Strach zo smrti... bojim sa ze zomriem

Príspevok v téme: Strach zo smrti... bojim sa ze zomriem
strachoputka

ako sa vyrovnat s neustalou uzkostou a strachom zo smrti ? mavam migreny a bojim sa ze mi praskne v hlave cievka alebo ze mi pri srdci praskne aorta...vela som o tom citala...ze sa to moze stat ...a velmi sa toho bojiim ....ja chcem zit a nie mysliet neustale na smrt ze co ak zomriem...stale citam clanky ked niekto zomrie bez priciny ..ze mu z nicoho nic praskla cievka alebo ze odpadol a uz sa nezobudil...velmi sa toho bojim ako to potlacit?

LMarika

Preco sa bojis smrti? Citis sa zle? Citis sa naozaj telesne tak velmi zle, ze sa bojis, ze uz sa blizi smrt? Alebo sa citistelesne dobre, si zdrava, a predsa mas tieto myslienky? Ja som myslela na smrt vtedy, ked som sa citila telesne velmi zle. Potom ma napadlo, ze by som mohla mat alergiu na plesne, opustila som plesnivy byt a problemy s dychanim vyrazne ustupili. Iba traviace problemy zostali. Tak somsi dala urobit test na potravinove intolerancie, vylucila som nevhodne potraviny a teraz uz problem nemam a na smrt nemyslim, lebo uz sa citim telesne dobre.No pokial sa citis telesne dobre a nie na zomretie, tak v tom pripade myslienky na smrt vypust z hlavy!!?

hanka9

Dodato k 13:33

alebo si kup truhlu

daj do izby

a kazdy vecer si do nej lihavaj, zakry poklop a v tme rozjimaj

po case ta to vylieci a prestanes mysliet na smrt :-o))

[zruseny35]

Strachoputka...
Myslieť na niečo čo ti (zatial) nieje sa volá hypochondria-"namýšlam si ".
Každý jeden naozaj vážne chorý človek sa BOJI smrti.Tí mudrejsí si vsak uvedomuju jedno-"ked sa bojíš smrti nikdy nezačneš žiť" To ,na čo ludia na smrtelnej postely,naozaj myslia je "ako som prežil život,čo som si dal-zažil a čo som nechal plávať a mohol si krásne uživať".
Niesi predsa vážne chorá.To čo si načítaš,su mnohokrát len studie a úvahy lekárov .To čo si však z toho vsugeruješ a prisposobíš si podla toho svoj život ,je už na tebe.

_meno

Ahoj strachoputka

Strach zo smrti je skutocne strach z zo zivota - ten kto zije kazdym momentom radostny zivot je pripraveny zomriet v kazdom okamihu - pretoze vsetko co chcel spravit spravil, vsetko co chcel vyjadrit vyjadril - robi vzdy vsetko ako najlepsie moze.

To ze ta boli hlava je dôsledok ze privela rozmyslas (neustale napinas organ mozog).

To ze mas vysoky krvny tlak je dôsledok ze sa vela stresujes (neustale chces byt niekde v buducnosti).

Jednoducho povedane - zacni robit to co si vzdy chcela robit .. povedz ludom to co si im vzdy chcela povedat ... zacni zit tak ako si zit vzdy chcela :)

Zitie je prejav bytia - cize ked zmenis svoj pristup a hodnoty - ako prejav toho budu tvoje cinnosti.
Kazdy zijeme podla svojich pravd, preto ked zmenime tieto pravdy zmenime tym nas zivot.

Napríklad pises ze sa bojis - preco sa bojis .. Toto ked odpovies - to je myslienkova schema ktora vytvara strach ..... Nie svet okolo teba ho vytvara, ale tvoj pristup ku svetu ... Castokrat napríklad priatel ti vravi takuto schemu "ked nebudes mat pracu nebudeme mat z coho zit" - výsledok tejto schémy je strach.
Je tvoja volba mu povedat co tato schema prinasa a pomoct mu pouzivat nove uvedomenie. Informovat ho - zmenit jeho nevedomie na vedomie toho ako vytvara zivot.

Vyborny pristup k zivotu je dobrodruzstvo - clovek nikdy nevie ake prilezitosti prinesie naledujuca sekunda. A ked clovek chce nieco robit, pozna to - vsetko je uz pripravene, zivot caka uz len na neho ked sa vyda tou cestou :) A ked nebude znovu vediet kam dalej - znovu pridu usmernenia atd atd... Ked clovek vie - robi, ked clovek nevie - pocuva, vsima si svet, seba, inspiruje sa.

Vela zdravia radosti a zabavy prajem strachoputka :)

laura321

samomzrejme, ze zomries, chces tu byt hadam 1000 rokov?? a to chces cely zivto mysliet na svoju smrt? ti stastnejsi zomru, ani nevedia ako, niektori si pred smrtou vela vytrpia, ale to mam nato mysliet stale, kedy a ako zomriem? Ako by to na Zemi vyzeralo, keby sme teraz co tu zijeme sa cely zivot bali , ze zomrieme.... Neboj sa, tych zivotov na Zemi tu mame niekolko, takze tento nie je tvoj prvy ani posledny:D

Nikii

Problém je asi ten že tie články čítaš aj na priek tomu že ich čítať nchceš :D Uprimne mňa by toto nikdy v živote nenapadlo zamýšlať sa nad takýmito vecami.. :D Nečítaj to a nemysli na to a bude ti ovela lešie :))

hanka9

Choroby ako aj smrt su prirodzenou sucastou nasho zivota.

Tak aky strach?

Smrti sa netreba v ziadnom pripade bat ta pride na kazdeho cloveka. A choroby? Vsak ako pridu, ak aj odidu tak aky strach?

Cize opakuj si kazdy den: chcem zit, no smrti sa nebojim. Ty musis byt nad smrtou, nie ona nad tebou.
Preto si skus hlavu zamestnatat niecim rozumnym a nie hlupostami

Ak chces mozem zobrat bic a kazde rano ta pozeniem do behu na vrch kopca

a po tomto sa urcite vyliecis z hluposti, ktore opantavaju tvoju mysel

ayu

Ahoj, nie som žiaden odborník, no ak ti môžem poradiť v prvom rade ti chcem povedať, aby si prestala čítať a vyhľadávať informácie, ktoré násobia a podporujú tvoj strach.
Tiež často bojujem so strachom, síce nie s takým s akým bojuješ ty, no naučila som sa, že keď sa niečoho bojím, netreba o tom čítať, poprípade nájsť na internete ľudí a fóra s podobnou témou, kde sa o tomto probléme rozpráva a nejakým spôsobom sa rieši, to mi dosť pomáha. No sama vidíš, že čím viac čítaš články o smrti, tým viac sa smrti samozrejme aj bojíš. Skús pohľadať radšej články, poprípade knihy, ktoré pomôžu riešiť tvoj stav, ako príklad posielam link : zdravie.pravda.sk
Zamotala si sa do nekonečnej pavučiny ale to je v poriadku, pretože cesta von sa dá nájsť vždy a je dobré, keď o tom rozprávaš.
Teraz je potrebné aby si spravila niečo INAK, aby si spravila prvý krok k tomu, ako sa z tejto pavučiny dostať von.
Ak by si sa chcela viacej porozprávať kľudne mi napíš - ayumurasaki@gmail.com