Hlavne to uzivaj vsetko co som pisala pravidelne. Brezu len 1 flasticku, Lipu som mala odporucenu 2 flasticky po sebe uzivat. Nauc sa nejake relaxacne techniky, lahnut si a navodzovat si pocity pokoja, predtsvovat si nieco , kde si sa citila velmi prijemne,nasilu si vsugerovat a presvedcit tu mysel, ze si pokojna kludna, zdrava, ze je vsetko v poriadku, lebo pri pocite uzkosti mas pocit nerealna, akoby silny blok, ohrozenie zivota, vdaka strachu nedokazes normalne racionalne mysliet, treba sa pri relaxacii sustredit na dychanie hlboke az do brucha. Vyskusaj aj nejake motivacne knihy, je ich na trhu kopec.

monika555

ahoj lucia a pomaha ti ta lipa? ja som rozmyslala nad bachovymi kvapkami ale neviem ci to bude posobit..:) dakujem za rady :) a sanynkaa viem ze mas obavy ale naozaj sa ti to do ziadneho infarktu neprelomí... zaujimave ze kazdy s uzkostou sa vlastne boji smrti,aj ked ja takym spsoobom ze upadnem do depresie a ze z toho dakedy spacham samovrazdu :D lebo nemam tie fyzicky priznaky takze sa nebojim dakej fyzickej choroby ...je to len strach , len uzkost a musime si to uvedomit natolko aby nas to prestalo ovladat... vidis sedem rokov ti bolo dobre a teraz ti bude zas uvidis ...

sanynkaaa

ja mam 29 v july mam 30 , preto sa bojim ,mojej mami kolegina mala 30 rokov ,dieta ..a z nicoho nic ju kleplo .. a ked clovek ma taketo stavy ,,clovek si nosi trapenia v srdci ..tak ako to na to srdce posobi .. ja mam uzkost na hrudi .. nie v zaludku .. ale aj zaludok sa mi stiahne a nechuti mi jest .. na hrudi citim taku tazobu ako keby mi tam sedela nejaka guca .. necitim sa zle na odpadnutie ... ale to ze mi to tam sedi nechapem , lebo sa ani nebojim ,nemam panicky strach .. lebo ked som mala 20 rokov .. tak z nicoho nic ,som zacala mat v temene hlavy take zvlastne jemne zavrate ,zacala som strasne zabudat , prestala som sa citit vo svojej kozi ..sem tam so zacala zle vidiet ked som citala noviny .. a vtedy zacal strach ,ze mam nieco v hlave , zacala som behat po DR .. vtedy som zazila aj prvy mensi tetanicky zachvat .. ze som dostala strasnu paniku ,zacali mi trpnut nohy ruky ,bolo mi na opdadnutie .. ked ma poslala dr na megneticku rezonansiu aj CT hlavy, milion vysetreni , vyslo ze som zdrava ako repa ! len mam dlhy krk ,vyslo na krcnej ze mam kafaleu ci co to nic vazne ,, ze to od krcej chrbtice ,vtedy som sa upokojila ,aj ked tie stavy pretrvavali ,, neurologicka mi dala XANAX a ine lieky na psychiku ,nebrala som ich ,lebo som uz nemala potrebu . po tom ako som vedela ,ze mi nic neni ,tak som si to prestala nejak vsimat .. po 7 rokoch mi to preslo ! tym ze som to uz ani nevnimala ! ... a teraz mi prislo zasa toto ! som toho nazosu ,ze clovek vsetko co zazije v zivote si nosi v podvedomi a ze to moze kedykolvek zautocit , na mna zacalo ,a ohoto sa bojim viac ako toho co som zazila predtym ! lebo je to na hrudi !

lucia238

mne sa tieto problemy vyskytuju tiez obcas, je potrebne pravidelne kazdy den uzivat magnezium 500 mg, vitamin B1 a B6, kupit kazde samostatne, nie v b-komplexe, tam je toho malo. Este uzivam vitaminy Bion 3 a kupila som si z gemoterapie kvapky LIPA. Nikedy raz za pol roka mam take obdobie, ze ma to uplne prepadne, vtedy mam po ruke Lexaurin a za 2-3 dni sa to dostane do normalu. Dolezite je nebat sa toho, ono to prejde, neumiera sa nato, aj ked je to hrozne tie pocity, je to vsetko len v hlave, treba silou mocou tie stavy prekonat ist von, sportovat, nepremyslat na gauci o tom, to je najhorsie.