Mám hrozný blok stretávať sa s chlapmi a som z toho zúfalá

Príspevok v téme: Mám hrozný blok stretávať sa s chlapmi a som z toho zúfalá
Nefertari

Mám 20 rokov a ešte som nemala normálny vzťah. Naposledy som mala chalana v 16, a to bola v podstate ešte detská "láska", krátka a nevinná.
No v súčasnosti mám problém nadväzovať vzťahy, ale netuším, prečo. Som veľmi spoločenský a priateľský človek, hocikoho oslovím, s hocikým sa porozprávam a ľahko sa skamarátim, či je to chlapec, alebo dievča, rada spoznávam nových ľudí a nehanbím sa ich. Ale akonáhle sa chalanovi zapáčim, a chcel by viac než kamarátstvo, tak zaspätkujem, a aj keď mi je s tým človekom dobre, rozumiem si s ním a možno by som si dokázala s ním aj predstaviť vzťah, akonáhle vidím, že má vážnejší záujem, tak mám blok a neviem sa donútiť ho znova vidieť. Za posledné mesiace sa mi to stalo už druhýkrát.
Prvýkrát to bol chalan, pár rokov odo mňa starší, stretli sme sa vonku, vymenili čísla a písali si. Potom sme šli na rande, dobre sme sa bavili, bolo to ozaj príjemné, už sme sa tam aj pobozkali, šli sme dokonca za ruky. No ale keď ma volal von znovu, tak ja som chcela ísť, veď prvýkrát sa to vydarilo - ale akosi som nemohla. Proste som mala pred tým ďalším rande pocit, akoby som sa šla utopiť, neviem to tak dobre popísať, a na poslednú chvíľu som to zrušila. Takto sa to stalo asi ešte trikrát a už som ho chudáka nechcela ďalej naťahovať, a napísala som mu že to nejde.
Teraz sa mi to stalo znova. V decembri som sa stretávala s chalanom, presne v mojom veku. Trikrát sme sa stretli, ako kamaráti, a boli sme spolu až do rána, tak sme si rozumeli, a ten posledný raz sme sa aj bozkávali. Teraz nedávno mi písal o tom, žeby so mnou rád skúsil vzťah, a keďže sme si naozaj rozumeli, tak som mu písala, že možno, že sa stretneme a porozprávame o tom. Lenže situácia sa opakuje - už dvakrát sme mali dohodnuté stretnutie, ale ja to stále prekladám, pretože znova mám pocit, akoby som sa išla zadusiť, že nedokážem jednoducho na to stretnutie prísť, pričom viem, že o nič nejde, len sa porozprávať, ale mám príšerný blok, najradšej by som to odkladala donekonečna.
Už naozaj neviem, čo mám s tým robiť, pretože to nie je normálne. Ako nadviažem vzťah, z ktorého potom by mohlo byť aj manželstvo a rodina, keď pri prvom náznaku, že by som mohla s niekým chodiť, tak hneď spanikárim? A keby to boli neznámi chlapi, ale ja ich poznám a viem, že mi je s nimi dobre, ale aj tak mám s tým takýto problém.
Mám vyhľadať nejakého terapeuta alebo viete mi nejako poradiť?

Slobodna

resp. sa s chlapmi len hra, berie si od nich to, co jej robi dobre (ich zaujem), namotava a potom ich odkopne. Priznavam, je mi to viac nez len nesympaticke.

Slobodna

Heej embryo :) toto zavana skatulkovanim. Nie kazda zena nevie co chce, len niekedy to nemoze mat. Ale inak si vystihol problem zakladatelky.

[zruseny35]

Nefertari..no možno preto,že si roky sama.Tri-štyri roky je naozaj dlho..možno by si to mala "risknuť" aj preto,aby si sa dozvedela,či je ti chlap ešte na to "tulenie" a viac príjemný ...

embryo

lienocka-33: ja tu nie som ten kto selektuje... ty tu delis ludi na po 20tke, po 30 rada da, 6 rande, 3 mesiace

len som sa ta spytal ako si sa dostala k cislu 6, preco nie 5? preco nie 7? lebo prvocisla ti nevonaju? :-)

"ocakaval" som rozumne odovodnenie ako si dospela k tomuto zaveru... ale ako vidim, neexistuje ;-)

Nefertari

No ja si myslím že to je tak, že kým sa s tými chalanmi stretávam len tak, že o nič nejde, tak nemám problém. Ale akonáhle prejavia vážny záujem tak to zhapruje. Veď nemala som problém ísť s ním von len tak, ale objavilo sa to, až keď mi písal, že by chcel vzťah.
A či chcem vzťah? Ja neviem. Roky som bola nešťastná, že nikoho nemám. Keď sa o mňa nikto nezaujímal, tak som vyplakávala, prečo ma nikto nemôže mať rád, a premýšľala som, akoby som chcela chalana, s ktorým by som mohla robiť tie zamilované veci - túliť sa, tráviť čas, variť mu, starať sa oňho, hrkútať si, proste niekoho o koho sa môžem oprieť. A keď to môžem mať - tak zrazu je problém.

Slobodna

Cize, ked bude mat po 30tke a stale bude single, ak neprekona ten blok, tak z toho logicky plynie, ze rada da? Len ci som to spravne pochopila. Lebo ty nikoho neurazas, to len vsetci okolo su vztahovacni :) K zakladatelke: preco sa do toho musis nutit? Tak chces vztah alebo nie? Tak snad to robis aj pre seba, nie iba pre inych.

simca :)

Nefertari... pripadne sa skus s nim nejaky cas stretavat iba ako kamaratka... mozno tym ze s nim budes travit cas a spoznas ho ten blok z teba opadne...alebo mas blok sa s nim stretnut bez ohladu nato ci kamaratsky alebo ako rande ?