Vyvrtnuté koleno

Príspevok v téme: Vyvrtnuté koleno
jozk0

Dobrý večer prajem, mám taký problem. V nedelu som mal futbalový zápas a ja som nejak zle doskočil lavou nohou. Vyvrtlo mi koleno, len tak to praslko, natiahli sa mi v ňom šlachy a v ten moment som preciťoval neskutočnú bolesť. Bol som v ten deň v nemocnici a lekárka mi vravela, že to je zvrtnuté a mám narazený (buchnutý) meniskus, a že si to stačí natierať octanovou masťou. Prešli 2 dni a stále ho mám tak nejak napúchnuté. Ako chodiť môžem aj dokážem na tej nohe stáť a zavážiť ju a nepociťujem žiadnú bolesť. No akonáhle sa ju snažím vyrovnaž mám akoby tlak v kolene no nebolí to a nedokážem ju vyrovnať. Chcem sa spýtať či je to následkom vody v kolene, alebo len kôli tomu, že mám natiahnuté šlachy (väzy) v kolene?

treba_ist_k_lekarovi

Vsetkym> preventivne odporucam vsetkym dat sa poslat na MRI rezonanciu. Lekar vam povie co moze ale nema ani on roetgenove oci. Pretrhnutr slahy a vazy a ine mikrozranenia makkych tkaniv bezne ani na roetgene neuvidite! Nerobte hluposti lebo po roku zistite tak ako ja ze vdaka tomu ze som nevedel o pretrhnutom vaze(neskor uz som zacal citi ale zo zaciatku to pocitovo sa zlepsovalo) a tak som si pekne dodrbal aj meniskus takze mi zaroven cistili aj to ... P.s. Prec z fora a k lekarovi na MRI :)!!!

JohnyJohny12345678

Mne sa to stalo asi pred týždňom tiez v pohode ale ked spravim prudci pohyb tak to boli...mal som aj potrhane vázy ale toto je ine..mne sa to stalo ked som siel dole kopcom na pennyboarde...plynule hravam futbal a kolrno stale zaťažujem....nieviem...kamarat mal to iste asi pred 4 mesiacmi..poradil mi octanovy krem tak 3 krat denne..je to stara dobra medicina...u mna sa to asi po dvoch dňoch od urazu zlepšilo..ale teraz je to stale v rovnakej faze...neviem stale cakam ako sa to vyvinie

jozk0

Tak trošku neskoro odpisujem, ale som po operácii asi 3 týždne nato mi operovali meniskus, mal som skrátene svali okolo kolena an na stehne :D ... ostali mi nejake komplikácie po operácií, vždy keď nejak zle skočím, tak mi zvrtne koleno a následkom toho sa mi navalí do kole krv, ale tá sa po týždni, niekedy aj 3 dni vždy vstrebe a znova môžem fngovať ako predtým, no ale asi koleno mi bude už zbrtaž vždy keď zle šlapnem...

jozk0

Ďakujem za pomoc a vyjadrenie sa.
D0monika, dneska som bol na kontrole, prtože sa mi od nedeľe opuch neprešiel.
Doktor mi povedal, že voda v kolene nieje, nejak mi s nohou pocvičil, nič ma nebolelo, ako dokážem aj terach chodiť, zavažovať u aj na nej stáť. Ale k veci, doktor mi poveda, že ak sa to do 2 týždňov nezlepší asi bude najlepšia operácia meniskusu...

Dosť ma to šokovalo. Radšej by som predišiel tej operácií. Ale keď spravím nejaký prudší pohyb tak ma to pri meniskuse podotýkam nie MENISKUS ale sa mi zdá že okolo neho zabolí/zatiahne mám pocit, že ten väz je natiahnutý, no uvidím po týždni, alebo po tých dvoch týždňoch. A tým, že mám za necelý týždeň maturity je tento problém ešte väčší.. :D

[zruseny35]

Meniskus je chrupavka,"skoro kosť",to ťa bude bolievať.Treba byt v klude,a hlavne netrenuj ,nehýb tým a nechod do schodov.Voda sa tvorí vtedy ak ten klud nedodržuješ,zbytočne to preťažuješ a nemože sa ti to zahojiť.
www.namaximum.sk (Collagen element)
Skus si to objednať,je to na obnovu kosti,chrupaviek,šliach pre športovcov (5e/400mg)

D0minika

Mne sa koleno vyvrtlo pred viac ako týždňom, stále ho nemôžem vyrovnať lebo cítim bolesť zospodu a takisto ho nemôžem pokrčiť lebo cítim tlak ako ty.Čiže mám nohu len v jednom uhle.
Nedali ti ortézu? A kedy máš dalšiu kontrolu? Keď je to 2 deň a máš opuch, tak je to v poriadku, ja mám to koleno opuchnuté ešte stále.