Alergia na slnko?

Príspevok v téme: Alergia na slnko?
sunnysweetie

ahojte..pred 2týždňami sa mi na tvári a krku vyhodilo niečo také - podobné ekzému.
bola som u lekárky a ona mi na to dala takú vodičku a ešte antibiotikovú mastičku,očnú,lebo to mám aj pri oku :(
zlepšilo sa mi to,ale včera mi to zase "spuchlo".
nemáte s tým niekto skúsenosti???
ja sa len modlím,aby som nemala alergiu na slnko..to by bol môj koniec.
leto totalne milujem a vždy sa naň teším.
máte niekto alergiu na slnko????????
a ako sa vám s tým žije?
ja si neviem predstaviť,že celé leto presedím doma :(((
to vážne neprežijem :(((
mám 22r. a nikdy sa mi nič podobné neobjavilo :(
skúste mi poradiť.
zajtra asi behnem na kontrolu..
ach jaaaaaaaaaaaaaaaaaj

advisor

No,alergii na slunce ma spousta lidí,presto si mohou uzivat slunce. Stači se jen dobre chranit kvalitni UV protekci.A vzkaz pro pana(pani) RNG - Existuje pripravek,po kterem potničky mit 100% nebudete Daylong(cely rad 16,25,40kids,50+,Actinica) a novinka Daylong Actinica ma dokonce status zdravotnické pomucky. navic neni bílá,není mastná a je nesmyvatelná vodou (lipozomální) navic ma dokazanou prevenci proti nemelanomove rakovine kuze - co vic si prat (lekarna)

jessi

no ja mam alergiu na slnko uz 4 roky a naucila som sa s tym zit ...opalovat sa chodim ale len do 12tej alebo potom od 15tej nie viac ako 1,5 hod za den natieram sa 30 SPF - Oriflame, Eucerin a pohoda... betakaroten to nezmiernuje z vlastnej skusenosti al vzdy pred letom (v aprili) idem 5x do solaria (nie vsak viac ako na 10 min) keby som nesla by som sa na tom silnom slnku jarnom hned vyhadzala

RNG

Viacero latok a olejov v prirode zvysuje citlivost na slnko. Treba si na to davat pozor, lebo si moze clovek kozu permanentne poskodit.Prirodzene oleje s pridavkom kyslicniku zinocnateho su vyborna ochrana proti slnku, zaroven zinok je antimikrobialny, problem je len, ze su kremy biele (zinkova beloba).
Ja pouzivam proti prilisnej expozicii na slnko klobuk so sirokou obrubov. V tropoch vedia. preco pouzivaju sombrera!

sunnysweetie

zacala som uzivat betakaroten a zacnem sa natierat 50+
zevraj nemozem chodit po najprudsom slnku,t.j. od 10do 15h. :((( co uz..sa za to nezlblaznim :)
aspon nebudem mat vrasky :))

arn

Ahoj citala si v novom Zdravi clanok "Uhryzol ho cerveny vlk."?Velmi zaujimava tema,ale urcite to nikto nechce zazit.Tam sa dozvies aj odpovede na svoje otazky,ako sa ludom s alergiou na slnecne luce zije.A urcite to nemoze byt lahke.(urcite to precitas aj na internete)

colina

Dcérka je alergicka hlavne na prvé slnko.
Dávam jej Daylong 40 a užíva aj lieky na alergiu/zodac/.Keď ideme na kupalisko ráno sa natrie, keďže daylong sa natiera len 1krát za den a je vodeodolný používam ešte krém na opalovanie kúpený v drogerii.

RNG

Vacsina kremov, hlavne tie ktore sa nezmyvaju vodou, s vysokym koeficienton proti ultrafialovemu svetlu sposobuju alergie.
Totiz zapchaju pory a ludia dostanu potnicky. Naviac niektore synteticke latky, ktore tieto kremy ci oleje obsahuju natolko drazdive latky, ze sposobia cele flaky, naviac pri kombinacii so spalenim pokozky(pridlho na slnky, bez ohladu na cislo)doslova poskodene oblasti
Trochu slnka je zdrave(10-15 minut) vypekanie sa je skodlive a prilisne dlhe casy neochrania ani filtre
Najlepsi opalovaci olej je panensky kokosovy. Podla hrubky natretia ma filter 4 az 8. Tym sa expozicia na slnku obmedzuje na 1 az 2 hodiny. Zmyva sa vodou a pomerne rychlo sa absorbuje do koze ako vyborna zivina a ochrana. Este lepsie je pridat do neho tekuty vitemin E, ktory okrem ineho pomaha proti poskodeniu ultrafialovym ziarenim. Obe su velmi prospesne kozi.
Moja zasada je -co nie je prospesne zjest, nedavaj na kozu, lebo cez kozu sa plno dostane do tela.
Na spaleniny je okrem vitaminu E najlepsie aloe vera. Zas dolezite aby bolo ciste, v pitnej=potravinovej kvalite, nie plne kozmetickych skodlivych chemikalii.

Summer_

Baby ja som bola na slniecku asi hodinu denee takze nie vela. No a na nohe na litku sa mi porobili take cervene bodky. Ako nesvrbi to a ani nic len to tam proste je. No a dnes som sa uz opalovat nebola a uz to mam miernejsie. Myslite ze toto moze byt tiez alergia na slnko?