38r chlap a nema ani auto ani byt!

Príspevok v téme: 38r chlap a nema ani auto ani byt!
Nika78989

Ahojte, ma to vyznam vobec s takym chlapom tahat?? Ved to je vizitka chlapa, ake ma auto, kde byva a pod.! ked moj frajer v 38r byva v podnajme a nema auto, to nemoze nic ine znamenat, len ze je lenivy (je zdravy, nema fyz. postihnutie) a teda neschopny financneho postarania sa o seba.. podla mna to do buducna znamena, ze celu fin. stranku rodiny budem musiet tahat ja, lebo on si nevie zarobit ani na zivotu nevyhnutne veci... niesom zlatokopka, ale nejaku uroven potrebujem. ake mate nazory vy?

dalsi

zas neni nadcas ako nadcas. Niektore typy prace, umoznuju nadcas asi tak, ze zamestnavatel da do zmluvy, ze je zohladneny v plate. Potom mozes nadcasovat ako drak a nemas nic z toho.

Alebo mas pracu, ktora je nerovnomerna - napr. drzis pracovnu pohotovost, atd. Vtedy mas aj problem s nejakou dalsou pracou, lebo nevies, co kedy bude a neda sa to naplanovat.

Na vyšťavenie kludne staci aj jedna praca. Ak k tomu priratas domacnost, nakupy, rodinu, varenie, upratovanie, ine povinnosti atd... tak je clovek rad, ze je rad.

dajlena

Lubica555 najviac ma išlo roztrhnúť,ked som prišla z nadčasu domov a môj muž si spokojne ležal na sedačke a s pivom v ruke
...a nikdy ho ani nenapadlo aby si sem-tam odpracoval aj nejaký nadčas alebo našiel nejakú brigádu aby sme sa mali lepšie.Ja pracujem od pondelka do soboty a nadčasy..a to ešte cestujem za prácou do iného mesta.Vstávam o 4h.ráno a som úplne vyšťavená a moj muž je len obyčajný príživník.

Lubica555

dajlena, ja mam toto iste.. ja opatrujem v rakusku, moz doma 25r nic nerobi len doma lezi a prepina kanaly, nosim mu peniaze a este sa stazuje, ze malo zarabam....

Slobodna

Nuž, každý si partnera/partnerku vyberá podľa iných kritérií. Tak ako si niektorí muži mylne a naivne myslia, že nádherná umelá kráska = žena do voza aj do koča, verná, šikovná, pracovitá atď. tak si aj niektoré ženy mylne a naivne myslia, že chlap v drahom fáre a vlastným bytom = verný, zodpovedný, dobrý atď. Tieto kritéria sú ale povrchné a nezodpovedajú vždy vnútornej predstave. Asi si treba vyberať partnera podľa iných kritérií a trošku prihliadať na vnútorné hodnoty - ak je zodpovedný a pracovitý, tak to bude pre ženu kvázi istota vo vzťahu a nie to, čo vlastní, lebo k vlastneniu sa dá prísť rôznymi spôsobmi.

Justina III

Nika, máš pravdu. Diskusiu som nečítala, ale viem si ju predstaviť :) Toto nie je o byte a aute, ale o prístupe k životu a k povinnostiam.

joleen

stan ja som myslela iba na byt a auto ja nevravela ani slovo o robote a penazi. olenze niektore zeny maju moc vela zelani a prani a este neviem co a co maju oni alebo tie zeny ?

stan5

"Načo taký chlap,čo nič nemá a ani nič nezarobí?"

Aha ok.. len potom sa mozeme spytat naco taka zena ktora nema perfektnu postavu, pevnu rit a pevne trojky kozy a ma este k tomu vytahanu..? Zbytocna existencia nie?

tosomja993

co je zle na hypoteke? jej vyska moze byt +- rovnaka ako najomne...takze namiesto najomneho si mozem platit hypoteku s tym, ze po x rokoch bude nehnutelnost moja. a keby mi nahodou banka nehnutelnost zobrala, tak sice nic nebudem mat, ale to by som nemal ani v podnajme. pripadne sa byt da predat a budes mat aspon nieco.