Už sa nechce stretnúť

Príspevok v téme: Už sa nechce stretnúť
pipi333

S "priateľom" sa poznáme zhruba pol roka. Prvé dva - tri mesiace boli fajn, no potom prišla zmena v jeho správaní. Neviem čo sa stalo a nechce mi to povedať. Zrazu už sa nechce tak často stretávať (nie sme z rovnakého mesta), stále niečo má, no na každého iného si čas nájde, len na mňa nie. Nevadí mu, keď sa nevidíme hoc i 2-3 týždne. Mali sme aj týždeň pauzu, sľúbil mi, že po tom sa stretneme a všetko mi vysvetlí. Keď prešiel týždeň, napísal mi, že nevidí celkom zmysel v tom, aby sme sa ešte stretli. No nakoniec sme sa stretli. V ten deň mal pred tým ešte nejaké vybavovačky v inom meste a neprišiel. Keď som mu zavolala, povedal mi, že sa tam musí ešte zdržať, že sa stretneme inokedy a hotovo. Stále keď mu navrhnem stretnutie, tak buď niečo má, alebo najprv napíše, že nič nemá, no potom postupne vymýšľa, čo všetko v ten deň musí urobiť. Už párkrát mi napísal, že by sme to asi mali skončiť kvôli diaľke, že sa vidíme málo, že to nefunguje, no ja som doňho asi až priveľmi zaľúbená a presvedčila som ho, aby sme sa ešte pokúsili niečo vyriešiť. Lenže on sa nejak nechce pokúšať asi. Občas mám pocit, že je so mnou len pre jedno (sex sme ešte nemali). Keď mu občas na rovinu napíšem ako to cítim, len sa ospravedlňuje, napíše mi, že si ma nezaslúži, že ma má viac ako rád, ale ja nevidím skutky. Viem, že z tohto je asi absolútne jasné, že na mňa dlabe, ale tak chcem vedieť váš názor. Som asi priveľmi citlivá a zaľúbená na to, aby som to ukončila. Sama nadávam na ženy, ktoré so sebou nechajú takto mávať a sama som do toho spadla. Ale je to možno aj preto, že v predošlom vzťahu, keď to bývalý skončil, som neurobila nič, len som si ho vypočula a nechala to tak. A potom si to vyčítala. Teraz som nechcela spraviť tú istú chybu a snažiť sa zachrániť to, lebo nám spolu bolo fajn a nestalo sa nič vážne a asi som za stíhačku. Aby bolo jasné, dobre viem, že to čo mi vypisuje sú len rečičky, ale fakt nechápem, prečo to so mnou ešte ťahá a nevydlabe sa na mňa úplne. Možno ak by mi prestal odpisovať úplne, síce by som sa dosť trápila, ale prešlo by to. Tak sa stále na niečom dohadujeme a nič. Skúste sa k tomu nejak vyjadriť :) ..budem vám vďačná

Slobodna

Hej muži sú veľmi pohodlné tvory, hlavne aby boli v pohodičke, nikto ich s ničím neotravoval a bolo im dobre :) Chúďatká a ženy sú tie, čo musia riešiť problémy, lebo nie všetky sa vyriešia samé.

odpovedam

uplny suhlas s deriou. pipi, vies, ale vezmi si to z druhej stranky. clovek casto robi to, co mu je pohodlne a nerobi to, co mu pohodlne nie je. to je casto dovod, preco niekto nepovie tu pravdu do oci, ale ostava vo svojom pohodli pasivity a caka, kedy ti to dopne. nie je to nic prijemne, ale pre toho druheho je to maximalne pohodlne. takze ostava ti len byt silnou, prijat to a verit, ze coskoro bude lepsie ;-)

doubledog

aj tato diskusia trochu ukazuje, preco to tak je.
nieco napisem a hned ma tu zdrbu, ze som to nepovedal dostatocne citlivo.
a este neviem ako :)

ja ako muz vidim, ze on ti to praveze dostatocne citlivo napisal, len ty ako vacsina zien si to dostatocne nepochopila.

proste vy zeny neakceptujete ani jeden sposob, ani citlivy, ani priamy.
a tak nakoniec dostanete taky, ktory vam vyhovuje najmenej.

pipi333

No ale aj tá pohoda a pokoj musí z niečoho vyplývať. Ak má jeden problém, je samozrejmé si myslím, že ten druhý mu chce pomôcť nejak to riešiť.

pipi333

Ale vieš, keby som aspoň vedela aký má problém. Ja o žiadnom neviem, medzi nami sa nič nestalo. A hoc by bol problém aj ten sex, stačilo povedať a nechám to tak. Neriešim viac. Len sa treba vyjadriť, len toľko od neho chcem, nech aspoň viem, na čom to stroskotalo. Lenže on stále, že potom mi povie, osobne. A tiež nechápem, načo ma ešte stále namotáva, volá ma k nim a pod. Keď už so mnou nechce nič mať, tak nech aspoň neoblbuje.

Slobodna

Zas minule som čítala odlišné vnímanie vzťahov u pohlaví. Muži od vzťahu očakávajú vraj hlavne pokoj a pohodu :) Tak to asi vysvetľuje, prečo sa im nechce riešiť problémy a vyhýbajú sa tomu.

Slobodna

Možno si niektorí muži myslia, že je jednoduchšie sa problému zbaviť aj s danou ženou, že v inom vzťahu to bude všetko len krásne a bezproblémové :)

Slobodna

Niektorí muži si jednoducho myslia, že máme doma vešteckú guľu a domyslíme si, čo sa deje :) Je im jedno, že žena sa možno aj roky trápi a napadajú jej rôzne možnosti, čo sa asi stalo.
Zas nemusí to byť až tak surovo povedané ako to napísal doubledog - ale zas, ktorý muž by to takto alebo vôbec povedal žene rovno do očí?

pipi333

Slobodna, máš tiež nejaké takéto skúsenosti? Lebo ja toto mám už druhýkrát. Pri prvom probléme čo chlap má, alebo máme, to chce hneď ukončiť. Ten prvý sa aspoň zmohol na to, že mi vysvetlil, čo je vo veci a normálne sme sa rozišli. Ale toto, nemám slov. Oni nejak asi nechápu, že vzťahy sú o tom, aby sa problémy riešili, nie aby sa zahodil celý vzťah. Presne pre toto je dnes toľko rozchodov a rozvodov. No nie vždy sú na vine len chlapi, aby som to nehádzala do jedného. Ale to už som prešla do príliš vážnej témy :)