Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..

Príspevok v téme: Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..
sochaslobody

Vám nie? Ako prečo muž a žena musia uzavrieť manželstvo a plodiť potomstvo? Prečo to robia pre túto spoločnosť? Prečo je spoločnosť tak hlúpo nastavená že dvaja partneri musia podľa ostatných uzatvárať sobáš a rodiť decká? Automaticky sa od dvoch ľudí ktorí spolu chodia očakáva že sa zosobášia a budú dávať tomuto šťátu potomkov. Mne to príde strašne smiešne že to tako funguje. Také hlúpe mi to príde. Ja mám frajera ale takto si svoj život nepredstavujem. Máme radi slobodu, voľnosť a nie uzatváranie sa v nejakej domácnosti s deťmi. Prečo to hneď ľudia navôkol od nás očakávajú? A keď im povienme že nebude žiadna svadba ani deti tak sa dívajú s prekvapením až s hrôzou na nás akoby sme spadli z čerešne. Ja sa nemienim poslušne podriaďovať požiadavkám spoločnosti ľudí a štátu tým že budem opakovať to čo oni. Normálne mi príde vtipné že musia dvaja žiť v jednej spoločnosti, variť si, zaspávať, robiť decká, nakupovať spolu, atďˇ.
Čo vy nato?

RNG

Rozne libetralne nazory siria najma ti, co nam chcu slobodu rohdnutia, reci, prejavu celkoveho a ine znacne obmedzit a to nie demoktaticky, hlasovanim naroda, ale zakerne cez tzv Politicku korektnost a skorumpovanycy vladnycy predstavitelov
A asami sa skryvaju za dobrocinnostou, hoci je fakt, ze bohati su coraz bohatsi a chudobni coraz chudobnejsi
A to sa deje dnes na celom svete, a nie je to nic nahodne, ale organizovane spoza opony.
Nastroje ,co pouzivaju nie su vobec nove, ale dnes maju stovky podob. Zasada je "Rozdel a panuj" kde sa snazia ludi co najvoac rozbit,(zenu propti muzom, deti prti rodicom rasa proti rase, viera propti viere, alebo ateizmu, amoralnost proti moralke atd) aby sa ani nahodou nemohli spojit do vacsich celkov pod roznymi myslienkami,
a tak isto "chlieb a hry", kde vymyslaju co najviac zabav pre ludi, (filmy televizia, klebety, pocitacove hry a telefonne hry , televizne hry, a textovanie, casopisy, typu "klebetnik"=bulvarna tlac, atd)aby im okupovali mysel a volny cas, aby nedajboze nezacali nezavisle a nekontrolovane rozmyslat a robit si uzavery.

0vecka

2 sweater* ee slnko nas spali... a aj vsetko zive na zemi... pochybujem ze sa nam podari najst inu obyvatelnu planetu lebo ta musi byt mrte daleko ale je mozne ze prezijeme vo vesmire

sweater*

ak bude neobyvatelna tak jedine kvoli nam. vsetky sci-fi filmy poukazuju radsej na najdenie nahradnej planety kde by sme sa ako virus mohli presunut a zruinovat dalsiu, nez sposoby ako zachranit tuto nasu. to presne poukazuje na myslenie majority ludi, vycicat a ked uz nieje co dalej cerpat najst druhe. to ze to ma dalekosiahle nasledky mimo nas je nepodstatne, hlavne ze to zrovna vtedy 'potrebujeme'. moj nazor je ze sme odsudeny k zaniku.

Evushka15

Toto nie je o očakávaniach spoločnosti, aj keď sa ti to tak zdá. Neviem koľko máš rokov, ale podľa toho, ako sa dosť nenávistne staviaš k deťom, tak asi nie veľa, alebo ešte študuješ a rozčuľujú ťa mamičky s kočíkmi. Ono každý raz dospeje do toho bodu, že bude mať tú potrebu v sebe a nie od spoločnosti, že by pýtal súhlas. Je to zakorenené v našich DNA, že máme potrebu zanechať tu odkaz v podobe detí. U niekoho sa ten pocit a potreba dostavia skôr, u niekoho neskôr, u niekoho možno nikdy. Ja keď som študovala, tiež som reagovala na témy o deťoch tak trochu búrlivejšie, odmietavejšie. Teraz to neriešim, nemám s kým, ale keď budem mať s kým, budem to riešiť vtedy, keď to tak budem cítiť. A ono je to proste v ľuďoch, že sa obetujú a poskytnú opateru, ako aj obetujú časť slobody a hlavne veľkú časť svojho ega pre iných, pre svojich potomkov.

0vecka

2 sweater* a co to pomoze? ludia su aktualne dobrou sancou pre vsetky organizmy na zemi o par rokov bude zem neobyvatelna a zatial sa zda ze ludia su jedinym tvorom ktory nas moze zachranit...

sweater*

myslim si ze postupne vymyznutie ludstva zo zeme je nevyhnutne. sme ako nador tohto sveta kde nasou blbostou trpi aj vsetko naokolo. to co tu stvarame uz pradavno nema nic s prirodzenou potrebou nasej existencie. tolko k mnozeniu sa

RNG

Nuz toto je produkt dnesnej liberalnej tendencie, ktora siri indicidual;isticke a egoisticke nazory, aby znizila celkovu populaciu. Nie je nic noveho, ze globalna vlada, tj zoskupenie tych najbohatsich a najvplyvnejsich uz vyse 100 rokov chcu znizit populaciu sveta na 500 milionov.
Tak presvecia zeny, ze su take iste, ako muzi, co je samozrejme uplna hlupost, rovnocenne ano, rovnopravne ano ale nie rovnake, to predsa moze vidiet aj slepy.
No a keby vacsina odmietala deti, tak ludsky svet postupne vyhynie. Na to aby sa ludia udrzali musi pripadat na kazdy par 2,15 dietata, inac sa populacia prudko znizi, co sa uz v zapadnej civilizacii odohrava aj tak.
Aj usporiadana rodina, aj deti maju svoju pozitivnu rolu v spolocnosti, ktora nie je zalozena na individualite a sebeckosti.
Clovek moze mat radost a spokojny zivot aj v okruhu rodiny, ktora mu poskytuje pomoc, ochranu a buducnost.
To ale nepochopia ludie, co maju radost len z dostavania ale nie z davania.

brunettka

sochaslobody a delate
to ste vystihli obaja tu myslienku ako sa veci naozaj maju. Ludia su uz od mala tlaceni do vztahov a zalozenia rodiny. Mnohi tomuto tlaku podlahnu a ani sami nevedia co chcu ale podlahnu a potom zistia ze ziju v jednej domacnosti s partnerom ktoreho nemiluju alebo ktory nemiluje ich. Preco je tolko nevier v manzelstvach? Preco je tolko rozvodov? Preco je tolko otvorenych manzelstiev? Preco je tolko nemilovanych deti v rodinach?
pretoze tie manzelstva a materstva a otcovstva vznikali z natlaku okolia a spolocnosti. Len mala hrstka jednotlivcov je tak odvazna a sebavedoma ze vie tomuto natlaku odolat a zit si tak ako chce. Nepodlahne tlaku spolocnosti ze musi mat zalozenu rodinu, musi mat partnera a musi mat aspon dve deti. Len mala hrstak jednotlivcov ma odvahu neist s davom a vybocit z kolajnic zauzivanych tradicii.

0vecka

tiez ten natlak nevidim...takisto ako nevidim natlak homolobby... proste sa mi nezda ze by sa nejako na nieco tlacilo...

doubledog

zas opacne :)
mat rodinu je predsa tazsie ako ju nemat, nie je to vyhodnejsie a uz vôbec nie pohodlnejsie.

single ludia nie su v priemere stastnejsi, ani ich zivoty nie su opakom rozvratenosti.