Bolesť pri uchu

Príspevok v téme: Bolesť pri uchu
sauwen

Zdravím...mám 15 rokov a mám problém s mojím uchom. Včera po sprche som si umyl uši vatovou tyčinkou a v podstate ako vždy po sprche mi v jednom uchu zaľahlo... Problém je však v tom, že poprvýkrát zaľahnutie neprešlo. Skoro vôbec na ucho nepočujem a nepríjemne ma bolí dnu v trubici. Taktiež v úplnom tichu v ňom počujem akoby šušťanie v návaloch každú necelú sekundu. Každopádne je to veľmi nepríjemné... v minulosti mi s týmto pomohol peroxid vodíka okamžite ale teraz nerobí vôbec nič. Neviem či to samo prejde alebo to môže byť nejaký problém. S vatovou tyčinkou som bol opatrný a nemyslím si že by som si ňou niečo poškodil čiže v tom by byť problém nemal. Nikdy predtým sa mi to nestalo a trochu ma to znepokojuje ale hlavne je to nepríjemné a otravné, čiže ak na to existuje nejaká "ľudová" metóda alebo niečo také tak vám budem vďačný. :)

mudr007282

Nic si si neposkodil... jedine co sa stalo je ze si si usny maz zatlacil hlbsie k bubienku a preto nepocujes, ocividne do robis vzdy kedze ako pises stale ti na chvilu zalahne... Mal by si si cistit usi opatrnejsie s tensimi tycinkami a najprv pekne z kraja vycistit maz aby si ho nezatlacil hlbsie a az neskor mozes zajst dalej... vobec ale nemusis, staci cistit vacsinou ten okraj zvukovodu, kedze maz sa tam prirodzene vyplavuje. Teraz musis ist k usnemu lekarovi, ktory ti takou velkou striekackou vystrieka ucho a odplavi maz popripade docisti ... :) (je to bezbolestne... )