Spolocne byvanie

Príspevok v téme: Spolocne byvanie
JPP

s priatelkou uz sme nejaky ten rok spolu. konkretne zacali sme nedavno 8. rok :). Ona 23 a ja 25. Ona studentka 4. rocnika a ja pracujem a este kvazi studujem. Po skonceni jej skoly, by som rad s priatelkou zacal aj byvat, lebo si myslim, ze by bol najvyssi po tolkych rokoch. Ja pracujem momentalne v BA. Mam tu dobru robotu, dobre financne ohodnotenu a aj vacsiu sancu na zmenu prace. Priatelka ako dostuduje bude moct ucit v skolke alebo ucit na 1. st. ZS. A ja by som bol rad, keby si prenajmeme spolu byvanie tu v BA. Ona mi tvrdi, ze moc nezarobi a aj to malo co zarobi minie len na byvanie, ze to moze ostat aj doma byvat (s mamou) a nebude mat ziadne vydavky na ubytko. Jej mama bude toho isteho nazoru si myslim, ze naco by isla prec robit, ked moze aj doma ostat robit. Ja som jej ponukol, ze ubytovanie resp. izbu, ktoru by sme si prenajali, by som platil ja sam celu, ona by nemusela nic davat. Na stravu by sme sa skladali.
Mne ide o to, ze ked ona dostuduje, ja budem mat viac ako 26 a nebudem sa chciet stretavat ako za studentskych cias, len cez vikend. A myslim si, ze po vyse 8 rokoch vztahu by sa aj patrilo zacat zit spolu. Ja by som tiez mohol ostat byvat v rodnom meste, ale kde najdem pracu, tak dobre platenu? S priatelkou uvazujeme o dome, no ale bez penazi sa to neda.
Mozme byvat tak, ze ja v BA a ona doma. Vidat sa po vikendoch. Ale co, takto budeme fungovat dalsie 2 roky, az pokial si nenasetrime a potom si nieco postavime/kupime svoje? Ja chcem mat po boku cloveka, ktoreho lubim a s nim prezivat chvile, a nie len pocas vikendov a aj to u rodicov. Vzdy ked zacnem tuto temu, priatelka povie, ze to ma este rok cas.
Co si myslite vy? Dakujem

JPP

priatelka to nechce riesit, lebo este to ma cas podla nej, kym este studuje. ona by do tej BA aj isla, ale nie tam vychovavat deti. Cize mozno po skole na isty cas hej. Ale ked jej mama povedala, ze sa jej to neoplati, a ze priatelka ma v podstate "istu" pracu tu, tak pochybujem, ze pojde do BA. Ja nemam s tym problem robievat aj z domu, ale kto mi zaisti, ze nepridem o pracu a ze po case nebudem musiet ist do BA robit priamo?

liberta25

nechcem byt prorok zlych sprav, ale mam pocit, ze vy sa k tomu spolocnemu byvaniu ani nedostanete. toto je oblast, kde by partneri mali tahat za jedno a po tolkych rokoch by v tom mali mat jasno..

JPP

vcera mi priatelka povedala, ze sa rozpravala s mamou o bratislave. zevraj jej mama povedala, ze ci je normalna, ze sa jej to neoplati tam byvat. A povedala jej, ze ja mozem robit aj robotu z domu, co znamena, ze kludne si mozme najst byvanie aj tu na okolo. Ako robit mozem z domu, pri IT je to bezne, ale kto mi zaruci, ze nepridem o pracu, alebo vymenim pracu, a nebudem potom musiet byt v BA 5 dni v tyzdni? Pracu ze by si priatelka nasla aj v rodnom meste a pomohla by jej aj v tom mama, lebo znamosti :).
Priatelka mi povedala, ze preco by sa musela ona zrovna mne prisposobovat.
Este spominala, ze keby bola cely cas sama s dietatom a ja ked pridem z roboty niekedy o 5, tak sa po case zblazni, ked tam nikoho nebude poznat, atd. atd.
Takze zacinam mat pocit, ze to

[zruseny35]

JPP...maminka bude mat psychicke problemy ked ostane sama bývať..Ak mate dobre vztahy ,je to len "výhra".Ked bude tvoja manželka raz možno na materskej,tak sa jej spoločnosť bude hodiť,a navyše vam pomože s drobčaťom-mnohokrát na nezaplatenie.

JPP

jop dovolenky uz mame za sebou. ale vacsinou tak, ze bud s mojou rodinou alebo jej. spominal som aj, ze urcity cas sme byvali spolu, asi 6 mesiacov. a mam zato, ze sa nam dobre spolu byvalo. urcite boli hadky aj nejake nezhody, ale to kvoli blbostiam, no ale kde nebyvaju, vsak?
Priatelka isto rata s tym, ze do prace bude chodit, ked bude tehotna, ale ona skor mysli to, ze ked sa jej narodi dieta, tak aby mala s kym byt, aby jej niekto pomohol, ukazal ako a co. A proste aby mala aj za niekym ist a nielen sedela doma pri dietati. Ono v IT sa da pracovat home-office, ale musite najst firmu, kde to dovolia. ale co potom, ked clovek pride o pracu? A cestovanie tych 20-40km je ok. mate pravdu 80km je celkom dost. Verim, ze to by som si ani moc deti neuzil, ked pridem po praci vecer a oni uz mozno budu spat. O to nestojim.

liberta25

veru, treba skusit spolocne zit, je to taka prehupova faza vo vztahu podla mna, ze moze po urcitom case viest k zasadnemu rozhodnutiu byt ci nebyt spolu. tam sa totiz prejavi nielen to, ci sa milujete, ale ci dokazete aj spolu existovat. a dalsia skuska je potom spolocna dovolenka, ale tie uz asi mate za sebou, ked ste tak dlho spolu.

soffa

a co sa tyka priatelky,mne ty pripadas,ze sa chces pohnut dalej,robis preto maximum,kym tvoja priatelka vymysla blbosti(riesi veci ktore este nie su,napr.tehotenstvo)a brzdi ta,.taha ta naspat .mne pripada,ze toto nie ,tamto nie,..proste vymysla,.mala by koli tebe aj daco obetovat,ked sa tak snazis.nehnevaj sa.

soffa

mas velmi dobry nazor na zivot.planujes s priatelkou buducnost a je na mieste vyskusat spolu byvat,.ak ona bude mat vyhrady tak ta asi tak nemiluje,ked nebude chciet posunut vas vztah na vyssi level.mama sa jej nema do coho miesat.ved ona bude zit s tebou nie s nou,teda ak ma zaujem.vyhovorky typu ze doma mame nic neplati je nezmysel .tu ide o to ci chce byt s tebou,zdielat s tebou kazdodenne radosti a starosti,nie sediet mame pri sukni.tak vela stastia.

DontWorry

Prezyvka ma pravdu :)
Ak dom a nie priamo v BA tak da sa nejaka prilahla dedinka pri nej, ale nie daleko. Lebo byvat daleko od prace by bolo unavne pre teba, myslim si, ze aj tvoja priatelka by chcela raz za cas ist von a nie len po dedine sa s kocikom prechadzat a ak bude babätko na svete tak nebude mat cas sediet u rodiny na kávičke, lebo dieta da zabrat, cize ked tak nech chodi za nimi cez vikendy ak od nich nechce byt dlho odputana.
Ale pracu v BA za mensi plat by som nemenila, lebo viem, že v IT sfere chcu stale viac a viac, cize bud ostanu v BA, v KE alebo idu za hranice

Prezyvka055

V cudzom dome nikdy nebudes ako doma, vzdy sa niekomu budes musiet prisposobovat, znasat kritiku, osobne si neviem predstavit ze by mi mal niekto kecat do vychovy dietata, to chcem vychovavat s priatelkou a nie s priatelkinou mamou.
Mi to pride ako uplna nocna mora neviem si to ani predstavit, ani si nevies predstavit na kolko drobnostiach mozu vzniknut nezhody a stale sa prisposobovat jej matke ci niekomu z jej rodinych prislusnikov asi by som sa po tyzdni obesil na zahrade.