Maturita 2015

Príspevok v téme: Maturita 2015
niki647382

Dobrý večer,chcem sa opýtať na určitú vec z maturitného slohu budem rada ak si nájdete čas... Totiž to vybrala som si rozprávanie :Čo ak by sme ušli? Ide o to ze som to podala dosť kontroverným spôsobom a chcem sa Vás opýtať,či mi viete povedať aké budú z toho následky a či je to veľmi závážná chyba.

Takže písala som príbeh dnes dosť reálny vystupoval tu James- psychicky narušený človek,týral a mučil dievčatá. No a ukrajinku Natašu chudobné dievča,ktoré mu naletelo ale zároveň plné sily James ju potreboval ako psychickú podporu,pretože bol sám týraný a cítal sa osamotený mal melanholické chvíľky,ďalej tu vystupuje Lucia jeho dalšia obeť,problém je,že som písala aj scénky typu ,že ich James mučil,znásilnoval..berie sa to ako veľká chyba resp.nehumánny prvok v diele? Dej pokračuje ďalej tak,že Nataša zachráni seba aj Luciu zabijú Jamesa utečú.V závere už spominám krásne domy v Dalmácii a šťastné rodiny Luciinu a Natašinu.Ukončím to návštou Imry(natašina sestra) ktorá sa vyzvedá ako sa tak vypracovali karierne a ľudsky v Londýne(tam ich veznil James) .presne ukončenie je,že v tom momente sa pozrie lucia na natašu ďakovným pohľadom a povie :čo by sa stalo keby sme neboli ušli? To je koniec... Myslíte,že to bude mať veľmi zlé následky? Ďakujem za odpoveď.

tsa-tsa

Závisí to od hodnotiteľa, ja by som to tak necharakterizoval, z časti to je reálne... Mne sa nepači výber mien, neviem si predstaviť ako si toto všetko vedela zhrnúť do 1,5 strany. Nie je to útržkovité, máš tam dejovy oblúk, nejaký zvrat? A ešte k tej humánnosti, zaleži aj od výberu slov.