Odparazitovanie - pomohlo na psychiku?

doubledog

odpovedam

jeden z linkov, co si sem dala, obsahuje aj toto tvrdenie:

"Detoxikácia je nezmysel. Úplný klam. Odstránenie odpadu a toxínov je kontinuálny proces, ktorý robí naše telo dokonale."

(toto tvrdenie pouzivaju odporcovia detox biznisu velmi casto)

naozaj chces tvrdit, ze telo sa dokaze zbavovat toxinov uplne dokonale?
cize vlastne nema zmysel riesit stravu a vlastne ani nejaku hygienu?
ved je jedno, co clovek zje a co robi. telo si s tym proste poradi, je dokonale.
a poradi si asi aj s cimkolvek inym, od virusov az po viacbunkove parazity.

vzdy ma zarazi, ako si ludia, co o sebe tvrdia, ze su vedecki, protirecia.
u ezoterikov je to normalne, tam sa s tym rata.

lucia238

a to, ci nejaki odbornici uznali knihu pani Ing. Blahovej jej moze byt jedno, za nu hovoria vysledky vyliecenych pacientov, to je asi viac ako uznanie ludi skorunpovanych farmaceutickym priemyslom, ktorym ide len o predaj liekov a zisky, preto potrebuju chorych ludi, nie zdravych , samozrejme , ze takato kniha nebude nikdy uznana. Sami lekari chodia tajne k roznym alternativnym teraputom a ti inteligentnejsi sa uz sami zaoberaju danou problematikou, lebo vidia, ze lieky nie su vsemocne...

lucia238

odpovedam , asi ti nedoslo, ze ludia ktori sa zdravo stravuju pestuju aj zdravy zivotny styl a to je nielen strava, ale aj sport, pozitivne myslenie a pod. a k nemu nepatri fajcenie, alkohol , pobyt v toxickom prostredi alebo plesnivom dome. tebe treba vsetko vysvetlovat ako slaboduchemu. Az ta nejaky zavazny zdravotny problem nedajboze postihne a zistis, ze zazracni lekari a ich chemia ti pomoze ako mrtvemu zimnik, potom sa mozno zacnes venovat samostudiu a hladat sposoby ,ako si pomoct a potom zistis, ze aj stravou sa da dostat z mnohych nevyliecitelnych chorob. Ze najviac mudruju ti, co nemaju ziadne skusenosti....

jablcko2

Co sa tyka temy parazitov, nie som odbornik ale pripada mi dost neuveritelne ze organizmy ktore tu s nami zili tisicky rokov uz zrazu neexistuju... Ale spytajte sa veterinarov co si myslia o tej nedovere medikov k ich existencii, myslite ze existuje volne zijuce zviera ktore ich nema? Preco musime aj nase domace zvierata odcervovat kazdy polrok a my sa tvarime ze je nepravdepodobne aby sme ich dostali my? Preco sa ludia nemozu tiez medikamentozne preventivne odcervovat ako to doprajeme aj nasim psom, ale hrame sa ze kym nema niekto silne priznaky a kym sa nenajdu v stolici tak neexistuju? Ved dobre vie kazdy laboratorny pracovnik ze falosna negativita pri tychto nakazach je velmi casta kvoli vyvojovemu cyklu a poskodeniu vzoriek vplyvom rozkladu a tak casto treba aj seriu vysetreni aj 10x po sebe aby sa nasiel pozitivny nalez. Pritom keby sa populacii spravili ozaj dokladne vysetrenia tak mozno zistime ze kazdy druhy ma urcitu formu tejto nakazy. Sa len pytam preco sav tejto veci stale hrame s diagnostikou ktora ako bolo povedane je velmi komplikovana namiesto uznania ze tieto organizmy su skutocne rovnakou sucastou nasich zivotov ako bakterie a virusy a venovania sa ich prevencii?.

jablcko2

Strava nelieci? Tak to je pekna hlupost, to skuste povedat nasmu znamemu ktoremu pred rokmi diagnostikovali rakovinu pluc s metastazami a vyratali mu ze mu zostava bez liecby asi pol roka zivota, on preto chemoterapiu odmietom, zil na dedine a mal vlastnu zahradu, v lete sa zivil len tym co dopestoval so zenou, jedol ovocie a hlavne zeleninu len v surovom stave, prezil takto rok a ked isiel na kontrolu do nemocnice tak neverili vlastnym ociam, vsetky vysetrenia mal negativne, doteraz zije... Na internete som sa neskor docital aj o vela dalsich takych neuveritelnych pripadoch a sam by som tomu nikdy neveril ak by som sa o tom nedozvedel takto z prvej ruky priamo u nas... Podla mna medicina v dnesnej dobe este nepozna vsetky suvislosti a este nevie vysvetlit vsetky deje v ludskom tele tak ako sa na to hra. Je to mozno podobne ako elektromagnetizmus, tiez bol objaveny az neskor a dovtedy javy s nim suvisiace sa zrejme vysvetlovali tak akoby vobec neexistoval...

odpovedam

LMarika, ale ba. Nezavislych zdrojov mas vela aj v slovencine, cestine. Dnes sa dokonca vyvija coraz viac tzv. tretia kultura (popularizacia vedy) - kedy samotni vedci pisu odborne veci, ale popularno-naucnym stylom, aby tomu rozumeli aj laici. Nehovoriac o tom, ze mas vedecke databazy, ale pristup k nim si musis platit. Ale daju sa najst aj neplatene studie.

Ludia su vsak casto lenivi a radsej si precitaju kratky neodborny clanok za ucelom skrytej propagacie platenej inzerentom, nez by mali siahnut po odbornych studiach, ktore maju aj stovky stran. Takze hladat treba v odbornych kruhoch, nikde inde. redaktor nejakeho casopisu asi tazko bude MuDr.

Ale k veci. Pani Blahova bola uznana za podvodnicku, napisala knihu, ale cez odbornych recenzentov to nepreslo. Ale nevadi. Pani Blahova si aspon zarobila.
www.lovcisarlatanov.sk

amelka, nehnevaj sa. Ale som byvaly vyskumny pracovnik a hovorit o tom, kolkym hlupostiam ludia veria, je na dlhe hodiny. Ver mi, ze by som tu nepisala veci, ktore su postavene na mojom dojme. Detox sa stravou nerobi. Tu si mozes precitat viac, nebudem to tu cele pisat
fitcult.refresher.sk

Co sa tyka toho, ze "strava lieci". nuz, skuste mat ukazkovu stravu a byt v strese, v spinavom ci az toxickom prostredi, skuste fajcit a mat dedicne degenerativne choroby. Velmi by ma zaujimalo, ako vas strava vylieci. Opat to je o nepochopeni suvislosti. Strava je ludska potreba, nie liek. Ked uz, je to velmi dobra prevencia. Su choroby, kde vam nijako uprava stravy nepomoze a su take, kde si viete ovplyvnit spustenie/priebeh choroby (u cukrovky typu II. je to az okolo 80%).

Ale v ziadnom pripade to neplati univerzalne a kazdy typ choroby vyzaduje INY pristup a inu prevenciu v strave. V odbornych kruhoch dokonca neexistuje nic take ako zdrava a nezdrava potravina. Pretoze plati stare zname, ze toxicke je mnozstvo, nie zlozenie. Navyse, priroda ma vo vacsine pripadov slabe koncentracie liecivych latok, ktore sa inak extrahuju do liekov. ako priklad uvediem lutein. Ano, je to dobra prevencia proti ocnym a srdcovo-cievnym ochoreniam, nachadza sa hlavne v malinach. Ale denne by ste ich museli zjest na kila, aby ste do tela dostali potrebne mnozstvo ucinnej latky. Takze uz chapete ten rozdiel? Preco jedlo nie je liek?

mimochodom, uvedene zdroje su nezavisle, pisali ich odbornici, s niektorymi sa poznam. takze lmarika, z tychto mozes bezpecne cerpat.

amelka

odpovedam, ty si mudry/a jak radio...parazity mozme mat barsake. a lidicky jak dakto pisal strava je dolezita. treba mozno skusit aj nejake caje na detox. viete o nejakych dobrych ? zihlava repik su celkom precistujuce.

LMarika

Odpovedam - ten prvy link, ktory som sem dala, je o propagacii vyrobkov, o ktorych ale jasne pisem, ze si ich neobjednavam a ze ma nezaujimaju. Zaujimaju ma iba telesne priznaky toho, ze ma clovek v sebe parazity, preto som to sem dala. Ja si dokazem najst nezavislych zdrojov informacii v nemcine, kolko chcem. Ale v slovencine je take nieco nemozne. Ked si chces v slovencine precitat, ake su priznaky toho, ze mame v tele parazity, tak nezavisly zdroj informacii nenajdes. Ked si chces precitat nieco o potravinovych intoleranciach, ci o priznakoch akehokolvek zdravotneho problemu, tiez nenajdes nezavisly zdroj. Najdes iba stranky, na ktorych ked si chces precitat o prihnakoch akehokolvek zdravotneho problemu, sa jedna vzdy len o relkamu a o predaj vyrobkov, pripadne o stranky, na ktorych sa prezentuju lekari riesiaci dany zdravotny problem. Ale aj to je lepsie ako nic pre ludi hladajucich info vylucne len v slovencine samozrejme s tym, ze propagaciu vyrobkov odignorujeme a nic si nekupime.

LMarika

Aj depresie, psychozy a schizofrenia mozu mat pricinu v parazitoch. Tie ked sa odstrania, depky a psychozy pominu. Posielam link na dobru stranku (ak viete po nemecky), kde aa o tom pise: faq4h.bplaced.net