Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

CT pri alergii na kontrastnu latku

odpoved1

No neviem,ja mam tiez alergiu na kontrastnu latku a taketo vysetrenie som absolvovala.Styri dni pred MR som brala na pokyn lekara dithiaden a prednison,potom hodinu pred MR som bola u lekarky,kde mi pichli dve injekcie proti alergii a potom po samotnom vysetreni som este dva dni brala dithiaden.Tak mi to naordinovala lekarka a darmo mam alergiu na kontrastnu latku,vysetrenie mi bez problemov spravili....

Kýčera

Písal si, že si bol na CT. Ver, či never, ale máš tam ďalšiu kravinu. Pri diagnostikovaní žlčníka a pruhu sa žiadne kontrastné látky NEPODÁVAJÚ. Prvé sa diagnostikuje sonom, na druhé stačí pohmat a oko. Jedine, že by si bol veľmi tučný, mal ho na/v bruchu a nevidel ho voľným okom a bol nehmatný. A k tomu vonkoncom nepotrebuješ CT ani MRI. Najviac žiarenia dostaneš z obyčajného RTG a je najmenej presný, potom CT-presnejšie, menej žiar. a najmenej z MRI a to je najpresnejšie. Tak na akom stroji si vlastne bol? Lebo ak sa zistí niečo na RTG, nastupuje vyšetr. na CT, potom podľa situácie MRI,....

michal 22

na MRI som bol, tam tie cievy nieje vidiet, ono je to komplikovane, nebudem to rozpisovat... skusim, obvolam, uvidim... RNG, no tu asi niesme vo svajci, ani v usa... pred vysetrenim CT mi povedali, ze je to zbytocne bez kontrastnej latky, tak aj bolo...

RNG

S lepsim zariadenim su lepsie vysledky, aj pri CT. A nie je vzdy kontrasna latka potrebna. Mne napr robili CT v nemocnici bez kontrastnej latky a stacilo to.Ja som mal problemy so zlcnikom, moj brat vo Svajciarsku zase s pruhom, obojstrannym, kde odmietol pri CT kontrassnu latku a predsa urobili slusny zaber.

Kýčera

V tom rozčúlení som Ti zabudla napísať, že MRI je presnejšie ako CT- žiadaj toto vyšetrenie. Zisti si, kde majú najnovšie na Slovensku, choď tam. Ešte niekde okolo Púchova je nejaké súkromné zariadenie s veľmi presnou diagnostikou-MRI, kde posielajú pacientov, kt. z rôznych dôvodov nemôžu podstúpiť vyšetrenie-vtedy to prepláca poisťovňa. Ale podrobnosti si musíš zistiť sám.

michal 22

kycera, lekari na mna kaslu zvysoka, vybavujem si sam, co sa da... no nic dakujem za odpovede, obvolam, zistim, lebo sa robi priprava, vsade pisu inak...

Kýčera

Chlapče, že "len vyrážky"-ďakuj bohu-aj to je alergická reakcia, buď rád, že si neskončil na patolólogii. Jód sa používa pri anestézii a kto je naň alergický, má "nezabudnuteľnú" reakciu. Žeby Ti poradila veciznalá sestrička? Nie som zdravotník, skús sa spýtať lekárov, alebo alternatívu-neviem.

michal 22

ok, ak teda nesmiem dostat kontrastnu latku, tak ako sa da vysetrit ctckom, kde potrebujem vidiet cievy okolo pankreasu a zaludka, pripadne vylucit herniu? potrebujem CT ...co teraz ?

tasty

michal22
ahaa, beriem späť, čo som napísala, neviem prečo som si myslela, že si ty napísal, že máš epilepsiu