Hnusí sa mi svet v ktorom žijem

Tradarka

sweater*: Nefláka, len je trpezlivý a dúfajúci, že tí čo konajú zlo, toho zanechajú a obrátia sa. Dáva nám stále nové a nové šance, znamenia a to, že to nechal zájsť až takto daleko len svedčí o Jeho trpezlivej láske a milosrdenstve. A ako som už písala, chudoba, hlad a iné zlé veci boli spôsobené len a len človekom, nie Bohom. Pýtaš sa, kde je Boh. Boh je láska, teda je tam, kde je prítomná láska.
Momentálny stav vo svete je spôsobený nedostatkom Božej lásky. Preto treba začať od seba. A prepáč, už bola noc, tak mi to nejak nemyslelo, preto som napísala 2000 rokov. Samozrejme je to oveľa viac, ale myšlienka je rovnaká, že sme klamaní tým istým jablkom už od počiatku stvorenia a stále sa nevieme poučiť.

monika: Pozri, ja verím tomu, čo je v Biblii a nepozmeňujem si to tak, aby sa mi to páčilo, aby ma to neobmedzovalo alebo aby som nemusela zaprieť samú seba, svoje ego. Ty si si očividne vytvorila v hlave boha, kt. nie je tým skutočným Bohom, ale \"bohom podľa moniky\", pre toto je na svete tak veľa denominácií. Nemá zmysel to dalej riešiť, každý si predsa môže veriť v čo chce. Tak nech sa darí a nech ti Boh žehná :)

pacient: Tvoje akné súvisí pravdepodobne s ukrývaným \"vztekom\", hnevom , kt. v sebe dusíš a taktiež s odmietaním samého seba. Mimochodom tiež trpím sociálnou fóbiou.

Depresiu som už viac menej prekonala – ide o to pozrieť sa na svet a na život z inej perspektívy. Snažiť sa vidieť to dobré, to pozitívne. Snažiť sa viac dávať a menej očakávať. Láska funguje ako fotosyntéza, ako nádych a výdych, ako akcia, na kt. je vždy reakcia. Musí byť dávaná do prostredia. Človek, tzv. narcista - mimochodom dnes je doba narcistov, všimni si, znova je tu tá podobnosť so satanizmom, kde „ja som ten boh, mňa uctievajte, iba mňa milujte“, v móde sú tzv. selfies, instagram, kde ľudia vešajú fotky seba alebo svojho superchutného jedla, alebo ako si boli zacvičiť, ako boli na rande a neviem ešte čo, len aby ich ostatní obdivovali..Uctievajú svoje telá, svoje tváre, svoj žalúdok a zoznam pokračuje. Táto sebaláska je najväčším klamom a zlom ľudstva, lebo si neuvedomujú, že keď si nechávajú lásku len pre seba, nedávajú ju do prostredia a takto ju v sebe dusia a majú len faloš - sebalásku, skutočná láska sa úplne vytráca. A meníme sa v svet chladných chodiacich sôch, kde každý z nás túži byť takto uctievaný a obdivovaný. Chceme len brať, nechceme dávať, v tom je ten problém. A preto je aj narcizmus vlastne satanizmom, lebo aj diabol si myslí, že je ako Boh, je chladný, pyšný a nemá pre nikoho lásku, len sám pre seba. Nechápem, ako ľudia nemôžu v neho neveriť, keď jeho prejav a to čo sa deje vo svete, ako sa ľudia správajú vplyvom médií a svetskej morálky, kt. ovláda on, ho úplne usvedčuje, ľudia úplne začínajú kopírovať jeho vlastnosti, čo znamená, že ho uctievajú, tento svet je očividne v moci diabla. Nechcem však končiť takto negatívne – dobrá správa je že ak začneme s rozdávaním skutočnej lásky, bude sa šíriť, ak nie, tak sa vytratí. Pomocou Boha môžeme premôcť diabla a svet.

pacient123

ja mám socialnu fobiu,akné,depresiu,uzkosť,zachvaty paniky,boli ma v kuse hlava,duša,mysel,som sám,dni trávim uplne rovnako prostze dnes urobim to a to a zajtra sa to zopakuje cely den som pri pc ,bol som milion krat poniženy,sklamaný, zažil som vela zradcov ,otec mi viac krat zobral sebavedomie ,citim sa biť menejcenný ale napriek všetkému i ked niesom štastný a nenavidím všetko okolo mna lebo všetko je skazené tak si uvedomujem ,že som velmi silný človek ked zvladam nosiť takúto zátaž na bremenach ...proste dal mi to život a život je len o skúškach ...všetko čo sa nam deje v živote je len skuška našej viery ......možno saq to raz zmení a možno nie ...už ani nevladzem sa tím vôbec zaoberať ...chcem sa naučiť biť štastný aj s tými negatívnimi pocitmy a vecami ....

monika555

ja neverim ze ja sama som Bohom.. ale ze Boh je v kazdom z nas a kazdemu dal silu ... to je rozdiel.. a kedze nam dal silu dal nam aj slobodnu volu. cize ano kazdy si je strojcom svojho zivota.. ci myslis ze Boh riadi tvoj zivot a ze ty ho nemas v rukach? tak s tymto ja urcite nesuhlasim.. a ani s tym co si tam napisala a s tym co si myslis o mojej viere ..su to nezmysly...nejde o uctievanie svojho ega ale svojho JA

sweater*

TAk ten boh to nejako flaka s tym zasahovanim nie? sA MI zda ze je ovela viac nestatia a ttraprnia. A to zijem v europe. Vyskumy hovoria ze 2 miliardy ludi hladuju, myslis ze oni maju usmev na tvarach? Sa vravi ze boh je stastie/laska. Tak kde potom je? Resp. Preco je ho tak malo? A co myslis tymi 2000 rokMi. Sak ludia su tu uz minimalne desiatky tisic rokov. On sa objavil este len 2k rokov spat? Ci jak tomu mam chapat

Tradarka

Obaja zasahujú do diania, ale pre nás neviditeľným spôsobom, keďže nepochádzajú z tohto sveta. Moc diabla je však obmedzená Bohom, kt. testuje našu lásku k Nemu a zároveň slobodnú vôľu, kt. nám dal ako dar. Viem, že ti to celé ako ateistovi pripadá ako nonsens či rozprávka, niektorým veciam sa priznám, nerozumiem ani ja, ale snažím sa zisťovať a hľadať pravdu, lebo na všetko je určite vysvetlenie, lenže nedá sa vedieť všetku pravdu ako ju vie Boh.

monika: Takže veríš, že ty sama si bohom, pánom svojho života, či? Ked píšeš \"pre mna viera v Boha znamena verit samej sebe\". Túto istú vieru majú aj ateisti či satanisti - vlastne nebadám medzi nimi rozdiel, kedže oba hlásajú \"bud svojím bohom, pánom svojho života, rob si čo chceš, tvoj názor je ten jediný správny\". A kedže sa neriadiš Bibliou, ale vlastným úsudkom, kt. pokladáš za jediný správny a pravdivý, tak veríš v boha, kt. ti podľa teba dal moc byť bohom. Satanisti majú tú istú vieru a za tohto boha, kt. im dáva moc byť bohmi majú diabla, kt. uctievajú už len tým, že napodobňujú jeho vlastnosti. Takže ak skutočne veríš v toto, tak uctievaš diabla, aj ked v neho neveríš. Všetky tieto viery a smery, kt. nenasledujú Boha, nasledujú uctievanie samého seba a teda, svojho ega, čím kopírujú vlastne prvý hriech Adama a Evy, ktorých diabol oklamal, že budú ako Boh, ked si dajú z toho jablka. A vidím, že sa mu takto darí klamať ľudí už pekných 2000 rokov.

xixixi

seba buduj na sebe pracuj svet nezmenis.aj mne je zle z toho co vidim viemale staci seba zmenit a obrnit sa snad nebudes prezivat bolest sveta.zaoberaj sa sebou sebarastom nie svetom.

monika555

nezaoberam sa tym.. som len presvedcena ze ziadny diabol ani nic podobne neexistuje..pre mna viera v Boha znamena verit samej sebe.. myslim ze Boh dal do kazdeho z nas kusok seba je vsade cize kazdy ma tu obrovsku silu:) ked sa modlim, dakujem za silu pripadne ziadam aby mi ukazal cestu k tej sile podobne.. moja viera je takato:)

sweater*

ak teda tvrdis ze boh nijako nezasahuje do diania tak potom ani diabol. tak naco ich vlastne riesit? neovplivnuje nas ani jeden ani druhy, ci sa mylim?

NO2

Ja k tej existencii neexistencii napíšem asi len toľko, že keď sa nado mnou modlil kňaz, tak mi počas jeho modlenia trhalo hlavou zľava doprava asi jednu minútu.
Zažil som toho viac, ale asi nemá zmysel o tom písať alebo niekoho presviedčať.
Čo by mi na to povedal psychiater? Že som si to vsugeroval a iné čmuľoviny.
Ja nemám pocit, že by niekomu išlo o to, aby boli ľudia zdraví.
O všetkom sa pochybuje, ale tie "étericke" shity ľudia vyhľadávajú, to je trochu divné.

Tradarka

monika555: Verím ti, že veríš v boha. Síce neviem v akého (len sa môžem domnievať, že to je boh, ktorého si si vytvorila v hlave podľa tvojho názoru, ako by mal boh vyzerať), ale ten kresťanský Boh z Biblie to určite nie je, keďže v samotnej Biblii je spomínaný diabol ako reálna bytosť veľakrát. Ak neexistuje diabol, potom neexistuje ani zlo, ani nenávisť, ani klamstvo, ani pýcha.