Ventilacna trubicka v bubienku + vybrate mandle

Príspevok v téme: Ventilacna trubicka v bubienku + vybrate mandle
azeretka6511

Mate niekto skusenost s tymto zakrokom a naslednou starostlivostou? Mam 25 rokov a dnes som bola prepustena z nemocnice po vlozeni vent. trubicky - neviem, ako si umyvat vlasy, aby sa mi do ucha nedostala voda - pouzivate nejake specialne stuple do usi? Kde sa daju kupit? A este otazocka - na vybratie VT budem musiet znovu podstupit operaciu, ci vypadne sama? Citala som viac verzii a neviem co je pravda..

Pri zakroku mi vybrali aj nosne mandle, a nasledne som zacala neuveritelne chrapat. Je toto chrapanie prechodne? Ozaj sa za to hanbim..

A posledna otazka - pri operacii mi kvoli zastaveniu krvacania "spalili" krk, mam tam pluzgiere. Viete mi poradit, za ako dlho sa mi hrdlo zahoji, resp. cim si pomoct od bolesti, okrem ibalginu..?

Dakujem za odpovede

RNG

Kedze nakazy prichadzaju do tela najma zo vzduchu ako kvapockove a usadia sa v prinosnych dutinach, mandle nie su primarny zdroj infekcii a vybratim mandli sa primarny zdroj infekcii vobec neadresuje. Tj je to zbytocna operacia.
V prinosnych dutinach sa daju nakazy vynicit kvapkami, napr roztoku citricidalu. Nic brane ustne okrem prchavych olejov ako napr oreganovy sa totiz do tych dutin nedostane a tak nemoze tie nakazy tam vynicit.
Dokonca uste brane atb potlacia probiotika v tele, cim daju"zelenu" roznycm nakazam, co su na atb odolne.
Mnoho nakaz , casto sekundarnych zije v hliene a z hlienov, takze tam mpomaha odhlienovanie, na co je ucinne NAC, serrapeptaza a samozrejme aj oreganovy olej.

Mozno sa vam to zdaju zbytocne rady pre toho, co uz presiel cez operaciu a ma na odstanenie hlienov trubky v bubienkoch, ale to nie je pravda, lebo nakazu v strednom uchu trubky neodstania ale NAC a oreganovy olej ano. A pri dalsej infekcii zo vzduchu aj tak ju musis v prinosnych dutinach znicit, lebo hlieny sa aj tak odtial dostanu do hrdla, na priedusky, do pluc a hore Eustachovou trubicou do stredneho ucha.

azeretka6511

Pri prepustani to bola taka rychlovka ze som sa nestihla opytat vobec nic. Typicka nemocnica a komunikacia s pacientom na SVK, samozrejme cest vynimkam, nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca.

Noelani

Tie stuple dostaneš v drogérii a na hrdlo by ti malo koktadlo pomôcť. Ale prečo si sa neopýtala v nemocnici? Skoré uzdravenie