Intolerancie strava / testy / príznaky

Príspevok v téme: Intolerancie strava / testy / príznaky
menma

Zdravím mávam problémy zo žalúdkom už asi dlhšiu dobu pravdepodobne pol roka kde to začalo bolestami kosti atd.. koncom novebra som pocitoval nadúvanie,častu stolicu niekedy aj žltej farby, o par týždnov neskor už pribudly bolesti brucha.. tiež ma už vyše polroka bolieva hlava niekedy menej niekedy viac už boly obdobia kde ma ani nebolela mám robenu endoskopiu kde mi okrem žlče v žaludku a helicobaktera nenašli nič všetko je vraj v poriadku tiež mam robene krvne testy z ktorých podla doktorov možme vylučit celiakiu... a mam robene aj krvne testy na zapaly v tele ale vraj negativne od januara som držal dietu hlavne som sa vyhýbal sacharydom lebo som si myslel že ide o kandidu ale asi som netrafil no čo chcem povedat je že ked som začal pred 4 dnami zase jest bielu muku (rožky chlieb) až do dnes.. tak ma už 4 dni boly silno hlava bolý ma brucho... toči sa mi hlava.... mam dojem že mam nejaku intoleranciu na nejakú určitu potravinu možno na lepok..

tak sa chcem spýtat odkyal kúpiť testy na potr. intolerancie??? kde su nejake najlepšie hlavne cenovo

ake ste maly príznaky ked ste mali intoleranciu??

čo jesť ked neviem o aku ide intoleranciu??

robia testy na intolerancie aj lekáry ?? a ak ano kolko to stojí?

LMarika

Ja som raz mala Colonix, bola to taka zazracna ocistna kura, ktora sluzila na precistenie criev od toxinov a od parazitov a bralo sa to jeden mesiac. Po jej dobrati sa mi vtedy uplne spriechodnil nos a po rokoch bez cuchu som zrazu citila vsetko, uplne sa mi vratil cuch, ale len na nejakych 7 dni, potom sa znovu vsetko vratilo do starych kolaji a ten Colonix (mala som ho v roku 2011) sa uz zohnat neda, ale akosi mam pocit, ze cesta k navratu cuchu vedie cez nejaku ocistu, toto mi vrta v hlave. A chcem sa ist dat vysetrit, ci nemam parazity a ak ano, tak ake. Kazdy sa mi cuduje, ze vela jem. Pasomnicu a hlisty si chovat nechcem. Jablko.ti pomohli? Citala som, ze granatove jablko pomaha proti parazitom, mozno mas nieco v sebe, kto vie? Proti parazitom pomaha vraj aj cesnak, chren, zazvor, kyselina listova, figy, moruse, maliny. Dalsi tvoj mozny problem by mohla byt histaminova intolerancia. Jablko pri tejto chotobe pomoze, lebo patri medzi nizkohistaminove potraviny. Medzi nizkohistaminove potraviny patri aj hruska, cukina, zemiaky, spargla, ryza, maso morcacie, hovadzie, bravcove... pre kazdy z tychto druhov masa ale plati, ze musi byt cerstve, s co najneskorsim datumom spotreby,
ktore nestalo dlho v chladnicke. Mrazene samozrejme moze byt. Vysokohistaminove druhy masa su kuracina a ryby. Vsak uvidis, co ukaze vysetrenie na histaminovu intoleranciu.

menma

hmm zaujímave no... :) ja som držal 3-4 dni tu jablkovu dietu včera večer som si už dal chlieb zo salamov dnes chlieb z rybami halušky.. zatial nič... normalne po tej diete zatial (klop klop) nemam vetri čo je dost zaujimavé kedže som ich mal dost často... takže chcem skúsiť hned ako si spravím ten test na intolerancie zase začat potom tu jablkovu kuru.. ale nie len jablka ale aj iné potraviny ktoré su podobné ako jablka sice neviem ktoré to su ale rád by som skúsil nejakú dietu ktora fakt šetrí telo.. aby sa mohlo obnoviť tvorba kyselín.. funckcia čriev atd... neviete nahodov o takýchto potravinach?? zatial mi stačia aj jablčka a ešte k tomu ked si teraz niekedy pojdem k babke po prírodne jablčka to mi bude fakt stačit :) lenže po čase už to sladke ide kus na nervy.. ja niesom moc sladky typ... ale býval som... ale teraz chcem kusok pestrejšie niečo nie len 2 týždne jest jablka.. napríklad 2-3 jablka ráno... neviem čo je take dobré lahko stravitelne a výživné ako jablko tak budem trepat .... čo ja viem 3 hrušky na obed.. 1 jablko o nejakej piatej.. na večeru šalat všetko surové.. ž iadne spracovavanie... nejak takto aspon 2-3 týždne popri tom by som jedol enzymi kyseliny probiotika a mikrovlakninu.. a mam aj aloe veru takže či by sa mi to nedalo do poriadku takto a potom pomaly začal prídavat

LMarika

Mne zase na prehliadke zvykli povedat, ze mi rychlejsie bije srdce. Zaujimave, lebo kazdy den cvicim a ludia, ktori cvicia, mavaju pomslsi tep. Stratila som cuch a stale ma svrbi nos a usi. Mam nejake mensie problemy s plucami, kondicia mi nestupa, skor klesa a neustale pokasliavam, ale bolesti pluc nemam a piskanie v plucach tiez nemam, nikdy som nefajcila a ani nepracovala a nebyvala vo fajciarskom prostredi. Kto vie, co tam mam, preto chcem ist na tu velku prehliadku...asi tak o pol roka by to uz mohlo byt realne z financneho hladiska. Ja som mavala viacere priznaky intolerancii, najcastejsie to, ze ma po jedle prehnalo a plynatost, ze som kazde tri skundy prdla a asi o 12 hodin to pominulo. Samozrejme aj bolesti brucha dost casto, pocity na odpadnutie s nahlymi stavmi neznesitelnej unavy prichadzajucimi hned po jedle. Obcas sa mi stalo, ze som mala strasnu, neznesitelnu bolest hlavy spojenu s bolestou brucha a plynatostou a ta bolest hlavy trvala asi 5 hodin, bola velmi silna a s pribudajucimi minutami sa stupnovala a stupnovala a pocity na vracanie sa stupnovali tiez, az som sa nakoniec povracala. Akonahle moj organizmus poslal laktozovu a glutenovu porciu vracanim zo seba prec, bolest hlavy zo sekundy na sekundu akoby mavnutim carovneho prutika zmizla a vzapati sa dostavil strasny pocit hladu. Po vyluceni potravin, na ktore mam intolerancie, zmizli hnacky a vracanie a bolesti hlavy a plynatost. Cize toto uz mam poriesene a este mi treba poriesit problem so stratenym cuchom, s nonstop upchatym nosom a s plucami a potom uz budem spokojna. Ci ten nepravidelny srdcovy rytmus suvisi s potravinovymi intoleranciami, to neviem, lebo som si take veci na sebe nevsimala, nezameriavala som sa na ne, nakolko mna najviac trapili tie traviace problemy - sracky, grcacky a prdenie, chvalabohu uz je to prec, pomohla zmena stravy.

menma

dnes som si dal chlieb a salamu (kvoli tomu testu) no a po zjedeni mam zase nejake arytmie srdca... proste občas buchne mimo rytmus je to citit take vyzarnejšie buchnutie? čo to je ?? je to vdaka nejakej intolerancii??? može isť aj o niečo ine??

menma

dnes som si dal chlieb a salamu (kvoli tomu testu) no a po zjedeni mam zase nejake arytmie srdca... proste občas buchne mimo rytmus je to citit take vyzarnejšie buchnutie? čo to je ?? je to vdaka nejakej intolerancii??? može isť aj o niečo ine??

LMarika

Psenica a laktoza patria medzi potraviny najcastejsie sposobujuce intoleranciu. Som si ista, ze to bude urcite psenica. Aj sama pani doktorka, u ktorej som si bola dat urobit test na intolerancie, povedala, ze psenica zvykne sposobovat bolesti hlavy. Este by sa ti zislo vysetrenie na histaminovu intoleranciu, ktore robi z odberu krvi kazdy alergolog. A keby tak.clovek mal peniaze - taka poriadna velka lekarska prehliadka za 600€ v sukromnej nemocnici, kde clovek stravi cely den a prejde cez vsetkych odbornych lekarov. Ja sa na taku chystam, ale teraz nie je cas, mame vela roboty a peniazky tiez este stale nie su, ale je to otazkou buducnosti. Najdes to na stranke www.medissimo.sk

menma

Lmarika je to divné nikde o tom nepíšu že by som sa mal normálne stravovať aby to vyšlo...odkyal ste vy prišli na to že treba jest všetko? píšu že je to 96 % uspešní test takže podla mna sa netreba stravovať zase normalne a ani sa mi nechce ked si pomyslim že ak to zase spusti tie migreny a bolave brucho to radšej budem na jablkach :( a ani to mi bohvieako nepomaha už 3 den som na jablkách a nič... hlava boly ale nie tak silno.. je mi zima mam aj sople nejaka choroba sa na mna lepí zas... fakt už mi to ide všetko na nervy... mam 1560 problemov ale chytim do toho ešte nejaku chripku.. ono si asi niekto tam hore nepraje aby som žil... a zatial sa mu to asi aj darí... ak to nebudu intolerncie tak je už potom sa na všetko vyserem nech skapem už trištvrte roka mam tolko problémov že ma to nebaví každý den zažívať.. ibalgin bolest zmierni ale nikdy neprestane... neviem čo robit nemam absolutne žiadne potraviny alebo pripravky ktore mi robia dobre.. nič proste.. už rozmyšlam aj nad psychikov ale to je zase o inom... tam sa treba na všetkko vykašlat a to ked spravim tak zase budu mgreni atd... dokonca už 2 týždne ma bolieva hlava na určitých miestach že si to stlačím a bolý to niečo ako modrina... a potom že mam mat normalnu psychiku ja už nevladzem mam 18 rokov a moj život sa strašne zmenil... uzavrel som sa dokonca do seba neriešim pekne veci lebo sa to neda... ked človek vie z čim musi bojovať a ani nevie čo to je... ja už si aj prajem aby to bola intolerancia na niečo lebo mna už nebaví hladať príčinu..

LMarika

No vsak o tom som pisala, ze pred testom treba jest vsetko. Uplne vsetko. Aj tie potraviny, ktore vam robia problemy. A az po teste ich vylucit. Ale ja som o tom vtedy este nevedela (pred mojim testom) a podvedome som vylucila laktozu. A predsa sa ukazala silna intolerancia, ale nemusi to tak byt u kazdeho.

mascha

mal by si ísť na biorezonančné vyšetrenie,ale ťažko nájsť to dôveryhodné,mohol by si skúsiť koloidné striebro,alebo MMS,alebo aj MSM,
bylinné prípravky môžu pomôcť ale v tvojom akútnom stave,viacmenej parazity porozháňajú v tele,takže je to ťažký boj, keď k liekom sa človek cez doktora nedostane