Maniodepresia (Bipolárna afektívna porucha)

Táto diskusia patrí k článku: Maniodepresia (Bipolárna afektívna porucha)
Maniodepresia (Bipolárna afektívna porucha)

Maniodepresia alebo aj bipolárna afektívna porucha je psychiatrická choroba charakterizovaná epizódami zmeny nálady od depresie až po mániu. Vyznačuje sa povznesenou náladou, rýchlym tokom myšlienok, malou potrebou spánku a veľkolepými myšlienkami a správaním.

Michael

Ja by som sa skor spytal, ci clovek s touto diagnozou, je schopny sa samostatne starat o malolete dieta a ci by mi vedel k tejto problematike niekto "vypracovat" svoje odborne stanovisko pre ucely sudu. Pocul som, ze tato choroba je vraj na cely zivot, teda by ma zaujimalo, ci nesie tato diagnoza so sebou aj riziko, ako je moznost ohrozenia maloleteho dietata v pripade, ze vyrasta s matkou osamote, kde tato odmieta prijat realitu, presadzuje vyjadrenia druhych ludi za svoje, dokaze sama seba presvedcit, ze veci, ktore sa stali sa nikdy nestali a naopak, zije neustale uzatvorena v byte, kde ma permanentne stiahnute zaluzie, vsetko povipinane, iba ticho a tma. Podla mojho nazoru je tu riziko ohrozenia dost velke, nakolko som par situacii aj zazil, no znepokojuje ma fakt, ze nakolko matka matky dietata sa velmi dobre pozna s lekarkou matky dietata,,, tato pre sud vypracovala posudok kde uviedla, ze pacientka je dva roky v remisii a tento odovzdala jej matke bez pritomnosti matky dietata. Teraz pred sudom tvrdi, ze bola tyrana, pritom "zazracne vyzdravela" a uz medikaciu, ako tvrdi, nepotrebuje, pritom stale povera polovicny ID.
Je teda moznost nejakeho odborneho stanoviska pre ucely sudu ?

sunnyball133

...dobrý deň prajem.....sú pre človeka s takouto diagnózou vhodné elektrické šoky?...psychické choroby sú choroby látkovej premeny....ktoré veci okrem liekou môžu dobre vplývať na takýchto pacientov?..