Neprestavajuca bolest hrdla

Príspevok v téme: Neprestavajuca bolest hrdla
juraj8758

Dobry den,
mam slabe bolesti hrdla, tazkosti pri hltani a pluzgieriky na zadnej strane hrdla, uz viac ako mesiac. Bol som u doktora, spravil mi vyter z hrdla, bol tam nejaky streptokok. Dal mi antibiotika, nepomohli. Isiel som znova na vyter, tentokrat tam bol vraj hemofilus (alebo nieco podobne, nezapamätal som si presne). Dal mi teda dalsie antibiotika, no stale nic. Stale ma boli hrdlo a povedal by som, ze ho mam skaredsie ako predtym. Ako je mozne, ze ak da vyter z hrdla testovat aj na antibiotika, tak mi nezaberu ?

Mam este problem s jednym zubom, akosi mi vela zvyskov jedla zachadza medzi 2 zuby, akoby az pod dasno. Ked si to tam cistim nitou, tak mi to krvaca. Nechcel som ale ist k zubarovi kym sa nevylieci to hrdlo. Teraz ma ale tak napadlo, nemoze to spolu nejak suvisiet ?

odpovedam

ja som brala antibiotika 12 tyzdnov a dodnes mam infekty. Ale skus problemy riesit komplexne. Trebars aj so zubarkou, ked pises, ze vidis problem aj tam. nenechaj sa odbit. ja som mala doteraz na lekarov stastie, ktori sa mi venovali, tak drzim palce. ale posilnovat imunitu si mozes sam. skus kolostrum a probiotika. bez prebiotik ich vsak nema vyznam uzivat.

juraj8758

Niekedy ked som bol este mladsi, tak ma casto bolievalo hrdlo, ale vzdy to prespo po par dnoch. Toto sa mi este nikdy nestalo, aby som bral dvoje antibiotika a stale ziadne zlepsenie po tak dlhu dobu.
Mam alergiu, sezonnu, pocas leta ... aj som mal znizenu imunitu, bral som nejake lieky na zvysenie imunity, cize na imunologii som uz bol. Od tej doby som taky rok nemal problemy, a teraz toto.

odpovedam

tieto infekty hrdla sa u mnohych ludi liecia tazko. tiez som mala od mala s tymto problemy. mala som hemofila a stafylokoka. neskor mi prisli na alergie, preto sa to neliecilo a opakovalo. liecim sa momentalne na imunologii, uvidim, ci to pomoze. neviem, ci si alergik, ale ak ti toto robi problemy dlhsie, mozno si na tom podobne ako ja. ale to len hadam. kazdopadne, ak budes mat zapaly opakovane, chod smer imunologia. mne nasli defekty imunity.