Homosexualita - problém?

Príspevok v téme: Homosexualita - problém?
Tiberius

Zdravím, mám 21 a som gay. Postupne som na to začal prichádzať v puberte, možno ešte skôr. Dievčatá ma nikdy nejako nebrali, skôr som sa díval na chalanov, ani som neuvažoval o priateľke, a tak pod. Zo zvedavosti som sa však pokúšal nájsť si partnerku, aby som sa skutočne presvedčil, či som na chalanov alebo som len zvedavý. Ale po pár dňoch som to vždy vzdal, ale to som mal ešte 16/17 rokov. Proste sa mi to nepáčilo a tým sa mi to zrejme aj potvrdilo, dokonca som ešte panic. Kedysi som sem písal, že mám menší penis a že som ešte panic a bol som z toho zúfali, a že nechodím kvôli tomu na chaty atď., kvôli babám, aby sa na to neprišlo, že ho mám menší, akurát vtedy som nespomenul, že som ináč orientovaný, neprišlo mi to dôležité sem ťahať, pretože ešte vtedy som sa pokúšal zistiť, že či som na chalanov alebo na ženy. Keď že som už o tom presvedčený, tak rozmýšľam, že by som sa priznal kamarátom a rodičom, ale mám strach, že ako na to rodičia zareagujú. Ono po pravde, sú takí anti-homo a dosť takých ľudí odsudzujú a prevažne otec, podľa neho homosexuál není človek, čiže to bude zrejme zložité. Aj keby som sa priznal len kamarátom, tak určite sa to raz dozvedia, aj keď im to nepoviem ja sám. Známi možno aj niečo tušia, niektorí, aj keď sme boli na chatách, aj s babami, tak mňa to proste nejak nebralo. Ale dlhší vzťah som s babou nikdy nemal. Koľko krát som robil aj rôzne kamufláže, že si hľadám priateľku, že sa o to zaujímam, aby sa nedozvedeli pravdu. Vyzerám ako normálny chalan a podľa pohľadu by to nik nepovedal, nechodím nejako extra upravený a pod., ako chodia niektorí gayovia. Kamarátom sa postupne priznám, nikdy som to neplánoval, ale postupne mi to ako keby prestáva vadiť, že by niekto o mne tušil, ale mám veľký strach a neviem, čo ďalej. Najviac sa obávam reakcie rodičov... ale tiež aj kamarátov. Ono už teraz bývam dosť často sám, nie je s kým niekam ísť a mám strach, aby som neostal sám úplne. I keď som realista, tak ohľadom priznania sa rodičom, som veľký pesimista myslím na ten najhorší scenár. Viete mi prosím nejako poradiť, aj bez trápnych komentárov voči mojej osobe? Vďaka vopred...

Tiberius

ado55: A ako to tvoji rodičia a kamaráti zobrali?

Mrska: Ahoj, môžem prosím ťa vedieť, ako si to tušila? Na základe čoho?

Ale aj tak všetkým ďakujem za podporu a rady, som naozaj rád, že sú aj ľudia, ktorí to pochopia a nie len ich odsudzujú, ale mám to dosť ťažké a nemôžem teraz ani dobre spávať, pretože neustále nad tým rozmýšľam a z toho som celý nesvoj. Ale skúsim to najprv povedať niekoľkým kamarátom a podľa toho uvidím, čo ďalej.

mrska

Ahoj Tiberius...ja som sa asi pred 2-3 týždňami dozvedela že je syn gay. No už som to dlhšie tušila,a tak som sa ho spýtala na rovinu,a priznal sa. Bol večer a tak som to v hlave rozoberala a aj si poplakala. On ešte chodí do štvrtého ročníka na strednej. Ja svoje dve deti veľmi ľúbim,a dala by som za ne život. No homosexualita mi bola trochu proti. Ale povedala som mu že ho chápem,a musím sa s tým vyrovnať,a že ho ľúbim a budem navždy,a budem mu pomáhať a podporovať vo všetkom. Len aby ostal dobrým človekom,čestným a láskavým,citlivým ako je teraz. A potom som mu v PC nechala napísaný list,ktorý vyjadril moje city k nemu. Poďakoval mi a bol šťastný. Teraz už o tom hovoríme otvorene a niekedy aj s humorom. Povedal mi že to vedia nejaké jeho kamarátky aj moja dcéra. Povedala som to aj mužovi,a vzal to podľa mňa a jeho bývalých názoroch dobre. Ale nemôže sa s tým zmieriť,lebo si myslí že sme urobili niekde vo výchove chybu. Ale to je hlúposť. Vzdy sme ich milovali,venovali sa im,sme normálna rodina. Ale muž nechce aby som mu povedala že to vie. Tak to rešpektujem. Treba mu dať čas.
A ako syn hovoril,veľmi mu odľahlo keď to povedal pár známym a mne.
Je na tebe ako sa rozhodneš,ak máš milujúcich rodičov,alebo aspoň ak sa odvážiš to povedať mame tak sa zdôver. Aj najlešej kamaratke či kamošovi. Uľaví s ti. Si človek ako každý,a nikto ťa nesmie odsudzovať. Len ten kto ťa naozaj ľúbi,ťa bude brať takého aký si,hlavne pre to ako sa k nim chováš a aké máš ľudské kvality.
Aj ja som mužovi povedala,je to a bude náš syn navždy,že je fajn syn,a ľudia majú iné trápenia ako toto.
Takže,držím ti moc,moc palce. Nech sa ti darí a rozhodneš sa správne.

ado555

Ahoj, prechádzal som si podobným problémom, lebo mi strašne vadilo, ak sa ma pýtali, či už mám holku a ktorá baba sa mi páči, či by som ju nechcel. Priateľom by som to nikdy nepovedal a som rád, že som to neurobil. Niektorí ti na to nepovedia nič a zvyšok ti povie, že ťa chápe, čo inak znamená, že nechápe, skôr ľutuje a zmení sa ich pohľad na teba. Rodine som to musel povedať, lebo som to už nemohol vydržať, psychicky to so mnou šlo dolu vodou..., no a zažil som si peklo. Nechcem to tu všetko rozpisovať, ale nechám tu svoje číslo a ak budeš chcieť, napíš SMS - 0944.993.503. O mesiac toto číslo ruším... Drž sa!

sewie

Tiberius,

tak o bisexualoch take sudy nerob-poznam ich dost na to aby som vedela ze ta teoria ze si nechcu cosi priznat nie je pravdiva... ale k veci...moc ti drzim palce a dufam ze vsetko prebehne lepsie ako cakas, ako tu uz bolo spominane ludia niekedy prekvapia...
mam kamaratku a jej sestra je lezba. Priznala sa rodicom asi v 30ke. Povedala ze uz ju to skryvanie nebavi(zila uz dlhe roky v zahranici, ale ked si doviedla domov frajerku musela tvrdit ze je to kamaratka). Rodicia boli v pohode-ti su dost chapavi a otvoreni vo vela veciach...ale problem mohol vznkinut s jej bratom. ten sa stale vyjadroval ako nenavidi homosexualov aki su nechutni a pod...a nakoniec-jeho oblubena zboznova sestra jeho idol je lezba...a neostavalo mu nic ine ako to prekusnut...ak ma clovek niekoho skutocne rad a je naklonnost zalozena na skutocnych hodnotach a nema v hlave nakadene:) tak bude mat toho cloveka aj nadalej rad...drzim palce...a mas pravdu-mas pravo neskryvat sa a zit si zivot aky chces...!

[zruseny35]

Tiberius....ked sa to stane "po 40-tke" ,bud sa oženil gay a tajil to.Manželka ho načapala,nie s kamoškou ale s KAMOSOM -milencom :D....,alebo sa rozviedol muž a tak sa sklamal,že "prešiel na rovnaku kolaj ".Ja to poznám takto,s vekom to nesuvisí :)

sereena

Predovšetkym si myslim že s tym priznanim sa vobec nemusiš ponahlat. Dokedy nemaš priatela tak to nema zmysel. Rataj s tym ze aj ked teraz je uz homosexualita viac tolerovana tak stale su aj mlady ludia ktory velmi nemusia mat kamoša gaya. Neviem ale ja by som volila postup zistiť si kde je najbližsie nejaky gay klub a skočit tam na kavu alebo čaj. A tam sa poradit s tymi ludmi ako to riešia a riešili ony. Rodičov zatial do ničoho nezaťahuj. Neviem či chodiš do školy alebo pracuješ ale ak byvaš s rodičmi mohli by nastať veľke problemy. Zatiaľ sa tomu snaž vyhnuť. Čas ukaže kedy s tym von. Určit najskor keď budeš mať važnu znamosť.

jerry74

Ahoj.Hlavne bud sam sebou.Ked sa niekto opyta,povedz pravdu.Kazdemu to nemusis hovorit.O kamaratov urcite neprides.Aj rodicia to pochopia,bude to trosku tazsie,ale z bytu ta urcite nevyhodia.Byt gayom nieje az taka katastrofa.Vela odvahy prajem.

registry

Veľmi pekný text. Keby si chcel, môžeme o tom pokecať na registry@azet.sk
Som k dispozícii, keby si mal nejaké konkrétne otázky ohľadom témy a spolu možno na niečo prídeme. Pekný deň...

Tiberius

Prepáčte, že som to nespomenul hneď, tým by sme sa možno dostali ďalej a vyhli zbytočným omylom. A keď sme u toho, tak som sa s chalanom miloval, maznal a ostatné si domyslite sami. Ale sex som nemal, nie, že by som nechcel, ale na webe je množstvo úchylov na toto a s tým samozrejme aj spojené riziko, viete čo myslím.

Bisexuál podľa mňa nie je nikto, teda možno, buď sa ti páči jedno alebo druhé. A väčšina bisexuálov, teda tí, čo tvrdia, že sú bi, tak z väčšieho % sú to homosexuáli, len si nechcú priznať/zmeriť s tým, že sú homosexuáli. A mám to z vlastnej skúsenosti, pretože, keď som sa hľadal, tak som si tiež robil ilúzie o tom, že som není gay, ale skôr bi, prakticky som sa s tým nechcel vyrovnať, postupom času sa však ukázalo úplne niečo iné.
A homosexualita sa nemusí ukázať hneď od malička/puberty, ale môže sa dokonca prejaviť dajme tomu až po 40 rokoch, aj keď má už ženu a deti. A taký prípad aj poznám.

Ale to som už aj ja zašiel dosť mimo tému alebo je to dôležité?