Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Esmya na liečbu myómov

Príspevok v téme: Esmya na liečbu myómov
PSALMIN

Ahojte chcela som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s liekom ESMYA, pretože mi veľmi pomohol a dúfam že pomôže aj Vám.
Mala som 5myómov väčších aj menších, silné krvácanie, skoro sa mi rozpadol aj vzťah veľmi som sa bála čo bude. Gynekológ mi navrhol liečbu Esmyou všetko mi do podrobna vysvetlil užívanie, pôsobenie lieku proste všetko. Na 4 deň užívania sa mi zastavilo krvácanie, po 3mesačnej liečbe som sa cítila oveľa lepšie, tri menšie myómy mi dokonca zmizli a dva väčšie sa zmenšili o 1cm. Mala som 2mesačnú prestávku a znovu som užívala Esmyu 3mesiace, znovu sa myómy zmenšili jeden o 1cm a ten druhý o 2cm čiže celkom pekný výsledok. Keďže som chcela deti doktor mi odporúčil ísť na operáciu. Už som pol roka po operácii a vďaka Esmyi mi pri operácii zachovali maternicu inak by mi ju bez liečby museli vybrať a teraz som už v prvom týždni tehotenstva. odporúčam všetkým ženám ktoré majú problémy myómami .

Evaluna

Ahoj. Niekedy v novembri 2016 po dlhotrvajucich menstruacnych velkych bolestiach som sla k doktorovi.zistili my nalez dalsi polrok som cakala na dalsie vysetrenie,kde sa potvrdil myom.nasadili my esmya.po 90 dnoch v juli12steho 2017som bola operovana.inac esmya zabrala ,dva mesiaca som nemala bolesti a ani menzes.teda po operacii som po 18 dnoch zacala velmi velmi silno neprestajne krvacat.pravdepodobne to bol menzes pivedal doktor.dalsi bol po 35 dni a potom sa mi zacal upravovat.avsak pri kazdom dalsom bokesti naberaju vzostup.cize beriem lieky proti bolesti.velmi ma bolia krize dolu az do stehien
Slabost a nevladzem nuc.nervozita nenormalna neovladatelna.v auguste 2017 koncom som si zacala vsimat ze mi nechty na mohach ako keby umirali.stensovali sa nerastli,lamali,raztli do vnutra...priesvitne tenke...aj s vlssmi sa mi zacal diat tento proces,uplne mrtve,nerastu vypadavaju viac ako predtym.potom aj na rukach na nechtoch podobna reakcia ako na nohach.toto je moj dany stav.dlho mi trvalo kym zacala chapat pricinu.viete najprv clovek nevie..hlada suvis.ja osobne si myslim ze u mna je to efekt esmya,alebo anestezia.neviem...len som sa chcela podeli s tym co sa mi deje.ten hormonalny zasah do zenskeho tela ked sa zastavi me struovanie pravdepodobne da zabrat celemu systemu...kedze ani po case sami nezlepsovalo prave zhorsovalo hladala som povod toho co sa mi deje..mozem sa milyt.ak mate nejake podobne skusenosti ci nieco sa deje s vasim telom po operacii a uzivani liekiv esmya napiste.vdaka.

AANDREA1973

Ahojte..Esmyu som zacala uzivat hned prvy den menzesu..osem dni som dost krvacala..to bolo pred troma mesiacmi..som s esmyou spokojna..ziadna krv ziadny menzes...uplne perfektne...citim sa velmi dobre..mam 44r.

MonikaGott

Chcem sa podeliť o moju skúsenosť.predvcerom som dobrala esmyu po troch mesiacoch.dnes som mala termín u gynekologičky. Moj myom bol 5,2 cm veľký a v tejto veľkosti bol aj dnes.terapia u mňa vôbec nezabrala.vedlajsie účinky boli minimálne ,brala som ju pred spaním.mierne závraty a vypadávanie vlasov.inac ok.je tu este niekto kto esmyu bral a nezabrala?glg

philips

Majga, akákoľvek látka, ktorá sa podá do tela a nie je mu vlastná môže vyvolať nežiadúce účinky. Každopádne, to však nie je dôvod na prehnané obavy, ak sa bojíš, tak to prekonzultuj s lekárom, ten ti podá bližšie informácie, navrhne iné spôsoby liečby atď.

majga

dobrý den, može mi niekto pomocť. Neviem čo mám robiť, mám už tabletky esmyu ale ešte som nezačala uživať, lebo bojím sa od nežiadajúcich účinkov. Mám drobné myomy, už určite sú večšie lebo silne krvácam.Moja kamarátka uživala tabletky a má problémy s chrbátom, mala tam aj nádor v chrbáte, možno že nie od toho ale ja bojim uživať. Dakujem

Hubisis

Ahojte dnes som prvykrat začala brat Esmyu. Tiez mám tri velké myomy som z toho dost nesvoja.menzes som mala skoro mesiac od polovice juna do 10.7.a silno som krvacala. Vtedy mi vlastne zistil myomy a potom nic. Ziadny menzes az minuly tyzden som isla na vyvolavacku a na 9 ty den prisiel slabý no predsa a hned som dala Esmyu. Chcem sa spytat to poto m nebudem vobec krvacat ziadny menzes, akosi tomu nerozumiem. Mam 43 r. Myslela som ze je to prechod .mamina mala 40 ked bola v prechode. Deti nemám ani som nikdy tehotna nebola.

Kaja 35

Ahojte esmyu som uživala aj na myomi ulava to bola pretože somna lialo a vedĺajšie učinky som si vlastne ani nevšimla nakolko som esmyu uźivala nejake 2 mesiace a teraz som vlastne po operacii maternice tymto sa chcem spytať či niektora z vás nema zaujem ostalo mi jedno balenie esmye chybaju tam 3 tablety ak by niektorej pomohlo rada pošlem

RencaR

Ahoj, zháňam informácie o liečbe myómov. Čítala som, že existuje nejaká tabletková liečba , Esmya, ktorá dokáže až zabrániť operácii, alebo ju uľahčiť. Mňa lekár nahovára skôr na operáciu, mám silnejšiu menzes a myómy pomaličky rastú. Ale vraj v prechode aj tak myómy takmer zmiznú.Viete o tom niečo viac, alebo máte skúsenosť?
Ďakujem.

Carmenka2

Ahojte, ma 35 rokov a jedno dieťa, myom mi diagnostikovali pred dvoma rokmi. Zo začiatku mi nesposooval žiadne prolemy. Asi pred rokom som začala veľmi krvacať, menstruáciu som mavala aj 15 dní a teda hotový horor. Krvné testy zle, anémia, málo železa, cítila som sa ako vyžmýkaný citrón. Gynekolog mi nasadil antikoncepciu, vraj to zaerie, no trovhu to pomohlo, už som krvácala len 12 dní, ale za dva mesiace ked som sa ledva doplazila ku gynekologovi, zistil, že sa mi myom zvacsil o dva centimetre., je zle lokalizovaný a vraj treba vybrať maternicu. Pýtala som sa aj na iný sposo liečby, nakolko y som este chcela dieťa, ale vraj len operácia. Tak som si zbalila kartotéku a našla nového gynekologa. Ten mi bez problemov napísal Esmyu, povedal, ze to skúsime. Že na vybratie maternice este mam čas. Baby ja odkedy mám Esmyu, ja žijem nový život. Žiadna menštruácia, krvný obraz v norme, znova sa cítim fit a dokonca sa mi zmenšil myom. Gynekolog povedal ze ak bedeme pokračovať v liečbe Esmyou tak sa myom este moze zmenšiť a mozeme začať pracovať na babatku. Hrozne sa teším. Takže ak stale rozmyšlate nad liečbou Esmyou, chodte do toho. Ja možem len odporúčať.

Biela Kobra

Mám 5 myómov od 1 do 4 centimetrov. Maternicu mi vybrať zatiaľ nechcú, lebo mám ešte ďalšie problémy, ktoré by tento zákrok nevyriešil. Po troch mesiacoch brania Esmye sa mi ten najväčší myóm zmenšil ccao milimeter, takže tu sa o úspechu nedá hovoriť. Ale počas užívania Esmye sa mi zastavilo krvácanie, ktoré už chodilo každé 3 týždne a trvalo 14 dní a tiež mi prestali bolesti v malej panve, ktoré mám neprestajne už 4 roky. Proste mi bolo fajn, až na to, že ma občas pobolieval bedrový kĺb - mám koxatrózu. Prvé dva týždne užívania Esmye som mala šialené závrate a nauzeu, ale potom to prešlo a za celý čas som nepribrala ani kilo. Pred vyše mesiacom som Esmyu dobrala a bolesti sa vrátili v dvojnásobnej miere, v podstate som stále na analgetikách. Menštruáciu zatiaľ nemám, ale už sme dohodnutí s gynekológom, že v máji Esmyu zasa nasadíme - keď už nie kvôli zmenšeniu myómov, ale kvôli tým ostatným benefitom. Takže - prípad od prípadu je to iné, uvidíš, ako to pôjde u teba. Držím palce.