Jednodnove vycestovanie so steniatkom bez pasu

Príspevok v téme: Jednodnove vycestovanie so steniatkom bez pasu
Martina_78

Poprosim o radu, potrebujem na otocku vycestovat s 2 mesacnym steniatkom do AT, nechem ho nechat doma cely den sameho.
No rovnako ho nechcem koli tomuto dat zacipovat. Celkovo sa mi predstava cipovania nepaci. Nedala som si zacipovat ani moje uz dospele feny ani vtedy ked strasili, ze je to povinne.
Kedze s psikom neplanujem cestovat v buducnosti, nechcem ho prave koli tym par hodin v rakusku davat cipovat.Nejde o peniaze vobec.
Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost, ze ho zastavili policajti a nemal pre psika pas a nebol zacipovany...co sa deje v tom pripade.
Pokuta nie je problem, ako hovorim nejde o peniaze, ako skor o podstatu cipovania ( je to moj osobny nazor a viem,ze by som mala respektovat zakony, alebo teda necestovat so psom ) Ale poprosim o skusenost, co v pripade, ze vycestuje a nemate...co sa deje...mozu vam psika zadrzat, trestne stihanie, alebo zaplatite pokutu a idete dalej.
Dakujem za skusenosti...

Martina_78

A ty si pas mala? Nemam ho kde nechat a na cely den ho nechcem nechat zavreteho dom, este ho mam len 3 dni...Viem ze na hraniciach nebudu kontrolovat, len by ma zaujmalo, co mi hrozi, ked ma zastavia niekde a nebudem mat pre nho pas...

Deria

Na hranici ta uz nikto nebude zastavovat, to uz nie je ako kedysi. Jedine, co sa ti moze stat, ze ta policia zastavi hocikde na ceste v AT, ci mas doklady od psa. Mna teda len raz kontrolovali na odpocivadle v AT, ked som sedela s mojim vtedy chorym psikom na trave, ktory tam lezal ale to chodim uz roky s mojimi psami cez hranice. Urob ako myslis ale na jeden den by som si ho zobrala. Ovsem ak nemas nikoho, kde by si ho mohla nechat.