Priznanie invalidneho dôchodku

Príspevok v téme: Priznanie invalidneho dôchodku
kukulienka18

dobrý deň, chcem sa opýtať,či tu niekto pobera čiastočný invalidný dôchodok uznaný na depresie....chem sa spýtať, v roku 2008 som bola hospitalizovana na psychiatrii, bo som uplne padal na hubu a zrutila som sa a v koncoch som pojedla lieky, v nemocnici mi diagnostikovali depresie....bola som liečena 3 mesiae, odvtedy som ambulantne liečena, už je to 7 rokov, stale sa mi stav nezlepšil,ani nezhoršil, niekedy sa ítim lepšie, inokedy horšie, zasa sami musia pomeniť lieky a tak, som na materskej,počas tehotenstva som lieky nebrala na odporučanie lekarky, no to som ledva ledva obstala, bola som stale plačliva, zle mi bolo, vôbc som si tehotenstvo neužila....po porode som sa do 4 mesiaca nebola schopna postarať o babo, s pomoou manžela aj mojih rodičov a snahou som to zvladla, samozrejme som na liekoch a hcem sa opýtať, či vlastne by som mohla s mojou diagnozou poberať nejaký čiastočný invalidný dôchodok.....ma tu niekto s týmto skusenosti???dakujem za každu radu a odpoved.

[zruseny35]

To je dosť otázne.
Na depresie silnejšieho razu je dokonca plny invalidny.
Ja by som skor upozornila na iné veci. Osobne niesom depresívny pacient,ale vážne chorá,len "primladá",tak ma koli uznaniu dochodku raz vyhodili -že čo ja tu chcem.Druhýkrat mi schválili smiešny polovičný ..Az tretíkrát,po vymene primára (sama som zmenila odborneho lekára ) a po jeho presvedčení ,že mam na plny invalidny narok lebo v komisii niekedy pracoval a za pomoci advokáta,som konečne získala plný invalidný.
"Bez 300e v obálke dovnutra ani nechodte "-mi povedala jedna pani ,čo tiež čakala v čakárni ,predvolaná na posudenie.
Treba sa pýtať rovno odborneho lekára,lebo zaleží od presnej diagnozy.Snad to nieje takto všade.
Zelam vela šťastia.