Sikana mojho syna (10 rocny)

5.5 elsa

lucia záleží to aj od výchovy ako tí rodičia vychovávajú dieťa,čo smie a čo nesmie:)a ako sa má správať,potom keď má problémové dieťa tak k psychologičke ísť,niektoré sú aj z rozvrátených rodín,riešiť sa to s nimi určite musí,do budúcna môže strieskať aj svoju mamu,otca čo s toho potom aj vyrastie,dobre ich vytrieskať zasranov aby vedeli do budúcna :)návšteva psychologičky povinná by pre nich mala byť keď výchovu nezvládajú rodičia tak psychologičke treba ísť......

lucia238

netreba si dat, nikym sa nechat zastrasit , ani neochotou ucitelov to riesit, treba byt neoblomny, ak odide sikanovany ziak, najde si inu obet . mam v rodine ucitelku na strednej skole a ona je zodpovedna prave za tieto veci na skole a uspesne to riesi.. Presne mi povedala, aj kotre skoly v mojom meste riesia sikanu a ktore nato kaslu, ako ucitelia to medzi sebou vedia. Zkratka nech si ti pankcharti nemyslia, ze si mozu robit co chcu, ked to pojde takto dalej, co budu robit potom, ked teraz maju este len 10? A uznavam, ze je to chybou rodicov a vychovou, bud tie decka doma mlatia a skaredo im nadavaju , poizuju ich, preto maju potrebu to robit aj oni inym,/hoc doma su ako andelici dobri a voci rodicom si nedovolia/ alebo su im lahostajne, mali by to riesit aj psychologovia s rodicmi deti, ktore sikanuju inych

Prezyvka055

Pamatam si este ked som chodil na strednu a zopar spoluziakov zacalo rozvyjat sikanu, tiez sa cosi vyhrazali ze ked im typek nieco neda bude zle, mozno aj zopar stuchancov bolo.
Ten typek povedal matke ze sa boji ist do skoly ze sa mu tam vyhrazaju. Jeho rodicia prisli do skoly za riaditelom. Potom nabehla triedna do triedy a taku tym 4 vlepila ze mali peciatku na tvari mozno aj tyzden. Okrem toho podmienecne vylucenie a este aj asi nieco prepisovali za trest asi poriadok :D. Chlapci so sikanou tak rychlo skoncili ako zacali.
A to nebol ziaden komunizmus. Takze nic take ze sa starych cias. Ale to je nova vec relativne mozno tak 10-15 rokov dozadu.
Ked to nevedia poriesit v skole tak zmen skolu. Aj tak to musia byt debilni ucitelia ked nevedia poriesit alebo vylucit agresorov.
A syna by som prihlasil na nejake karate alebo daco take. Ja som si po hlave skakat napriklad nenechal cize mna ani nikto nesikanoval a keby zacal tak mu vrazim.
Ono ti loosri co sikanuju tak vyuzivaju to ze maju prevahu nad vasim synom.

hmhmhm

ked mala moja dcera asi 10 rokov, povedala mi, ze jej spoluziaka sikanuju ostatni v triede, Chcela mu pomoct, snazila sa mu venovat, ak mali nejake hry, vylety a tak, snazila sa mu venovat, lebo ostatni ho odsuvali, vysmievali sa mu. Nepomohlo, zacali bocit aj od mojej dcery. Medzitym som isla do skoly za jej triednou, a cakala som nejake riesenie a hlavne podporu pre chlapca, ktoreho som nepoznala. Triedna vyvalila na mna oci, a povedala, ze za to si moze ten chlapec sam, lebo provokuje.

bolo mi z toho velmi smutno, ale nepoznala som rodicov chlapca, a ja som za neho konat nemohla. no urcite viem, ze skola to nechcela vidiet.

aj ja sama som si presla bossingom, nedavno, bojovala som, nikto to nechcel vidiet, a to som mala nadstandartne vztahy s vedenim, bossing sa vsak robi velmi rafinovane, zo mna spravili osobu, ktora ma problem s autoritami, neviem sa prisposobovat, ignorujem pokyny, nie som lojalna, a tak, k nicomu to neviedlo, dala som vypoved, a az vtedy vedenie firmy veci zacalo riesit, vysledok: \"boss\" musel odist a ja som vypoved vzala spat. kym sa to riesilo, bola som doma 2 mesiace. No podarilo sa to iba preto, lebo som bojovala nahlas, agresivnejsie a hlavne, moje vykony nemal nikto na celom sk, takze svojim sposobom som bola prinosom pre firmu, kde som mala s vedenim velmi dobre vztahy.

a co by som spravila? nahlasila by som oficialne pripad riaditelovi a aj na policiu, a pravdepodobne by som isla aj dalej, pricom dieta by som preradila na inu skolu, aby este viac netrpelo,

alebo by som neoficialne rucne strucne podiskutovala s faganmi aj ich rodicmi, nie ja teda, ale mng

Slobodna

lucia lekár môže napísať akurát správu, že dieťa bolo dobité. Ale kým? Kde? Kedy? Ja viem čo je to bezmocnosť pri podobných prípadoch, ktorá ma ničí a nemôcť s tým nič urobiť, pretože na Slovensku jednoducho nie je politická vôľa riešiť veci spravodlivo.

5.5 elsa

petra no neviem keď nechce ísť inde tak potom za tou triednou,alebo riaditeľkou,prejsť do vedľajšej triedy by sa tiež dalo,ale on nebude chcieť ísť asi ani tam,ešte by sa dalo jednotlivo každému dohovoriť to by mala spraviť tá triedna

lucia238

ako som uz pisala, ak nepochodite na uradoch a bude sa to diat dalej, volajte rovno jojku alebo markizu a uvidite, ako sa to zacne raketovou rychlostou riesit, bude to stat zato....