Problem s prstom - zarasta mi necht na prste?

Alllex

Dakujem velmi pekne za Vase vyjadrenia ale snazim sa to nejak liecit ale urcite aj tak nakoniec budem musiet ist na chirurgiu ale to nejak prekonam napriklad nohu som mal dvakrat operovanu

nikinka22

skus si kupit gafrovu max...ichtoxyl..ichtyolovu mast... to by malo vytiahnut zapal ak to nemas este vo velmi zlom stadiu... mne takto nechet operovali tri krat.. teraz nastastie uz s tym problem nemam (zatial)

vyskusaj najskor toto, nahrubo si to natri, obviaz obvazom a na druhy den opat urob to iste.. ak ti to do troch dni prejde/zlepsi sa tak pokracuj ak nie tak choj na chirurgiu

andrika

Ja som mala tiez problem s nechtom na palci a nakoniec mi ho museli cely odstranit na chirurgii, mne proste prestal rast a tam kde vyrasta sa zacal oddelovat od koze...Takze ina moznost nebola..ale potom narastol krasny novy, takze mozno je lepsie ho dat prec, nie je to nic strasne...

Alllex

Ahoj lienocka dakujem pekne za tvoje vyjadrenie ale popravde nejde tak ani o necht ako o kozu blizko nechta ktoru som aj odstrihol a previazal to a dal na to nechtikovu mast popravde aj mi to krvacalo ale problem je s nechtom ku ktoremu sa z boku neviem dostat a kolega hovori ze ked pojdem na chirurgiu tak mi daju dole cely necht a to nechcem

[zruseny35]

Allex..nestrihaj si necht tak ostro do kože.Necht na nohách sa strihá zarovno,nie do obluka.Ak ti bude hnisať, vytlač a dezinfikuj.Mne pomáha plus na to calciová masť,( dám do gázy a oblepím )zahladí ranu, a dezinfikuje.Velmi dobre je aj kupiť si gazu namočenu v koloidnom striebre-to je iná rýchlosť zahojenia.Len musíš davat pozor na hygienu a aj tak to zafačovať.Denne to treba vymienať.Moj nechtík je už ok.
Mojej babke ho strhavaju 1x do roka a stále čaká,že je to naposledy .Budeš s tým ale marodiť/alebo krívať a dlho trvá kým celý ten necht opäť narastie.
Záleží od teba,ako velmi si "masochista" :)