Alergia na slnko?

Príspevok v téme: Alergia na slnko?
sunnysweetie

ahojte..pred 2týždňami sa mi na tvári a krku vyhodilo niečo také - podobné ekzému.
bola som u lekárky a ona mi na to dala takú vodičku a ešte antibiotikovú mastičku,očnú,lebo to mám aj pri oku :(
zlepšilo sa mi to,ale včera mi to zase "spuchlo".
nemáte s tým niekto skúsenosti???
ja sa len modlím,aby som nemala alergiu na slnko..to by bol môj koniec.
leto totalne milujem a vždy sa naň teším.
máte niekto alergiu na slnko????????
a ako sa vám s tým žije?
ja si neviem predstaviť,že celé leto presedím doma :(((
to vážne neprežijem :(((
mám 22r. a nikdy sa mi nič podobné neobjavilo :(
skúste mi poradiť.
zajtra asi behnem na kontrolu..
ach jaaaaaaaaaaaaaaaaaj

Ivka 1

Monika ano je to pravda, beta karotén je
potrebné brať min.dva mesiace pred letom.
Ak Ti však môžem poradiť kupuj si prípravky s provitamínom A, vitamínom E
a so selénom. Najlepšie sú 3 v 1.

ssia

ja mam alergiu na slnko, je to straasne neprijemne. kamosky ma nechapu, ked poviem podme dnu, lebo dostaneme rakovinu, vravia ze nech uz s tym prestanem, ale slnko je nebezpecne. a este nechapu, ze ked som taka bleda, preco sa neopalim. myslia si ze som cvok, ked poviem, ze nechcem mat ekzem od slnka a uz vobec nie rakovinu....

monica gazpio

Ja mám alergiu na slnko približne od 15 rokov. Viem pár krát som to so slnením prehnala, lebo som si myslela, že sa nemôžem spáliť a spálila som sa a odvtedy si musím dávať na letné slnko pozor. Krémy som nepoužívala, čo asi bola chyba. Povedala som si dosť. Keď už na kúpalisko tak iba na kryté. A mám skúsenosti asi také, že vo vode sa ešte viac spálite a potom mám také, že keď sa idem korčuľovať tak sa pekne opálim, aj keď je pravda, že som na tvári trošku červená a aj ruky mi trošku chytia. A moja rada: noste veci s dlhými rukávmi aj dlhé nohavice, ale tenké, aby ste sa príliš nepotili. Ja už predchádzam spáleniu asi tak, že nechodím na vonkajšie kúpaliská. Viem vstupné na kryté je trochu drahé, ale pre tých pár ušetrených korún to nestojí za muky spojené so spálením, rakovinu kože a znamienka. Uvažujem o kúpe beta-karoténu, len neviem či mi pomôže a čítala som, že ho treba brať minimálne 2 mesiace pred letom. Je to pravda ? Za odpovede ďakujem.

RNG

hapymia, natieraj sa kokosovym olejom a nebud na slnku dlhsie ako hodinu. Zrejme mas alergiu na rozne chemicke produkty, nielen na slnko.
Davky vitaminu E pred a po expozicii na slnko mozu byt narazove az 1200 IU za den.

happymia

Ja mám alergiu na slnko už asi 6 rokov, prejavuje sa opuchom, pálením, pichaním a svrbením, najmä bruchu, stehnach.. Nepomáha nič, ani ochranné krémy typu Eucerin na alergiu,ani Daylong, a dokonca ani ochranné krémy s OF 100! Skúšala som aj homeopatiká, liečiteľov, ale nič mi nepomáha. Som už zúfalá... Vie mi niekto poradiť.

RNG

zlozenie biafine:
Drug: Biafine
ingredients: purified water, liquid paraffin, glycol monostearate, stearic acid, propylene glycol, paraffin wax, squalene, avocado oil, trolamine sodium alginate, cetyl palmitate, methylparaben, sorbic acid, propyl paraben and fragrance.
Squalene, avokadovy olej su definitivne uzitocne, trolamine je zlucenina salicilyckej kyseliny a trietylenaminu, ktora uvolnuje protizapalovu salicilicku kyselinu(zaklad aspirinu),
ale ostatne veci su tam naftove produkty.
Oprava, sodium alginate je vyrobeny tiez z prirodnych zdrojov a je pouzivany vselikde ako zahustovadlo(E-cko)
Takze ja osobne som z toho nebol nadseny.Obycajny kokosovy olej, aloe vera a par kvapiek GSE do toho by urobili podstatne viac pre kozu.

charles

Vlani som v Tunisku asi 3 dni po príchode dostal masívnu alergiu zo slnka,ktorá mi zachvátila krk,prsia,rebrá.V lekárni mi predali masť "BIAFINE" so zložkou "trolamine",výrobca Francúzsko.Liečba týmto zabrala a o 3 dni som bol znovu na pláži.Podotýkam,že som tmavej pleti a doteraz som takéto problémy nikdy nemal.Znášal som prudké slnko.Človek sa však mení a netreba to podceňovať.U nás v lekárňach obdobný prípravok nedostať na báze trolamínu.

lindav

naozaj chcete mať pokoj s alergiou na slnko? ja to už niekoľko rokov riešim používaním Daylongu
-odkaz odstránený-
je to fakt super a ešte sa aj nespáliš, natrieš ráno a pohoda na celý deň - vyskúšané aj pri mori

vrabcekb

ja som mala tiež alergiu na slnko asi pred 10 rokmi. Odvtedy vždy asi mesiac pred letom zjem jedno balenie ( cca 30 tabliet ) betakaroténu a odvtedy mám pokoj a môžem sa slniť koľko chcem. A že je karciogénny? A čo nie je ? A osobne si myslím, že jedno balenie za rok až tak neublíži, popritom všetkom čo jeme, pijeme, dýchame a atď.