Slovensko vs. zahraničie

sweater*

ja neviem ako vy, ja sa urcite narobim menej a sefovia su neni vychcani zmrdi jako som mal na slovaci... ale nerobim zdravotnu sestru to je pravda. ale urcite pokial clovek moc chce a velmi sa posnazi aj na slovensku sa da dobre zarobit a naopak aj v zahranici sa da mat zle... u mna tuzba odyst nebola len o zarobku, ale to je na dlhsie a mimo temy :). ale chyba mi najblizsia rodina a obcas zopar najblizsich kamaratov to asi vidim ako jedinu nevyhodu

Deria

Sweater ale ja som nepisala, ze by nevysla s peniazmi. Iba to, ze je to tvrda robota. Nuz ale radsej makat a zarobit ako robit a nezarobit, ze?:) Sestry robia aj nocne a sviatky a na to su priplatky.

sweater*

deria, da sa predpokladat ze ak by ivett sla von, pojde sama, cize asi si prenajme izbu v sharovanom baraku, naklady bude mat jedine za seba a pokial bude pracovat tych zvycajnych 35-40 hodin tyzdenne(fakt netusim ake smeny maju zdravotne sestry) nevidim dovod preco by s peniazmi nemala vyjst.

Deria

tasty, pekny postoj. Priatelov a hlavne rodinu nic nenahradi. Viem, ze to nie je lahke na SR, ved tam mam celu rodinu, sme takmer denne v kontakte ale pre tych, ktori su naviazani na svojich blizkych, je katastrofou zit roky bez nich niekde v zahranici. Ti, co neboli vlastencami, sa nimi vonku stanu.:D
Vsetko ma pravda svoje klady aj zapory. V DE nie je med lizat a v AT ci inde urcite tiez nie. Poznam dost ludi, ktori ziju ako sa hovori z ruky do huby, obracaju kazde euro 5x, kym ho minu, lebo by nevyzili. V robote, ak vobec nejaku dostanu, musia robit za troch. Makat sa tu vzdy muselo, no teraz je to tak, ze co kedysi robili traja, musi zvladnut jeden. Kamoska robi dlhe roky v kuchyni v nemocnici, je sice slusne platena ale psychicky aj fyzicky v prdeli, stale place, ze to uz nevydrzi. A to je takmer vsade, setri sa na prac.silach, teda ich idu zodrat z koze. Ked tu bola moja maminka v nemocnici, sestra ju raz sotila na posteli do prs, aby uz spala! Ta sestra odomna dostala svoje, po celej chodbe som na nu revala, aby to vsetci poculi, co urobila. Samozrejme, ze sa vyhovarala, ze to neurobila, ze to nebolo tak a blabla. Beda tomu, kto by na moju mamu ruku polozil, vtedy stracam kontrolu. Samozrejme, ze som bola za doktorom, ona sa vyhovarala a doktor sa omluvil a povedal, ze personal je prepracovany ale ze take nieco sa nesmie nikdy stat. Blabla..
Aj to...kedysi som prisla do obchodu a uz bol niekto, aj dvaja z predavacov pri mne, az mi to islo na nervy. Teraz musis niekoho najst, kto ti vobec poradi a ak ho najdes, dostanes len strucnu odpoved, lebo na nic nema cas a personal nema pomaly sajnu, co predavaju. A tak ludia drzia hubu a krok, aby neprisli o robotu. Aj ked sa uz Nemci trochu zvravorali z krizy, stale placu "stara dobra marka", takze v Nemecku uz dobre bolo.:) Ti Slovaci, co ziju v DE uz dlhe roky vedia o com pisem.

tasty

ja chcem ostať na slovensku, aj to na úkor toho, že mám menšiu výplatu oproti zahraničiu, mne to na živobytie stačí, nemusím byť milionár, žijem si štandarne, pre mňa je priorita moja rodina a blízky, som na nich naviazaná, ľúbim ich, tak isto mám vybudované priateľstvá,,, to mi zo života radosť :)

Noelani

Ahoj. Ja som tiež v zahraničí ale predtým potrebuješ Veľa vecí vybaviť. Daj vedieť keď máš záujem na mail ti pošlem všetky kontakty

[zruseny35]

ivett200.....gratulujem k zdravemu rozumu.Vela stastia v zahraničí.
Mame setričku v rodine,ktorá je dnes už vrchnou sestrou.Keby tu prácu nemilovala už dávno skončí na psychiatrii alebo tým praští.