Bakterie v moci

Príspevok v téme: Bakterie v moci
terkaaaaaaaa

ahojte vsetci,
prosim o radu vramci beznej preventivky u vseob. lekara mi zistili pritomnost bakterii v moci na druhy den som odber zopakovala ten isty vysledok vela bakterii ery. v norme leuko. tiez ... nemam ziadne bolesti pri moceni (stipanie rezanie a pod.) ani bolesti brucha, gynekologicky tiez vsetko ok ziadne vytoky .. cim to moze byt sposobene :/ pijem denne dostatok tekutin min.2L dneska som si kupila urologicky caj ... mozem mat nejaky zapal moc. ciest bez symptomov a hlavne leukocyty v norme nejako mi to nedava zmysel

Terkaaaaaaaa

Philips moc isiel do labaku na oddelenie biochemie kde bol vysetreny chemicky (ph,bielkoviny,krv)a sediment (ery. leuko.) opakovane sediment neviem o tom ci bola pouzita pruzkovacia metoda :-)ako som pisala doktor zhodnotil ze bakterie mali kozny povod.. zajtra tam pojdem pozriem sa blizsie ake boli vysledky... moc nebol posielany na mikrobiologiu cize kultivaciu mi nerobili a nezistovali MIC bakterii tym padom

quako

keby si mala zápal moč.ciest,mala by si aj príznaky,ktoré k zápalu patria,t.j.nejakú bolesť,biele krvinky v moči,napr.100 v zor.poli mikroskopu,niekedy aj mikrosk.hematúriu-zistenú detekč.prúžkom
kto má takéto symptómy,tomu sa berie moč na kultiváciu/3 až 5dní/,kde identifikujú baktériu/býva premnožený len jeden druh/,minimálne 10 000 až 100 000 na kubík/a určia aj citlivosť resp.rezistenciu na ATB

terkaaaaaaaa

tak doktor nakoniec povedal ze to budu len nejake kozne bakterie kedze vsetko ostatne mam v poriadku :) ale dakujem vam za rady

lombardo1981

Rado sa stalo. Možno chce urobiť nejaké doplňujúce vyšetrenia. Pretože táto diagnóza je symptóm iného ochorenia. Je to akýsi obranný mechanizmus. Liečba ako u klasickej bakteriúrie sa neodporúča z dvoch príčin: prvým je možný vznik rezistencie na ATB a druhým, že sa tým umožní rozmnoženie patogénnejších baktérie, ktoré by už mohli viesť ku rozvinutiu príznakov.
Nemusíš sa báť. Väčšinou sa telo týmto spôsobom iba brániť pred niečim horším.

terkaaaaaaaa

lombardo dakujem za odpoved :) o ake bakterie sa jedna bohuzial neviem.. krv som mala v poriadku biochemiu aj KO tehotna nie som a mam 24r
mam volat este teraz lekarovi tak sa bojim ze co mi povie

lombardo1981

Volá sa to asymptomatická bakteriúria. V podstate ide o to, že menej virulentné baktérie chránia pred infekciou spôsobenými tými patogennejšími. Samozrejme je dôležité, o aké baktérie ide. Normálne sa tento stav nerieši, pretože ide o recidivujúce ochorenie. A ani prognózu to nezlepšuje. Výnimkou je iba tehotenstvo. Pretože zápal obličiek (akútna pyelonefritída) môže viesť ku predčasnému pôrodu či postihnutia plodu. Celkom typická je v menopauze, pri DM, u seniorov...