Slovensko vs. zahraničie

NO2

Áno, nemčina má zmysel v EÚ, keď ma presvedčíš svojim šarmom, tak ťa rád doučím a potom už nebudeš musieť ani pracovať v tých deutschsprechenden Lädern.
Es wird reichen, dass du dich um meinen Sohn kummern wirst:-)
Idem spať až teraz, lebo moja mama je maliarka, máme malú chyžku, tak idem spať až teraz, keď sa všetci démoni zobúdzajú:-)
Samozrejme, že v podnapitom stave, tak ako zvyčajne:-)

NO2

Tak výhodnejšie pre teba bude odísť do zahraničia. Pre náš štát, radšej pomlčím, všetko je made in China.
Idem počúvať radšej pešničku: China in your eyes. Toto tuná nemá veľký zmysel...

LMarika

Si v maturitnom rociku? Maturitu staci odflaknut na trojky, znamky na vysvedceni su bezvyznamne, ale nemcine venuj kazdu volnu chvilk a po maturite nestracaj cas a svihaj do Rakuska. Aby si sa v nemcine rozrecnila, pre zaciatok by stacilo opatrovanie seniorov na dvojtyzdnove turnusy a neskor riadna praca zdravotnej sestry v nemocnii a nikdy uz nezatuzis po praci na Slovensku. O Slovensku ani neuvazuj, bola by to len strata casu. Napriklad v takej Viedni je kopa zdravotnych sestier vselijakych ciernych z Indie a z takych podobnych krajin, ak tam pride Slovenka uchadzat sa o pracu, s otvorenou narucou ju zoberu.

Nikola123

Ahoj, pokiaľ máš nejaké možnosti, tak určite by som odporúčala skôr zahraničie. Sú tam určite lepší odborníci ako u nás a navyše keď sa budeš chcieť vrátiť domov, tak budeš mať viac možností. :) A záleží to aj od toho, kam chceš ísť. Najlepšie pracovné ponuky v týchto rokoch boli hlavne Nemecko, Rakúsko a podobne..A keď máš možnosť ísť, určite to zváž. Zdravotní pracovníci majú všade veľmi ťažké povolanie,ale tak keď máš možnosť si ísť aj zarobiť a určite oveľa lepšie ako tu tak prečo nie ? Hlavne sa rozhoduj podľa toho, ako to cítiš ty...

A inak keď sa niekedy neviem rozhodnúť, tak maminka mi vždy radí, aby som si papier predelila na 2 časti a na jednu polku napísala plusy a na druhú mínusy a podľa toho sa rozhodnúť...

Ale Každopádne veľa šťastia, nech úspešne ukončíš štúdium.

a v zdravotníctve sa už nevraví zdravotná sestra, ale iba sestra.. na SŠ zdravotný asistent... :)