Komunitný web na zoznámenie

Príspevok v téme: Komunitný web na zoznámenie
Casie

Ahoj,
vopred sa priznám, že vždy som bola zásadne proti zoznamovaniu cez internet a rôzne zoznamky mi pripadajú ako "hromadné továrne na vzťahy", čo je úplne proti môjmu presvedčeniu. Je ale pravda, že ak si chceme nájsť niekoho, s kým si dokážeme možno aj celý život rozumieť, založiť spolu šťastnú rodinu, chápať sa navzájom a podporovať, internet ponúka väčšiu šancu, že takého človeka spoznáme. Predsa len vo svojom okolí sa stretávame s relatívne malým počtom ľudí a už vôbec nie s každým z nich sa zoznámime, dáme do reči. Problém však je, že klasické zoznamky naozaj nie sú nič pre mňa a weby ako je napríklad pokec, kde každý druhý človek začína konverzáciu spôsobom "pokecame??" už vôbec nie. Preto sa chcem spýtať, či náhodou neviete o nejakom komunitnom portály, ktorý je založený skôr pre intelektuálnejšie založených ľudí, kde je napríklad nejaké inteligentné fórum na tematickú diskusiu, možnosť sebaprezentácie (napr. formou písania článkov a podobne), kde sa ľudia môžu spoznať hlavne na základe svojho vystupovania a zájmov (ako napr. literatúra, psy, turistika, veda a umenie, ...). Poznám jeden taký web, ale ten je skôr pre takých úplne mladých a predsa len ja už mám 27. Ak niečo také poznáte, budem rada za akýkoľvek tip :) Ďakujem!

Sagron69

Tak toto ma zaujalo pretoze mam podobny problem. Pracovne dost vytazeny a tak prilezitosti na zoznamenie ostava malo, skor by som povedal ze nijake. Kde chodit a "hladat" ked je clovek sam? Predsa nepojdem na diskoteku sam, uz len kvoli veku, myslim si ze ako 45-rocny by som tam nezapadol :-) Takze kde hladat seriozny vztah? Ono ani tak neide o to ôulovit" niekoho cez net ako najst niekoho seriozneho, stretnut sa, porozpravat, vypit kavicku a ostatne nech sa ukaze. Verim ze zien ktore sa citia osamele resp.su osamele je dost ibaze take to nemaju napisane na cele a aj ked si daju inzerat do zoznamky ze hladaju seriozny vztah v tej zaplave "inych" zien sa stratia. Kde ich teda najst?

Casie

Ďakujem vám baby, jasne, že budem opatrná. Vlastne ja už som sa pár krát cez net s ľuďmi stretla a vždy boli fajn. Ale tie stretká sa väčšinou týkali len knižiek, venčenia a tak. No a to by som chcela aj teraz, aby to bolo spočiatku kamarátske, ale pripustiť aj tú možnosť zblíženia. Ak teda vôbec, lebo taký web čo by mne vyhovoval na Slovensku asi neexistuje :D

Slobodna

Je to mozne Casie, tiez som kedysi na nieco take verila, len si daj pozor aby ten tvoj idealizmus nechceli mnohi zneuzit, co cez net tazsie identifikujes ako v skutocnosti.

liberta25

lienocka, klidek, neobuvam sa do teba. ked sa ti tak raci, kludne pis aj z 10 nickov, je to nakoniec tvoja vec. ked si to ale urobila zrovna v tejto teme, tak som to uviedla ako prikladny faktor vyskytujuci sa vo forach a zoznamkach.
Casie, chapem, ked to takto beries, tak skusaj, skusaj.. len bud na virtualnej ceste opatrnejsia.

Casie

liberta25: No veď ja s tebou v zásade súhlasím. A ponáhľať sa samozrejme neponáhľam. Je to len taká možnosť, ktorú som chcela skúsiť, to je všetko. Keď to teraz poviem ako idealista (a neberte ma prosím úplne vážne), tak možno je niekde človek, ktorý je pre mňa ideálny partner a ja som ideálna partnerka pre neho, ale jednoducho reálne by sme sa nikdy nestretli, nedali do reči. A čo keď je tu tá možnosť, že na nete áno? :)

[zruseny35]

liberta25...to ty takto robievas s tými nickmi ? Prečo sa do mna osočuješ ešte aj ty?Chceš vyvolávať nasilu hádku?

liberta25

tak tu ma autorka svetly priklad virtualnych zoznameni a vztahov. jedna tema a trojita identita istej prispievatelky. a podobne veci sa deju na vsetkych virtualnych portaloch.
byt na tvojom mieste, radsej by som sla cestou kamaratov a kamaratok, iste maju dalsich znamych, ktorych nemusis poznat a mohli by vas zoznamit. zda sa mi to vacsia istota. aj ked nedokazem uplne ponat tvoje (pre mna skoro zufale) hladanie vztahu. spravidla to aj tak pride vtedy, ked je clovek v pohode a neposobi na ludi, akoby mu mal ujst posledny vlak..

Slobodna

Nechapem...a to sa mi casto nestava. Ja som to pochopila tak, ze zakladatelka tu nehlada zoznamku ale rady ohladom podobnych stranok. Prepac, ale nebudem sa k tebe viac vyjadrovat.

[zruseny35]

dixit...tento počítač používaju viacerí.Hádam to nieje hriech požičiavať ho?Alebo im chceš urobiť sponzora?