Ako vyzerá váš vzťah po 3 rokoch?

Príspevok v téme: Ako vyzerá váš vzťah po 3 rokoch?
smutna22

Ahojte,
Mám prvý vážny vzťah, ktorý trvá 3roky. ALe začínam sa dosť často cítiť, akoby som bola single...Spolu cez týždeň len oddychujeme doma, teda ja si robím svoje veci a on svoje v obývačke. Veľa víkendov trávime oddelene so svojimi rodinami, kamarátmi,...So svojimi kamošmi síce ide málokedy von, ale ide, a za tie 3 roky mi ich ani raz nepredstavil, nešla som s nimi, hoc je pravda, že oni vždy len čisto chlapi sa stretnú. No je mi to ľúto, lebo viac máme aktivity len my dvaja ako aj s niekým iným s nami.
Cez víkend, keď on odíde domov, vybavuje si veci, navštevuje rodinu, tak ja doma upratujem a doháňam svoje veci do práce čo som pri ňom nestihla cez týždeň. Tak je to aj tento víkend. A ja sa cítim veľmi sama. A ešte keď mu čosi poviem, že prečo zrazu ide po návštevách a keď som s ním u nich, tak nemáme ani čo robiť, tak sa nahnevá a povie čo ho kontrolujem :/. Všetko si obráti na svoju pravdu a dobro. Som zúfalá, myslela som si, že je to môj budúci manžel, že s ním chcem mať rodinu, bývať. Ale keď vidím, ako to funguje keď len ako priatelia spolu bývame...On si neuprace, nepripraví prekvapko malé, aby ma potešil, často po práci s ním neni ani reči, ani na mňa nepozrie keď idem okolo neho v spodnom prádle....A vlastne to je ďalší bod, náš sexuálny život totálne klesol oproti prvej polovice nášho chodenia, a to ma moc tiež mrzí. Cvičím, starám sa o svoje telo, skôr on je ten čo troška pochabol hoc chodieva cvičiť...

Je toto všetko normálne? je to proste len tým, že sme veľa spolu, že spolu bývame, že sme spolu 3.rok? ako to u vas vyzerá?

novinka

nie je to vekom, ale tym, ze ste kazdy iny. ja som 16 rokov vydata, s muzom po sebe stale tuzime ako kedysi. pred svadbou sme spolu styri roky byvali. takze sme spolu uz naozaj dost dlho. mame spolocnych znamych, chodime na dovolenky, travime spolu volny cas. aj ked uz mame doma dvoch pubertiakov, nechodime okolo seba doma len tak. manzel ma hocikedy objime, vystiska. pomaha v domacnosti, mame aj s detmi vsetko zadelene, kazdy ma nejake svoje povinnosti. samozrejme obcas ani ja ani on nemame super naladu, ale vtedy si jednoducho povieme, ze mame zly den a ostatni to respektuju a daju pokoj. vzdy nas to potom tak ci tak rychlo prejde.
neviem si predstavit zit s niekym, po kom treba upratovat, kto si chodi za kamaratmi, vytyka mi co sa o neho staram a ked okolo neho prejdem v neglize tak si ma ani nevsimne. ked je to takto po troch rokoch, co myslis, co bude v manzelstve? nenadejaj sa, ze sa zmeni, jedinou spravnou zmenou je len vymena partnera.

smutna22

dixit, venušanky som začala čítať, ale nejako ma to prestalo baviť....ale tá webstránka čo si mi poslala je super :)) zatiaľ som si dva diely prečítala a v oboch som sa našla, že asi idem nato zle niekedy. Teraz už len si to zapamätať a skúsiť či to aj v mojom vzťahu tak bude fungovať.

dixit

nehovorím, že je to úplne celé iba o tom, ale minimálne časť vašich problémov sa mi vidí ako nepochopenie vašich rozdielov. napr. keď on príde z práce - asi si neuvedomuješ, že pre neho (ako aj pre väčšinu mužov) je oddych, keď nemusia rozprávať a môžu robiť nič. a on si naopak neuvedomuje, že ty (ako aj väčšina žien) sa naopak potrebuješ porozprávať. a tak teba štve, že s ním neni reč, a jeho zrejme štve, že od neho chceš, aby rozprával.
alebo že nepripraví prekvapko malé :-) to je tiež také, že muži väčšinou akosi nechápu, ako majú ženy takéto veci rady a ako by ťa tým potešil.

ak ho máš rada a chceš na vašom vzťahu ešte zapracovať, skús si niečo "naštudovať" - nehovorím, že to je všeliek, ale minimálne pár zaujímavých postrehov môžeš nájsť a svojho partnera lepšie pochopiť. aspoň mne to pomohlo... a ktovie, možno sa aj on potom chytí. a ak nie, nuž, tak asi nie... ale aspoň to budeš môcť prípadne využiť v ďalšom vzťahu, ak by sa ten súčasný rozpadol. a teda tým naštudovaním, mám na mysli napr. knihu Muži sú z Marsu, ženy z Venuše, alebo môžeš skúsiť pre začiatok tento kurz - má to 10 častí a už postupne vychádza aj kurz pre muža. v oboch sú zaujímavé postrehy a veci, na ktoré by som sama nikdy neprišla, no píše to muž, takže asi na tom niečo bude :D
www.rodinka.sk