Tuk na bruchu

Príspevok v téme: Tuk na bruchu
Patooo_

Ahoj, som chalan, mám 15 rokov, cez 185cm a 80kg. Mám problém s tým, že mám ovisnuté brucho. Mám to už dosť dlho, lenže ešte do minulého leta som bol dosť tlstý, a nijak som sa o to nezaujímal. Teraz mi to ale vadí, a neviem, čo s tým spraviť. Zvyšok tela je úplne normálny, bez žiadneho problému, mám problém iba s týmto usadnutým tukom na bruchu. Zmyzne to nejako pri chudnutí (samozrejme nie pri chudnutí na nejakých 60kg a podobne, to nechcem) alebo to mám riešiť cez nejaké operácie? Ďakujem za pomoc

[zruseny35]

ahoj...muži maju tú vyhodu,že im svaly vybehnu už po 3mesiacoch v posilke-nemáš sa čo trápiť,ešte aj buchtičky možeš mať.Zaleží len na tebe a chuti na brušáky :)

Patooo_

Ja normálne cvičím, chodím 6x týždenne, v strave nemám cukry, prevažne iba čisté mäso. Mlieko nepijem, keďže ma upcháva. Teraz moc nebehám, iba 2x za týždeň na florbalovom tréningu, ale v septembri, októbri a novembri som behával 4x týždenne po 30 minútach a nespozoroval som žiadnu radikálnu zmenu. Brucho je u mňa samozrejmosť cvičím ho minimálne 3x týždenne. Neviem, či môj problém nieje nejaký s potiacimi žľazami alebo tak, lebo ja sa pri cvičení takmer nepotím, potrebujem naozaj veľa, aby som sa začal potiť, zatiaľ, čo z ostatných už tečie pot.
weaponry zaujalo ma to masírovanie, to som neskúšal. Ako dlho a ako často ho mám masírovať?

Ďakujem zatiaľ za rady

weaponry

Neviem, či to platí aj pre mužov lebo predsa len muži sú v mnohých veciach odlišný od žien, ale na ženy rozhodne platí napríklad také tukové brucho pravidelne masírovať, akoby rozohriať ten tuk na bruchu a on sa začne spaľovať. Štipkať ho, masírovať, prekrvovať a on postupne sám zmizne.
Na ženy to platí, tak nevidím dôvod, prečo nie aj na mužov. Treba skúsiť.

Matej

Váhu máš v poriadku nemusíš ísť do žiadnych radikálnych diét.

Začni cvičiť. Minimálne 3 krát do týždňa choď do posilňovne, na internete nájdeš dosť tréningových plánov, ktoré môžeš vyskúšať. Brucho cvič 2 krát do týždňa. Hlavne si na konci každého tréningu daj 30 min. kardio. Ak ti to bude málo, tak si to sťažuj, napr. každých 5 minút si daj 30 sek. šprint na bicykli.

Dôležitým prvkom je aj stravovanie. Vysaď z jedálnička potraviny s obsahom cukrov a tuku. Nejedz čipsy, arašidy, sladkosti, koláče, ovocie, nepi sladené nápoje, mlieko a pod. Taktiež opatrne so zemiakmi a ryžou, odporúčam aj tie aspoň prvý mesiac nejesť. Stravuj sa pravidelne v menších dávkach, hlavne nezabudni aj raňajkovať. Mäso kľudne môžeš, no jedz ho so šalátom. Jedz zeleninu, cottage, tvaroh neochutený odtučnený, Grécky jogurt.

Toto treba dodržiavať a výsledky mať budeš. No treba pevnú vôľu a trpezlivosť, nie tak, že cvičím, tak si dám. Výsledky sa dostavia, no nečakaj ich hneď.