Kamaratka - pokus o sebevrazdu

LMarika

Tiez poznam vela statocnych ludi, ktori so svojimi ozaj velkymi problemami statocne bojuju, bojuju s tazkym zivotom a nevzdavaju sa a na samovrazdu nikdy nemysleli, radsej placu po nociach nad nemcinou pre samoukov, co sa ju kvoli starsiemu veku nedokazu dokonale naucit a napriek.tomu chodia do Rakuska opatrovat, len aby nakrmili nezaopatrene pubertiacke hladne krky majuce na vsetko coraz vyssie a vyssie naroky. A poznam aj takych, ktori maju vela, nikdy nepocitili, ake je to mat dlhy a byt kvoli nim jednou nohou v base, ale nevedia byt vdacni svojmu osudu za to, co maju a co im dal, ale radsej sprostosti citaju a pocuvaju o financnej situacii svetovych celebrit a zavist nimi lomcuje, ze si nemozu dovolit kupit v Amerike vilu za hentolko a.tolko miliard, ze si nemozu dovolit kupit to, co si dovolila taka a onaka celebrita a co stalo hentolko a.tolko... Ja si taketo.veci v hlave nikdy nedrzim a informacie o tom, kolko stali hodinky toho politika a kabelka hentej moderatorky, proste vypustim z hlavy uz v okamihu, ked prechadzaju cez moje usi, lebo su pre mna tyk bezvYznamne a nepodstatne, ze mi nestoja za ulozenie si do pamate a takito slahnuti ludia si potom o mne myslia, ze nemam ziadnu pamat, ked som si nieco tak zivotne dolezite nedokazala zapamatat. Zivotne dolezite je to iba pre zloprajnych zavistlivcov plnych zlosti,psychicky nevyrovnanych a labilnych, ale nie pre mna.

Deria

Tazko jej pomozes, ked nemas k nej ziadny pristup a my ti tazko poradime, ked nepozname vsetky okolnosti. Vidavas sa aspon z jej rodinou? Su oni s nou v kontakte?

LMarika, mozes byt hrda na to, ze si to vsetko tak dobre zvladla. Zial casto sa stava, ze prave ti, ktori maju vsetko, su bud psychicki chori, nespokojni, dokonca sa daju na alkohol alebo drogy. Nie zriedkavo je za tym tuzba po laske, ktoru nedostali doma. Maju vsetko materialne a vo vnutri prazdnotu.

LMarika

Ludia mysliaci na samovrazdu, alebo ludia, ktori sa uz v minulosti o samovrazdu pokusili, su podla mojho nazoru velmi, ale velmi psychicky labilni a ja osobne si myslim, ze takito ludia by mali do konca zivota zostat pod dohladom psychiatrov a brat lieky, alebo aspon len navstevovat psychologa - po cely zivot a rozpravat mu o svojich problemoch. Ja som mala teda ozaj dost velke problemy uz v mojom zivote, ale na take nieco ako samovrazda som nikdy ani len nepomyslela a nikdy ani nepomyslim. No isty cas som byvala v podnajme s jednym parom. Chalan bol psychicky labilny a v minulosti sa pokusil o samovrazdu, aj ked v podstate ziaden zavazny dovod nato nemal a jeho frajerka si viackrat za den nad zachodovou misou vlasy trhala, takouto formou sebaposkodzovania trpela a tiez casto myslela na samovrazdu. Ani jeden z nich v starostlivosti psychiatra nebol a nechapali, preco som ja stastna a viem sa tesit aj z malickosti, hoci mam kopu dlhov, lebo mam problemy s vysokou kazivostou zubov a len do zubov peniaze vrazam, nechapali, ako mozem byt stastna a spokojna a nemysliet na samovrazdu, hoci sa musim kvoli potravinovym intoleranciam obmedzovat v jedle tym, ze nemozem jest vsetko, nechapali, ako mozem byt stastna a spokojna a nemysliet na samovrazdu napriek tomu, ze napriek vysokemu IQ mi osud nedoprial vystudovat VS, pretoze peniaze na studium kvoli vrazaniu do zubov nikdy neboli, zatial, co oni dvaja nikdy nemali dlhy, jemu otecko daroval vysoky financny obnos, sumu, ktoru ja v Rakusku zarobim za rok, ona mala kopu prachov nasetrenych, zuby mali obaja zdrave a traviaci system tiez, cize nemuseli na drahych doktorov a zubarov peniaze minat ako ja a ani sa im v minulosti nestalo, ze by ich poistovaci agenti osklbali o vsetko tak ako mna v minulosti, ked ma necestna poistovacia agentka osklbala o tolko penazi, ze 5 rokov tvrdej a tazkej prace na Slovensku vo fabrike vyslo nazmar. Ja som vtedy kvoli tomu neplakala a nikomu som sa nestazovala, prijala som tuto zlu skusenost ako vyzvu pohnut sa v zivote niekam dalej, zo dna na den som dala vypoved a zmizla som do zahranicia, este aj pred rodicmi som to dokazala utajit. Lebo darmo je poistovacia spolocnost jednou z najlepsich, majucich pobocky po celom svete, ked pre nu pracuje necestna agentka, ktora mi tvrdi, ze podpisujem nieco ine ako to, co v skutocnosti podpisujem a ked si ja zmluvu citam, tak jej nerozumiem, darmo som si ju precitala... no na samovrazdu som nemyslela nikdy aj napriek takymto problemom a tu sa ukazuje moja obrovska psychicka sila, na rozdiel od tych dvoch, ktori mali vela a trapilo ich, ze nemaju este viac, on si s notebookom na velkom bruchu prelezal cely zivot a cital dristy o tom, kolko ktora celebrita zaraba a za kolko si ten a henten politik kupil hodinky... a potom len zavist a zlobu v sebe dusili obaja a z toho aj tie ich samovrazedne sklony vyplyvali. Kazdy clovek je iny. Kazdopadne ale, mne sa dost ulavilo, ked som tychto dvoch ludi vymazala zo svojho zivota. Uz aj ked som s nimi byvala, tak som do toho bytu chodila iba spat, vzdy som im povedala, ze idem na prechadzku a isla som si s notebookom sadnut niekam na kavu k wifi, alebo som sa len tak tulala po nejakom parku, po cintorine, po meste, po obchodnych centrach, so sluchadlamu v usiach pocuvajuc radio z mp3 prehravaca, len nech takychto dvoch psychicky tazko narusenych energetickych upirov nemusim pocuvat, nie som predsa psychiater a ani nechcem byt.