Vyhorenosť

Príspevok v téme: Vyhorenosť
burnout

Prosím vás, viete poradiť niečo na vyhorenosť? Mám aj lieky od psychiatra, snažím sa robiť veci, ktoré ma bavia, alebo skôr kedysi bavili, lebo už ani v nich nenachádzam útechu. Neviem nájsť nič, čo by mi "dobilo baterky". Ťažko sa mi vstáva z postele a celý deň sa cítim ako omámený.
Som už zúfalý, všetko a všetci mi lezú na nervy. Neusmievam sa, ľudia sa ma pýtajú, že prečo som smutný, ale ja nie som smutný, som len akoby bez duše, akoby som umieral. Čistý zombie..

redka

slobodna skus paleo stravovanie to by mohlo pomoct...

inac ja som sa drzala aby som lienocke nic nenapisala, lebo uz ju poznam z inych tem, ale asi vplyvom PMS som sa nezdrzala...a myslim si, ze som mozno trosku pomohla autorovi prispevku, aby sa pozrel na vec aj z inej stranky, o ktorej mozno nevedel (a mozno ani lienocka o vela veciach nevie, tak nech si nieco precita a nebude zatracovat aj taketo ine nazory)

redka

inac som nepisala, ze si ma nejako urazila ale ze zosmiesnujes nazory inych, ktore nie su v sulade s tvojimi... inac tvoje rady, ze si ma najst sexpartnerku a konicky su fajn, ale ak sa clovek citi ako zmoknuty pes, ledva vyleze s postele, tak ja neviem ja osobne vtedy nemam chut ani na sex ani na konicky... ale preto nenapisem, ze si napisala blbost, lebo nieco na tom pravdy je, ze ak clovek niekoho ma, tak sa mu ide lepsie zivotom...

Slobodna

Ďakujem redka, presne hľadám niečo ohľadom vhodného stravovania pri tomto syndróme. Odporúčala by som ti nereagovať na lienocku, ona dosť často kritizuje názory iných. Ty si svoje názory nemusíš nijako obhajovať, nakoľko majú viac než len hlavu a pätu.

redka

neviem mala som z toho taky pocit... ze vitaminy ha ha recept na stastie ha ha sak tam aj mas toho smajla vysmiateho :D a ze vitamin D je slniecko a konzervicka rybiciek tu tu tu no fak mam z toho taky pocit ze preboha ta redka z visne spadla co to trepe ha ha liecit dperesie doplnkami ha ha ... no pozrie si napriklad stranku i herb na niektore doplnky a hlavne potom hodnotenia ludi ako im niektore pomohli doslova sa znova narodit... alebo babenka co sem prispieva LM marika alebo tak nejak sa vola... zistila, ze koren jej problemov aj v nalade a pod.. je v potravinovych intolernaciach.. .ako zmenila stravu, cely svet sa jej znova otocil k lepsiemu... tak mi to vysvetli... bez terapeuta, len zmenou stravy... tak nech mi nikto netvrdi, ze kvalita "paliva" neovplyvnuje fungovanie tela a duse...

redka

to netvrdim lienocka... ale ak mam nejaky organ oslabeny (a ten ma vplyv na x dalsich organov a aj na psychiku), tak ho musim posilnit... napriklad aj doplnkami ci zmenou stravy alebo cvicenim alebo mozno aj tou psychoterapiou.... ale niekedy ani ta najlepsia psychoterapia nepomoze prave preto, ze to ostatne nie je v rovnovahe...

redka

Slobodna este tu je celkom dobra stranka... pise tam aj o stravovani aj o cviceni a tak celkovo ako si zlepsit stav... je tam kvantum informacii... len si to musis utriedit aj na zaklade toho, co uz mas nacitane www.drlwilson.com

[zruseny35]

Telo nieje iba stroj ,ktorý treba opravovať nejakými prípravkami a bude dobre.To by psychologia ani neexistovala .A na zaklade neexistencie psychologie,by nebola psychiatria-lebo psycholog posudzuje či je človek iba "citovo zlomený" nejakým sposobom,(nieje to vzdy len laska)alebo je hodny diagnozy a liekov.
Dal si mi za pravdu,že poznáš len "chodiť von" (čomu ja rozumiem , že si "urobiš naladičku ") Treba ten život aj žiť,nie iba "nalaďovať sa " ...
PS: Keby si mal nejake zdravotne problemy,tak by sa sťažoval inak-bolesťami ,nie že sa "cítiš " ako zombie...Mnohe veci vedia ovplyvnovat LEN CITY (nedostatok šťastia)

redka

inac je mnoho pripravkov, ktore by mohli pomoct... cez rozne adaptogeny ako je napriklad astragalus, asvaganda, sladke drievko az k vytazkom z adrenalnych zliaz ako je napr adrenal cortex (tam pozor niektore obsahuju aj adrenalin a potom je z toho cloveku horsie - ked uz tak taky kde je odstraneny pozostatok adrenalinu), tiez som citala o hormone prregnenolone... ale tak do hormonov by som asi nesla... radsej skusit tie bylinne vytazky s vitaminmi ako nejake hormony a vytazky zo zliaz zvierat... skus pozriet rozne ceske fora... dost sa tam o tom pise alebo aj na rngjecool tam pisla jedna b´pani o svojich skusenostiach (bludicka).. inac nasi lekari toto este "nevedia" liecit, resp. sa tomuto problemu nevenuju, aspon co som citala skusenosti inych... preto viac info najdes na zahranicnych strankach... tu je to este v plinkach... osobne verim, ze mnoho ludi mohlo predist uzivaniu psychofarmak, kedy sa pozreli na svoje psychicke stavy aj cez fyzicke telo... nepisem zasa, ze kazdemu to tak funguje, aby sa do mna niekto neobul... dalo by sa tym vysvetlit mozno to, ze niekto ma vsetko - netrpi nedostatkom nicoho - ma lasku, citi sa relativne zdravo, ma pracu, rodinu, peniaze, konicky a aj tak sa neciti dobre - ma stale akoby hmlu na mozgu, tazko sa mu vstava, nemoze spat, je otapeny cely den a preberie sa az vecer,... atd...