Psík sa ma bojí

Príspevok v téme: Psík sa ma bojí
vsezravec

Ahojte
Moj havo sa ma bojí. Ked som niekde kde je aj ina osoba, tak je vždy pri mne, aj keď ju volajú tak pozrie na mňa či može ísť. No ked som s nou doma sama, tak zalezie buď za kreslo alebo do kúpelne a tam je až kym niekto nepríde. Nebijem ju,kŕmim ju a stále sa ma bojí. Keď sa náhodou niekde vyciká tak na ňu nakričím, ale to je všetko. Neviete čím to može byť a ako spravit aby sa ma nebála?:(

Deria

Tak, ako pisu predomnou, ten strach musi mat opodstatnenie. Ak je z utulka, nikdy sa nevie, co prezil, casto je to nejaka trauma.
Mna by este zaujimalo, odkedy sa tak chova/boji? Odkedy ho mas a ako dlho, kde bol predtym?

lombardo1981

MultiLevel, naozaj jej nič nemusela urobiť. Niekedy sa stáva, pri zmene majiteľa, že psík takto štrajkuje a zalieza. Stáva sa to pri rozmaznaných hafanoch, ktorí si u bývalých majiteľoch mohli robiť čo chcú. Väčšinou majú veľmi nízke sebavedomie a žiadnu socializáciu s tendenciou sa utápať v sebaľútosti.
Niekedy sa stáva, že psík bojí konkrétneho pohlavia. Väčšinou je to muž. Ženy vo psoch dokážu vyvolať falošný pocit bezpečia zapríčinený prejavom prílišných citov a ľútosti.
Príčin strachu je veľa. Ale vždy je spôsobený neschopnosťou zvládať stres.
Napríklad aj "prinútenie" k tomu, aby prišiel ku miske a následná pochvala, pre psíka znamená úplne niečo celkom iné ako pre ľudí. Pre nich je v to niečo, čo museli urobiť, nie to, čo chceli.
Veľmi častá chyba je podliezavosť, ktoré nasleduje po vykríknutí zákazového povelu, dokonca i s hrubosťou, nervozity a bezradnosti. Psík nevie, čo môže očakávať. Preto žije v strachu a vo veľkom strese. Vtedy má tiež tendencie zaliezať alebo útočiť na ľudí či iných psíkov.

MultiLevel

K nikomu inemu neciti strach, len k tebe? Skutocne si tomu psikovi nikdy neublizil?
Treba byt so psikom co najviac. Samozrejme podla moznosti. A denno denne ho ucit ako sa spravat v dome. My sme ucili psika pytat sa vonku klasicky na noviny, ktore sme posuvali az smerom k dveram. A ked sa nahodou stala nehoda, namocili sme mu nufak do mlacky, povedali razne fuj a nebolo treba psika ani bit, ani po nom zjapat. Ale samozrejme, co funguje na nasho,nemusi na vasho. Skus na neho nekricat, skor razne a jednym slovom napomenut. Ten strach z teba musi mat nejake opodstatnenie, takze sa viac so psikom maznaj, chval ho ak urobi nieco dobre

lombardo1981

A ako ešte sa prejavuje ten strach? Iba tým, že sa dakde zakutrá? Alebo aj napríklad miernym vrčaním či neochotou si dať niečo ošetriť? Alebo strachom prísť ku miske, keď si pri nej?
A mám ešte jednu otázku. Je z útulku? Alebo zmenil majiteľa?