38r chlap a nema ani auto ani byt!

Príspevok v téme: 38r chlap a nema ani auto ani byt!
Nika78989

Ahojte, ma to vyznam vobec s takym chlapom tahat?? Ved to je vizitka chlapa, ake ma auto, kde byva a pod.! ked moj frajer v 38r byva v podnajme a nema auto, to nemoze nic ine znamenat, len ze je lenivy (je zdravy, nema fyz. postihnutie) a teda neschopny financneho postarania sa o seba.. podla mna to do buducna znamena, ze celu fin. stranku rodiny budem musiet tahat ja, lebo on si nevie zarobit ani na zivotu nevyhnutne veci... niesom zlatokopka, ale nejaku uroven potrebujem. ake mate nazory vy?

iny

liberta25
Dnes 15:13 - prave si opisala svoje zivotne rozhodnutia, ale nic z toho neni osudne.

Tak este raz a lopatisticky: ked ta niekto znasilni na ulici, ked ta zrazi auto, ked ta zastreli niekto, ked na teba sadne strecha v obchodnom centre, alebo zavali pri zemetraseni /ktore predtym na uzemi nebolo/ - alebo dostanes nejaku smrtelnu chorobu, aj ked sa zdravo stravujes, to je osudove.

Vo svete mas milion premennych. Kazdy v zivote zaciname s urcitymi kartami. Keby si sa narodila niekde v Afrike, nebola by z teba pravnicka. Po narodeni by ti urobili obriezku, pravdepodobne by si mala HIV a keby si sa dozila 12tky, uz by si bola par krat znasilnena, pripadne by tvoj vyvoj bol poznaceny vyvrazdenim casti tvojej rodiny. Bol by z teba iny clovek, bez ohladu na to, aka chces byt. Keby si sa narodila o par tisic kilometrov niekde v arabskom svete /zalezi tiez v akej krajine/, tak by si mozna kracala 10 metrov za svojim muzom oblecena v burke.

Vsetko sa toci okolo toho v akej dobe si na akom mieste, ake udalosti sa tam stanu a akych ludi stretnes a ako reaguju na teba.

Keby si bola nedavno v CZ v jednej kaviarni, uz by si mozno nezila, ked tam dosiel chlapik a vystrielal to tam /a mozno by si ho ukecala/.

Preto hovorim, ze svoj osud si korigujeme, ale neriadime. Mozeme sa o to snazit, ale celkovy vysledok neni zavisly len od nas. Tiez som nic a o nikom nehovoril, ze sa nemame snazit svoj osud zmenit a nechat vsetko plavat. To nikde netvrdim.

To co pisem, nevyvracia to, co tvrdis ty, len to rozsiruje o dalsie alternativy, s ktorymi ty nepocitas.

A len mimochodom - mozno to ty nevidis, ale spravanie, akym sa prezentujes, by v urcitej skupine ludi, mohlo evokovat agresivne prvky a tym aj zmenit tvoj osud tak, ze by boli urobene rozhodnutia o tebe, za teba. Mozno ako pravnicka, ak budes robit trestne pravo, sa stretnes s takymi jednotlivcami ovela castejsie, nez by bolo komukolvek mile.

Predpokladam, ze mas ostro vyhranene nazory cerstvej absolventky prava +- 3 roky. Kazdy v takom veku si mysli, ze svet je gombicka, svoj osud ma pevne v rukach. Az dojde na stret s realitou a vytriezvenie.

Ale ak si este stale myslis, ze riadis svoj osud, nebudem ti to vyvracat. K istym zaverom clovek dojde v zivote najlepsie po case aj sam.

liberta25

iny, pri tebe si jeden pripada ako opakovaci verklik. moj zivot neriadi ziadny osud. nie je osud, ze som sa narodila, bude to sexom mojich rodicov, nie je osud, co som studovala, je to moja volba, vola a disciplina, nie je osud, kto je moj priatel, je to moj vyber, nie je osud moje zamestnanie, je to logicke vyustenie mojho studijneho zamerania. Vsetko v mojom zivote je uvedomele, riadene vylucne mojimi rozhodnutiami, mojim konanim. Ak si taky slaboch, ze svoje prehry nazyvas osudom, tak si tomu ver, ale usetri ma svojich fatalistickych koncepcii. len zbytocne mrhas svoj aj moj drahocenny cas.

iny

liberta25 Dnes 08:09 - je jedno aka si. Svoj osud neriadis, ale len korigujes. Su okolnosti, ktore nemoze nikto ovplyvnit a tie zametu s clovekom ako so spinavym pradlo.

magoro

Niektoré Baby by bolo malo i mlátiť zakaždým iba prijímať a mať niečo a dostávať a peniaze nič iné ako peniaze pfuj

magoro

Nika a keďže je lenivý nemá auto a dom či byt tak prečo si sním? A nepíšeš čo s tebou máš ty auto či dom či byt? Prečo keď bude mať auto a dom či byt tak už je niekto?

magoro

Nikde nie je napísané že chlap MUSÍ mať auto a vôbec auto je v dnešnej dobe luxus stojí peniaze a tie peniaze si treba zarobiť prácou peniaze sami o sebe nebudú padať z neba. A vôbec robotu tiež nie je ľahké nájsť a hlavne aby mal človek Z čoho žiť a platiť nájomné či dom či hypotéku na to všetko treba zarábať. To akože skade ide že chlap musí mať auto a dom to je fakt ne intelektuálne a smiešne

HIV+

Všetci, ktorí sú pozitívni to nemajú ľahké– musia byť ale silní a nesmú sa nikým dať poraziť a vôbec to ešte ich nie osudzovať, život nie je skúškou, žijeme tu a teraz, tak žime najlepšie, ako vieme. Pamätajte si, že každý koniec je začiatok niečoho iného, život pokračuje ďalej, bez stresu a napätia. Predstavte si že by sa to Vám stalo čo by ste robili ako by ste zareagovali?
Každý človek reaguje na výsledok inak. Časom nájde spôsob, ako sa s tým vyrovnať, spôsob, ktorý mu bude vyhovovať, pričom iní ľudia sa s tým vyrovnajú úplne inak.

HIV+

Áno HIV je ochorenie ale dobre kontrolovateľnè a liečenè a najdôležitejším Bodom je nezistiteľná vírusová záťaž. Je žiadúca z dvoch dôvodov. Znamená to, že je len veľmi malé riziko, že osoba kvôli HIV ochorie, a tiež je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa stane rezistentný na lieky proti HIV.
HIV sa môže stať rezistentným na liek, iba ak sa reprodukuje počas obdobia, keď tento liek sa užíva. Ak sa reprodukcia HIV udrží na veľmi nízkej úrovni, tak rezistencia na liek by mala nastať neskôr, v lepšom prípade vôbec, čo znamená, že lieky proti HIV stále pôsobia. Z týchto dôvodov, lekári v súčasnosti zdôrazňujú to, že cieľom liečby HIV by malo byť zníženie vírusovej záťaže HIV na nezistiteľnú úroveň, v čo najkratšom možnom čase. V ideálnom prípade do šiestich mesiacov od začatia liečby. Niektorí ľudia dosiahnu tento bod za tri až šesť mesiacov, iní za štyri až dvanásť týždňov, a iní tento cieľ nedosiahnu nikdy.

liberta25

iny, to, ze tvoj zivot riadi osud a zhluk nahod, to je tvoja vec. ja som svojpravna a rozhodna, veci, ktore sa v mojom zivote deju su na zaklade mojho uvazenia a vlastneho rozhodnutia. Dost dobre poznam samu seba, aby som vedela, na co mam a na co uz nie. tiez nevytvaraj pls kompilacie ohladne mojho priatela, VS ma a nemienim sa zaoberat teoriami typu "co by bolo keby". zijem v realnom svete. ludia sa pocas zivota zaraduju do urcitych spolocenskych skupin, ktore su okrem ineho determinovane aj vzdelanim.