Kastrácia alebo sterilizácia (kocúrov, mačiek)

Príspevok v téme: Kastrácia alebo sterilizácia (kocúrov, mačiek)
cathy298

Dobrý deň. Chcela by som si kúpiť britskú mačičku, alebo kocúrika. Dočítala som sa, že ak ich nechcem chovať na chov ale iba ako maznáčika tak by bola vopred vhodná kastrácia alebo sterilizácia. Taktiež som sa dozvedela že kocúrikovia v období ruje dosť \"značkujú\" teritórium močom a mačičky vydávajú kvílivé zvuky až to lezie na nervy. Moja otázka teda znie, že či po kastrácii, prípadne sterilizácii toto \"vyčíňanie\" oboch pohlaví prestane alebo budú mať aj naďalej počas ruje tie svoje stavy. Prípadne čo by ste mi doporučili mačičku či kocúrika? Vopred ďakujem za rady. :)

simca :)

Biela Kobra : ja osobne macku whiskasom nekrmim ale poznam viacerych co tym macku krmia a podobne problemy nemali. ak je to naozaj tak ako hovoris tak beriem spat. A nemoze mat ta macka probllemy aj z ineho dovodu ako whiskas?

Biela Kobra

Prosím, kto odporučí chovať mačku (britku) bordelom značky Whiskas, by si mal vyskúšať, aké je to starať sa o dospelú mačku, ktorá na tejto strave vyrástla, lebo jej majitelia dali na reklamu a peňaženku. Momentálne takú mačku dáva dokopy moja kamarátka, mačka má zle vyvinuté kosti, nikdy nedosiahne vzrast britskej mačky, má poškodené obličky a budeme veľmi radi, ak táto jedenapolročná mačka vydrží za dobrej opatery ešte pár rokov. Mačka je mäsožravec. Žerie mäso. Whiskas obsahuje 4 % odpadu zo zvierat (kosti, kože, kopytá) a zvyšok je kukurica, ryža, POPOL, éčka a farbivá. To je proste Whiskas. Je to napísané na každom sáčku, takými malými písmenkami, v rôznych jazykoch, môžete si to overiť. To môžete mačku rovno kŕmiť zvyškami zo spaľovne, tam aspoň nebudú tie éčka a farbivá.
O kŕmení mačiek je veľa dobrého napísané napríklad tu wildcats.sk

a o kastrácii napríklad tu: alexandrapavelkova.blog.sme.sk

a tu je návod, ako to aj s mačkou prežiť: alexandrapavelkova.blog.sme.sk

simca :)

Macky nevedia laktozu stravit takze mlieko nie je pre ne vhodne. Mozu mat potom crevne problemy. Co sa tyka krmiva
pre vnutorne macky je asi vhodnejsie napr. Whiskas alebo Royal Canin ale je vela aj lacnejsich a dobrych krmiv ale to vsetko zalezi od narocnosti milacika ;) Plemena maju sice rovnake povahove crty no aj tak je kazda ina ;) ja mam tie vykastrovanu macku. Od kastracie je urcite pokojnejsia spravanie suvisiace s rujou uplne prestalo. Vela stastia s chovom milacika :)

Bidik

ked chces dat mliecko tak len originalne pre macky.my sme nasho kocura mali od troch mesiacov.od zaciatku sme mu dali len vodu.co sa tyka jedenia tak len granule a vecer maso pre macky(neviem ako sa to vola)kupit ich v sackoch alebo v konzerve.My kupujeme len Royal Canin,je to drahsie ale dobre a zdrave pre macky.inak britske macky su velmi zlate,pritulne.ak by si mala este otazky tak by som ti poslala mail

cathy298

lebo zatial som chovala iba klasické mačičky čo behajú vonka a tak a tie spapajú všetko aj mlieko,,,
No strašne sa mi zapáčila britská mačka. Preto ak máte niekto skúsenosti s chovom \"bytových\" mačičiek tak poteší každá rada :)

studentkamac

Maciatka v ziadnom případě nesmiu kravské mlieko, alebo tuším ziadne, sposobuje laktózu. Neviem či to neplatí aj pre starsie mačky, ale radsej im mlieko nedavaj. Takysto ani sladkosti, ked už by si im dala nějaké sladkosti tak v ziadnom pripade nie čokoládu, ani psovi nie.

cathy298

Ďakujem vám pekne za rady lebo keby toto robili aj po kastrácii tak by ma švihlo :D tak predsa sa rozhodnem radšej pre kocurika :)

BIDIK-môžem sa opýtať čím chováš kocúra ? klasickými značkovými mačacími krmivami alebo občas aj domácou stravou ? nemám s chovom takýchto britských mačiek skúsenosti, preto sa pýtam. počula som že napríklad perzské mačky nemôžu mlieko tak neviem ako je to s britskými..

Bidik

ahoj.my mame krasneho britskeho kocura.nemusis sa bat po sterilizovani uz neznackuju.my sme toho nasho dali ked mal 7mes. neviem ako na sk ale tu je sterilizacia kocura omoc lacnejsia ako macky.preto sme sa rozhodli mat kocura.