Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chce svadbu, ale ja sa nato necitim

Príspevok v téme: Chce svadbu, ale ja sa nato necitim
snubenka

S priatelom sme spolu uz 1 rok a 2 mesiace. Doteraz sme sa stretavali sporadicky. Sli niekam na vylet a tak. Pred mesiacom ma poziadal o ruku a s rodicmi teda mojimi svokrovcami planuje svadbu na jun tohto roka. Lenze hacik je v tom ze ja sa na svadbu a spolocne byvanie este necitim. Neviem si predstavit ze by som mala s nim travit den a noc. Zaspavat kazdy vecer spolu a rano sa spolu zobudzat. Som ten typ ze casom mi kazdy zacne liezt na nervy a chytam ponorkovu chorobu. Obaja pracujeme ale ja nechcem ist do prace a vecer by stale s nim. Neviem si predstavit spolocnu domacnost ako nejaki manzelia. Stretnut sa raz za den na dve hodinky tri ale nie ze idem domov s tym ze mu treba navarit veceru a sledovat telku alebo ist s kamosmi von a vecer sa vraciat spat a byt spolu az kym nezaspime. Bojim sa ze mi zacne casom ist na nervy. Jeho rozhadzane veci po izbach, jeho spinavy riad.. Mam ho rada, paci sa mi ale paci sa mi teraz ako to je a nechcem to v blizkej buducnosti menit. Vyhovuje mi ze byvam s rodicmi a mam svoju izbu ktora je len moja a mam klud ak to potrebujem. On je strasne zakecany a mne by to slo na nervy ho pocuvat kazdy den. Paci sa mi ako sa teraz parkrat stretneme a potom rozideme domov. Pri ziadani o ruku som mu povedala ano ale viacmenej kvoli nemu a jeho rodicom lebo vsak co by si pomysleli ale ked nad tym premyslam tak to nechcem. Ja ani neviem preco to pisem asi preto ze ako by ste to riesili vy. Je tu niekto kto ma podobnu dilemu. Ja niesom nejaka nevyzrela sopla, mame obaja okolo 28. Nebudem specifikovat blizsie.
Dakujem za precitanie a pripadne odpovede.

snubenka

Dakujem vam za rady. Poviem mu to, lebo vsak den D sa blizi a ja citim coraz viac vacsiu uzkost. Ale porozpravam sa s nim az po valentakovi pre istotu :-)
Mam ho rada a nechcem sa rozist ale som asi introvert alebo co ked nedokazem byt s niekym dlhodobo aspon jeden cely celucicky den bez toho aby mi nezacal liezt na nervy :-D
Tiez si myslim ze na svadbu je este cas ale ked on je taky rodinny typ co bude asi problem :-/

zuzi74

Jednoznacne povedat pravdu.
Som tiez podobny typ ako ty. Boze akoby som citala o sebe. A dokonca aj ten moj dost keca:-)

maddalenka12

ahoj,mala som rovnaky problem,akurat sme spolu chodili dlhsie. Odporucam psychologa,lebo problem moze byt to,ze nieje ten alebo,ze mas v sebe nejaky nevyrieseny blok,ak ti kazdy ide na nervy. Ak chces pozem tu dat email a podelit sa so skusenostami...

tralalalicka

Povedz mu pravdu, jednak ste spolu podlamna kratko na to aby ste sa brali...kazdopadne mu to povedz nejak tak aby to nebolo krute a uisti ho ze ho mas naozaj rada, ale este sa na to necitis...

ja som s priatelom 5 rokov a zatial ani svadbu neplanujeme, sme sice o dost mladsi, buduci rok planujeme spolocne byvanie ale svadbu minimalne 7 rokov este nechceme :)

miriam123

presne, povedz mu pravdu a uvidis ako bude reagovat. mozno sa ten vztah prave niekam pohne, mozno aj k lepsiemu, uprimnost byva obvykle fajn a ty nechces nic zle. rok a nieco je celkom kratka doba, ale asi sa namotal prave preto, ze si drzis taky odstup.

andrika

Ja si myslim, ze by si mala byt k nemu uprimna v prvom rade, lebo jun je uz coskoro tu, tak nech si to nakoniec nerozmyslis na poslednu chvilu, bo to by bol pruser. Preco ste spolu neskusili byvat? Ja si myslim, ze to je ten najlepsi sposob ako zistis, ci spolu dokazete fungovat v jednej domacnosti. Mozno mas len strach z toho, ale ty sa musis vediet rozhodnut ci s nim chces a dokazes travit zivot alebo nie :-)