"Sulfate free" šampóny a kondicionéry

Príspevok v téme: "Sulfate free" šampóny a kondicionéry
MinnieMae

Zdravím,
odkedy sa mi začali enormne lámať a vypadávať vlasy, stala som sa fanatikom do "zdravej" starostlivosti o vlasy- obmedzila som šampóny a kondicionéry so silikónmi, prestala som používať stylingové prípravky, prestala som si vlasy farbiť chémiou (už len henna!) a ničiť pôsobením tepla, často si robím masky, používam kopec olejov (čistý kokosový, olivový, mandľový...), beriem vitamíny, nepoužívam froté uteráky... atď... Keďže mám ale vlasy od prírody kučeravé, a keďže nepoužívam žiadne stylingové prípravky ani kulmu/žehličku, moje vlasy si začali robiť, čo sa im zachce a nedokážem ich dať dokopy, vyzerajú jednoducho strašne :( Preto som začala opäť googliť a hľadať na Youtube a tam veľa prirodzene kučeravých žien radí, že sa treba vystríhať sulfátov, lebo vraj to je skutočným zlom pre kučery, zmývajú prirodzený maz, ktorý vlasy chráni a vyživuje a taktiež vraj krepatia, doslova "ničia" kučery. A nastal problém- všetky moje prírodné šampóny a kondicionéry, ktoré v sebe síce nemajú silikóny, obsahujú sulfáty. Tak si hovorím nič to, aj tak mi treba ísť do drogérie na nákup, tak som si spísala zoznam všetkých "zakázaných" látok na papierik a šla som hľadať. Avšak po prejdení 3 drogérií (a po to, čo som zažila maximálne nevraživé pohľady zo strany predavačiek) som to so zúfalstvom vzdala, lebo žiaden šampón ani kondicionér, ktorý by neobsahoval sulfáty, som nenašla. Preto sa obraciam s prosbou o pomoc na vás. Poznáte nejakú značku, ktorá by vyrábala šampóny, kondicionéry, poprípade aj nejaké stylingové prípravky bez silikónov aj bez sulfátov?? Máte s nimi skúsenosti? Budem vám prenesmierne vďačná :) A ospravedlňujem sa, až teraz som si všimla, že som sa akosi rozpísala :D

Eangela

zacala som pouzivat Schwarzkopf Professional BC Bonacure Color Freeze bezsulfátový šampón pre farbené vlasy - dostupny na nete,
len kvoli tomu ze ho odporucaju na a plikaciu k brazilskemu keratinu.
Keratin som si nedala, lebo tehulkam neodporucaju, ale sampon pouzivam.
1. sok bol ze vobec nepenil. Ale bola som zvedava na dlhodoby ucinok.
Uz je to tak 2 mesiace a vlasy su leskle, aj ked ich uz vobec nefarbim a niekedy ich nemusim umyvat ani 4 dni. Vobec sa mi nemastia. Ani lupiny nemam. Som max spokojna

nikusska

Mne sa osvedcil prirodny sampony a kondic. konopny a nimbovy. Ja uz bezne sampony z obchodu ani nemozem pouzivat, hned sa mi zhorsi ekzem :( -odkaz odstránený-

zuzi74

Ja pouzivam sampon z Bentley organic a z Bionatural sampon zo psenicnych klickov. Su to takmer nepenive sampony.
Samponom s obsahom SLS sa vyhybam.

alica101

Uz som to pisala inde, ale napisem to aj tebe. Ked potrebujem poradit co sa tyka vlasov, tak chodim na dukra.sk Na webe maju livechat, su odbornicky a poradia ti. A ani nemusis nakupovat :D

Táňa569

Skús prírodný šampón od Happyskin. Ten neobsahuje Lauryl sulfát sodný. A pri pravidelnom používaním vlasy aj dlhšie vydržia bez zamastenia...

-odkaz odstránený-

neries meno

cinamonn v DM sa da kupit od alverde beoplachove maslo na vlasy. Moze sa pouzit pred umyvanim ale aj po umyti na suche vlasy a uz sa neoplachuje. Neobsahuje ani silikony ani sulfaty...vola sa repair haarbutter od Alerde.

MinnieMae

Vygooglila som si, ako ten šampón vyzerá, a zistila som, že ho poznám! Niekto z mojich známych ho už mal a myslím, že aj viem, kde sa u nás v meste dá kúpiť, jedna drogéria (akurat tá, v ktorej som hľadať nebola- zákon schválnosti :D) má kozmetiku tejto značky... No super, netušila som, že je bez silikónov aj bez sulfátov! :) A v dm som hľadala, a z tých pre mňa cenovo dostupných sa ideálu približovala jedine značka Alverde, avšak bohužiaľ všetky šampóny od Alverde, ktoré tam vtedy mali, obsahovali sulfáty. Viem, že majú ešte jednu alebo dve značky prírodnej kozmetiky, ale tie už sa pohybovali v takých cenových hladinách, že fuuu, nič pre chudobnú študentku :D

kucierkajk

Ahoj,
Ja son tiez kucerava,a sampon nepouzivam vobec, len raz za mesoac, ten oranzovy na kucerave vlasy z DM, tiez je bez sulfatov a silikonov.