Otehotnieť s Duphastonom

Príspevok v téme: Otehotnieť s Duphastonom
mufffinka

Ahojte,
chcela by som sa poradit s tymi, ktore brali Duphaston, aby im pomohol otehotniet.
Mam nizky progesteron. Na odporucanie gynekologicky beriem Gynex. Okrem neho mi predpisala lekarka Duphaston, ktory som brala 2 mesiace. Z odberu krvi mi vysiel po mesacnej pauze od Duphastonu opat nizky progesteron, tak mi predpisala na nasledujuce 3 mesiace. Bohuzial, pocas brania Duphastonu som na odber nebola, cize nemam predstavu, o kolko mi ho dokaze zvysit.
Duphaston mam brat od 16. po 25. den cyklu. Menstruaciu mam pravidelnu (vdaka Gynexu), cize ovulaciu mam 14. den cyklu. Nie je mi jasne, ako mozem bez progesteronu otehotniet pocas ovulacie. Nevychadza mi to. A v pripade, ze sa nam to nejak podari, tak po 25. dni progesteron klesne, nemozem potratit, kym mi nejaky test ukaze, ze som tehotna a menstruacia bude meskat?
Ma s tym niekto skusenost? Tiez vam radil lekar brat Duphaston od 16. dna cyklu? Existuje nieco lepsie ako Duphaston? Beriem aj vitamin E a kyselinu listovu. Mam cerstvych 26 rokov a sme obaja zdravi. Nechapem, preco mam take nizke hodnoty progesteronu...
Velmi pekne dakujem vopred za postrehy, rady a tipy :)

Noelani

Redka a skade berieš že mi duphaston nezabral? Vďaka nej mám pravidelnú m lenže dôvod prečo som neotehotnela nie je v duphastone ale v lekárovi lebo si nevšimol že tie injekcie čo mi dal nie sú vhodné k mojim liekom. A vôbec netlacim na nu ja jej iba vravela čo všetko sa musí dať vyšetriť keď sa už o to 8 m pokúšajú.

redka

noelani trosku sa ukludni... uz sa navazas do RNG v kazdej teme... ci pod tymto, ci pod tvojim druhym nickom (ci kolko ich tu este mas)... prve co si musis uvedomit, ze to, co zabralo tebe (zjavne nezabralo, ked este stale nie si v ocakavani), nemusi zaberat rovnako vsetkym dalsim zenam... preto netlac na autorku prispevku a nechaj ju samu rozhodnut sa... strasne na nu tlacis aspon co som si precitala v tejto teme... mozes jej poskytnut info, tak isto ako to robi aj RNG, ale rozhodnutie nechaj na nej... pises z vlastnej skusenosti, o tom co si ty brala, co si si presla (a vysledok zatial ziadny - teda okrem pravidelnosti menzesu) a RNG pise tiez o svojich skusenostiach - sice nie osobnych kedze je muz, ale o skusenostiach zien zo svojho okolia, ktorym poradil na zaklade toho, co si roky nastudoval a ktorym to nakoniec vyslo... mala by si sa naucit pijimat aj ine nazory... skus si precitat knihu od Norbekova Jak se zbavit brili - nie to len o tom ako sa zbavit okuliarov ale aj o tom, ze ked nebudeme verit vo vyliecenie, ked svoju mysel nenastavime tym smerom, ze sa to raz podari vyliecit, tak nam nepomoze ziadna tabletka, ci doplnok... vela pri lieceni cohokolvek zavisi na tom, ako nastavime svoju mysel...

Noelani

Problem je že ty sa tu robíš veľkým a ukazujes sa ako lekár ale v podstate ty nie si žiaden lekár a smutné Čo tu ty robíš

Noelani

A pre tvoje Info neboj môj gynekológ je mužského pohlavia! Ale na špeciálnej klinike vedia viacej než ako ty z toho predplacania a z čítania sorry

Noelani

Ty nie si žiaden lekár mužského pohlavia ty si chlap Áno ale nie lekár! A kde to máš čierne na bielom že u teba ženy mali šťastie?

Noelani

To akurát ty zavadzas ha a to sa mi ešte opovažuješ aj povedať vrchol od teba! Ty si chlap a nemáš skúsenosť a ja som žena a mám skúsenosť. Mám už jedno kolo za sebou a podľa lekárov by žena nemala 2 rôzne veci prijímať už som aj dole citovala že prečo. A ty žiješ v USA my žijeme v Európe! Takže keď nemáš odskúšané tak to radšej nechaj na mna ty tu iba robíš reklamu ja jej pomáham z vlastných skúseností!

RNG

Noelani, uz som spomenul ze tie rady som dal uz mnoho zenam a mali s nimi uspech aj co sa tyka upravy menstrruacie aj moznosti otehotniet. Tak prosim tu nezavadzaj ludi. Nakoniec to nemam vycicane z prsta, ale z mojich lekarskycy zdrojov, od velmi dobre znamych alternativnych lekarov(riadne vystudovanycy na medickycyh fakultach ale zaoberajucich sa liecenim alternativne, nie farmaceutickymi liecivami), co maju tak velke organizacie, ze vydavaju aj svoje vlastne periodika, tj okrem knih. A tieto si ja predplacam uz asi 20 rokov, momentalne 8 roznych.

Nazor , ze zo zenskymi problemami ti moze pomoct len zena by znamenali, ze nechces prijat ani nazory od lekarov muzskeho pohlavia. To je na smiech.

Noelani

ps: este ma nieco akurat napadlo, existuje caj ktory v rakusku a nemecku je znamy ked prelozim volam sa "caj pod dieta" a ze vela zien vdaka nejotehotnelo. ja som si to nechala v lekarni zmiesat lebo to lacnejsie vyjde nez objednat. ked chces zlozenie daj vediet a aj ty to mozes dat nechat v lekarni zmiesat a pit ju. pokial si milovnicka cajov ;)

Noelani

sorry ale mas dajak neschopnu gyndu moj ten prvy bol tiez neschopny ale aspon sa mi na to pomocou usg pozrel ci mam ovu abo nie, vravel a ukazoval ze tam mam vajicka a chodievala som po menzese na usg ci mam abo nemam ovu... a tvoja aspon by mohla toto urobit pomocou usg. inak mozes si aj sama kontrolovat existuju tie ovulacne testy ale ja im dajak neverim mam odskusane zakazdym ukazovalo pozitvne ( t.z ze mam ovu ) a v podstate som to nemala ( usg u lekara ) takze naj by bolo keby si zmenila gyndu uz teraz bop ked s auz snazite 8 m to je dlhy cas mna poslal uz po 6 mesiaci di specialnej kliniky pre zeny... a nechapem vobec preco ti vravvela ze mas ist bna umele :O boze vsak ta este ani dokonale nevysetrila. nemas moznost ju uz teraz zmenit? vsak pacient ma pravo nato ked nie je s lekarom spokojny tak zmeni a ja odvtedy ( od r 2012 ) mam 3ho gyndu a s nim som spokojna. aj v poistovnimi vraveli ze ako sa to opovazujem zmenit tak som im povedala co on robit a ze nebola som spokojna a som im tam vravela ze by oni na mojom mieste ta dalej chodievali tymto ma pochopili a dufam ze uz teraz na 1x to vyjde...
stress-neviem kde robis ja robim v zdravotnictve tiez mam toho stresu ale vdaka bohu teraz nepracujem 30-40 h tyzdenne ako vtedy ale teraz robim uz len 25 a mam viacej casu a naucila som sa odreagovat...sice z jednej strany to ma aj so stresom spplocne ale z druhej strany nemusi a musis byt TY sama spokojna z vnutra nesmies to tak moc na seba tlacit a nato furt mysliet ( viem aj ked to nije lahke )

Noelani

Tak ono by to malo byť tak že teba mala vyšetriť na krv čiže stav hormónov a krvný obraz, štítna žľaza, ovulácia a priechodnost vaječníkov. Ja keď som to robila 2012 som mala debila gyndu a on mne vôbec nič nerobil len napchaval s clomifenom a vôbec sa nepozrel že mi to nepasuje s liekmi a práve z toho dôvodu som neotehotnela. Zmenila som gyndu ale potrebovala som aj si trochu oddýchnuť. Teraz keď dostanem chrámy pôjdem na vyšetrenie priechodnosti vaječníkov a potom sa uvidí ako ďalej. Samozrejme mi ponúkli umelé ako le ja najprv chcem normálnou cestou vyskúšať. Tu kyselinu listovú beriem každý deň 1/4 folsan sa volá. Ja mám ak olej PCO aj štítnu žľazu tak dúfam že aspoň budem mať priechodné cesty ale aj tie už vedia odstrániť čiže uvoľniť a potom tuším pbudem musieť buď pichat menopur a potom predalon. Už to poznám :)