Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..

Príspevok v téme: Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..
sochaslobody

Vám nie? Ako prečo muž a žena musia uzavrieť manželstvo a plodiť potomstvo? Prečo to robia pre túto spoločnosť? Prečo je spoločnosť tak hlúpo nastavená že dvaja partneri musia podľa ostatných uzatvárať sobáš a rodiť decká? Automaticky sa od dvoch ľudí ktorí spolu chodia očakáva že sa zosobášia a budú dávať tomuto šťátu potomkov. Mne to príde strašne smiešne že to tako funguje. Také hlúpe mi to príde. Ja mám frajera ale takto si svoj život nepredstavujem. Máme radi slobodu, voľnosť a nie uzatváranie sa v nejakej domácnosti s deťmi. Prečo to hneď ľudia navôkol od nás očakávajú? A keď im povienme že nebude žiadna svadba ani deti tak sa dívajú s prekvapením až s hrôzou na nás akoby sme spadli z čerešne. Ja sa nemienim poslušne podriaďovať požiadavkám spoločnosti ľudí a štátu tým že budem opakovať to čo oni. Normálne mi príde vtipné že musia dvaja žiť v jednej spoločnosti, variť si, zaspávať, robiť decká, nakupovať spolu, atďˇ.
Čo vy nato?

0vecka

podla mna tomu neujdes... je to tak proste nastavene v priebehu evolucie... podla mna nebudes mat stastny zivot bez deti... bez manzela mozes ale bez deti nie... ale mozem sa aj mylit... mozes byt vynimka... kazdopadne by som take nieco neriskoval...

NO2

Chcú, aby si žila ako oni, aby si sa mala aj tak "dobre" ako oni. To je jediná pravda okolo toho celého.
Ak chceš žiť tak, ako chceš sama, tak musíš byť najprv silná osobnosť.

doubledog

podla mna je to trochu inak

spolocnost a media zeny tlacia k tomu, aby rozmyslali presne ako ty.
ved uplne identicke námietky som cital/pocul uz tisíckrát.

"...uzivat si, zit bez papiera lebo sa netreba pracne rozvadzat, najprv sa vzdelavat, robit si co chces, cestovat, blabla"

to je take medialne klise, ze hned ako som precital tvoju druhu vetu som vedel, ze presne toto napises.

vebe

No, neviem kolko mas rokov, ale tak ti poviem, nikdy nehovor nikdy. Dnes to citis tak a mozno predju nejake roky a budes veci citit inak. Keby to tak nebolo, tak by neboli plne kliniky pre umele oplodnenie ludi okolo 40-tky. Mnohi z nich su prave taki, ze sa dusovali ze miluju svoju slobodu, ze nikdy nechcu deti, ale presli rocky a tie vyhrotene proti-detne nazory sa akosi zmenili. Nuz a suhlasim aj s lienockou-33, ak milujes svoju slobodu a nechces deti, tak ich nemaj a nekritizuj tych, co to citia inak, deti chcu a ich aj maju. Uzivaj si svoju slobodu.

5.5 elsa

liberta je to tak lebo zapneš správy trepú o tom, všade už aj doktorka bombarduje pritom sama má už po 40tke a nemá žiadne dieťa prestala som tam chodiť,mala som jej už plné zuby,spoločnosť si to vyžaduje klesá obyvateľstvo a čo mňa je po tom ja tam rada prispejem k tomu zníženiu :D

liberta25

myslela som, ze taki otravni pribuzni existuju uz len v Kukucinovych poviedkach ;)
ale zas obvinit celu spolocnost, to mi nejako nejde dokopy s klesajucou porodnostou..

5.5 elsa

brusnička presne tak aj mňa s tým otravujú,ja mať deti nechcem tak im to jednotlivo vysvetľujem všetkým mám ich už plné zuby,každý nech si zariadi po svojom a nestará sa do iných

tasty

keby to mala emocionálne usporiadané v sebe, tak by ju reči z okolia takto nerozhádzali (brala by to asi tak, že jedným uchom dnu a druhým von, žila svôj život a neriešila to), asi toľko k tomu, a súhlasím s lienočkou

[zruseny35]

sochaslobody..
Sú dva typy ludí.Rodinné a tie "dobrodružné".Jeden druheho nedokážu pochopiť,ani spolu žiť ale ako sa vraví-ži a nechaj žiť.Nesmej sa ty nám a oni sa nebudu smiať na tebe .
Ked más rada tu slobodu a máš ju ,prečo to tu mas potrebu rozoberať a navážať sa do rodinne založených šťastných ludí? :)