Spolužiak mi robí zle

Príspevok v téme: Spolužiak mi robí zle
global

Dobrý bude to dlhé nedá sa to opísať v krátkosti.
Mám problém so spolužiakom donedávna aspoň som si to myslel kamarátom. Už to bude tretí mesiac čo mi začal robiť zle bolo to aj predtým ale nebolo to nič oproti tomu odkedy som spravil skúšku skôr ako on. Dodám, že mám 23 rokov.

Uvediem načo si spomeniem: sedel som na lavičke a čakal na hodinu s xy spolužiakmi on prišiel a začal do mňa búchať taký rýchly box a nedáva teda slabé rany (pravidelne posiluje) to ale robil aj na intráku často a mám od neho modriny, inokedy zoberie USB kábel a začne ma ním švihať po chrbte a po rukách tiež to štípe a ostávajú mi pruhy tieto prvé dve veci robí dosť často, minule prišiel bol na pivo ale nebol opitý o pol jednej noci ma zobudil mal som zamknuté ale začal trieskať na dvere, že mám otvoriť lebo neprestane otvoril som ľahol si do postele on prišiel a z fľaše čo mal v ruke mi začal liať vodu do postele a potom sa smial nebolo toho veľa ale mal som mokrú postel a zaspal som bohužiaľ až ráno o pol 6 a o siedmej som vstával do školy, stále o mne s obľubou hovorí, že som je***tý hlavne pred ostatnými, tiež dosť často o mne hovorí, že som pes v zmysle ideme na intrák ja zberba a pes (zberbou myslel ostatných) oni sa natom len smejú asi preto, že im pomáha (má dosť veci ktoré pomáhajú hlavne na skúškach), vypísal proti mne petíciu a nalepil mi ju na dvere s tým, že mi to zakázal strhnúť - petícia sa týkala toho, že som mal spolubývajúceho a on chcel aby sa odsťahoval odomňa a angažoval sa v tom viac ako spolubývajúci - argumentoval, že bývať so mnou je utrpenie a che ho odomňa oslobodiť po 2 mesiacoch sú s nich najlepší kamaráti a ja bývam sám. Štve proti mne aj ostatných a snaží sa hlavne o to aby mi starší žiaci nedali nič čo by mi mohlo v škole pomôcť.

Ešte napríklad chodí po izbách všetkých zvolá a povie im aby zamkli aby som sa nemohol ani s niekym rozprávať - to ale dokážem zniesť.
Minule sme šli na obed ako skupina a on mi začal stúpať odzadu po topánkach tak, že striedal raz pravú a raz ľavú nohu ja som sa naštval a som zastavil on to nečakal a skoro sa vykotil ja som hneď šiel ďalej a on do mňa odzadu sotil a ako som vravel má silu teda chýbalo málo aby som pozdravil tvárou chodník.

Keď som sa ho spýtal prečo mi to robí keď ja som mu nič nikdy nespravil on mi odpovedal, že on dôvod nepotrebuje.
A pred dvoma týždňami mi povedal, že slabých treba zašliapnuť.

Tento pondelok som povedal, že končím a poviem to rodičom a on mi povedal, že nech sa skúsim opovážiť a budem to mať tak na intráku ako som ešte nemal a, že na mňa zavolajú policajtov, že im chodím po nociach klopať na dvere pričom som argumentoval, že to nieje pravda a on nato, že možno nieje ale ich je viac a ja som sám, že sú vo výhode.

Ešte dodám, že ten spolužiak bol vždy taký, je veľmi sebaistý a každému rozkazuje napr. prvákov využíva nato aby robili jeho semestrálku a zato im on dá veci do ďalšieho ročníka. Mám s neho pocit, že má nejaký komplex boha často napr. hovorí v 3. osobe hlavne: "(svoje meno) je kráľ". Rád všetkým rozkazuje a je ešte radšej ak ho poslúchajú a nemôže zniesť ak nie, tiež nemá rád keď ho niekto opraví ak sa pomýli a neprizná to aj keby to bolo nakamerované.

Ja som bol tiež s nim niekedy za dobre a napr. ma volal na skúšky s matiky lebo vedel, že keď som tam ja učiteľ mi ukáže príklady s tým, že môžem vybrať ktoré budú a on mi samozrejme nadiktoval ktoré zo zbierky mám vybrať dopredu ale akonáhle sa matika skončila povedal, že neužitočných treba vyhodiť so skupiny lebo už nemajú čo ponúknuť (nieje to presná formulácia ako to povedal on ale zmysel vety je presný). Keby mi len prestal dávať veci do školy tak to by som prežil ale on sa začal správať ku mne ako som popísal.
Skúšal som mu aj dať pokoj ako mi radil jeden spolužiak ale to nepomohlo skôr akoby sa urazil, že si ho nevšímam.

Vždy som vedel, že sa nespráva normálne, ale toto už je na mňa moc. Pozrel som si na nete čo to môže byť a zvažoval som egoizmzus ale to na neho nesedelo lebo on je oveľa horší včera som narazil na takzvaný narcizmus a ten opis narcistu ako osoby je akoby niekto kto toho spolužiaka nepozná napísal o ňom celý referát je to veľmi presné.

Chcel by som sa opýtať čo by ste na mojom mieste robili mi ale mimo vecí ako, že mu mám jednu priťať nikdy som sa nebil a neschvaľujem to navyše on by to okamžite využil a hádam, že by zariadil aj so svojimi "svedkami" aby ma vyhodili zo školy.

Prosím neriešte môj pravopis je to môj najmenší problém a priznávam, že to nieje moja silná stránka.

LMarika

Aj napisat basnicku, nejaku dobru satiru, mienenu proti nemu a na jeho ucet, ktora bude obsahovat slova vytrhnute z jeho ust, zakomponovane do rymu, basen aby mal vyvesenu na svojich dverach vo chvili, kedy nie je na intraku (napriklad vikend), nech si ju spoluziaci mozu precitat a aj fotit do mobilov... To by ho mohlo totalne napalit. Minimalne ho daj blokovat na Facebooku. Nech ta nezacne sikanovat este aj tam.

LMarika

Najlepsie riesenie, ako vytocit narcistu, je, ze sa budes v pritomnosti inych ludi nanho pozerat takym pohladom, ako keby si sa pozeral na psychicky tazko naruseneho retardaka, ktoreho ani pri najlepsej voli nemozes brat vazne, obcas si zatukaj prstom na celo a hod rukou, nezabudni na posmesne uskrny, POSMESNE USKRNY - TO JE ONO!!! Ignorovanie a posmesne uskrny, tvarenie sa, ze cokolvek povedal, neberies ho vazne a mas ho v prdeli... Toto som ja robila vo firme s Alexom a fantasticky dobre to fungovalo. Vytacalo ho to do zurivosti a do nepricetnosti. Napriklad sme sa ako skupina ludi rozpravali a ked Alex nieco povedal, tak som si zatukala prstom na celo, hodila som rukou smerom nanho, otocila som sa a odisla som. Inokedy sme sa ako skupinka rozpravali, videla som ho prichadzat do prace a nahlas: "Der Einbrecher ist schod wieder ds..." A pozrela som sa nanho pohladom takym, akoby som sa pozerala na viackrat sudne trestaneho jedinca za kradez. Alex takmer nikdy nic nerobil, iba sa prechadzal so zalozenymi rukami, tvaril sa, ze kontroluje vsetkych zamestnancov, ako robia a neustale rozdaval prikazy jeden za druhym: "Urschula, du musst jetzt unbedingt diese Kaffeemaschine putzen! Dominik, gehe sofort Müll wegwerfen! Daniela, ich habe dir ganz klar gesagt, dass du die Gutscheine auf den Tisch legen musst, wie kannst du so stark vergesslich sein, dass du das immer noch nicht gemacht hast?..." Casto rozkazoval aj osobam pracujucim na pozicii sefa, a to drzym a rozkazovacnym tonom, napriklad povedal jednej sefke, ze teraz musi bezpodmienecne vsetko nechat tak a ist hentej zamestnankyni prikazat, aby urobila to a hento... No horor! A cuduj sa svete, vsetci skakali tak, ako on piska. Este aj ti debilni sefovia. Iba ja jedina nie. Ked mi nieco prikazal, hodila som nanho posmesny uskrn, zatukala som si prstom na celo a hodila som rukou, ako keby som ho vobec nebrala vazne a povedala som: "Ja, selbstverständlich, Herr Direktor, mache ich schon :D", ale co mi prikazal, som neurobila, inokedy som ho oslovila Herr Chef, inokedy Herr König... posmesny uskrn ale nikdy nechybal. Ked potom prisiel a zacal mi nadavat, ze som zabudliva, lebo som zabudla, co mi on jasne povedal pred tromi sekundami, tak som vykrikla, ze ignorujem prikazy retardovaneho a tazko naruseneho psychopata. On sa vtedy zahanbil a povedal mi, nech tak nekricim a ja som pri najblizsej prilezitosti vykrikla este hlasnejsie. Jednemu zakaznikovi, ktory sa naozaj ponahlal a nechal mi 2€ Trinkgeld za sikovnost a rychlost, vytrhol z ruky balicek, v ktorom bola objednavka a povedal, ze sa velmi ospravedlnuje, ale on teraz musi bezpodmienecne skontrolovat, co som ja do toho balicka zabalila, lebo ja som tu najneschopnejsia a najdebilnejsia predavacka zo vsetkych, vraj som taka zabudliva, ze takto to dalej nepojde a to sa bude musiet riesit vypovedou a vraj on je tu teraz za mna zodpovedny a ked mu robim take starosti, tak musi po mne vsetko skontrolovat. Alex uz na pohlad vyzeral ako retardovany, tak som sa pozrela na zakaznika, on na mna, zatukala som si prstom na celo, posmesne na Alexa hodila rukou a povedala som, ze velmi sa ospravedlnujem, ale ja som naozaj zabudliva, pretoze mam lekarsky diagnostikovanu Alzheimerovu chorobu a tento mlady muz je najvyssim riaditelom celosvetovej centraly firmy MC Donald a on ma so mnou naozaj velke starosti a musi po mne vsetko skontrolovat. Toto som vykrikla tak nahals, ze dalsich 30 ludi cakajucich v rade sa smialo do popuku a ja tiez a retardovany debilny Alex sa zatvaril tak dolezito, ako keby on bol naozaj riaditelom, lebo nechapal. Hlavne, ze chapali kolegovia a dobre sa na debilovi bavili. Riaditel celosvetovej centraly takejto firmy predsa bude mat na seba drahy oblek, koselu a kravatu, bude vyobliekany a navonany a do Rakuska ani nevkroci, ale bude niekde v Amerike pravdepodobne a urcite nebude vyzerat ako retardovane debilciatko, ktore posobi dojmom akoby prave bolo prepustene z psychiatrickej hospitalizacie a nebude mat na sebe spinavu zasratu cierno-hnedu uniformu, nebude obsluhovat zakaznikov na kase a nebude vyzerat na 19 rokov, rovnako sa nebude uchylnym pohladom pozetat na peknych chlapov (Alex bol homosexual, ale za orientaciu ho neodsudzujem, paradoxne to je to, co mi na nom najmenej vadilo). Alex mal obe ruky lave, nedokazal nasadit plastovy napoj na umely pohar za menej ako tri minuty, pricom polovicu napoja medzicasom vylial, co bol nesikovny a mantavy. Ja som dokazala dvoma rukami sucasne nasadit dva plastove vrchnaky na dva pohare behom jednej sekundy a to nikto iny okrem mna vo firme nedokazal. Tuto vec som s radostou praktizovala vzdy vtedy, ked sa Alex na mna pozeral a bledol zavistou a ukazovala som stastny ksicht, povysenecky som sa pritom nanho pozerala a to on nemohol zniest. Bola som jedina, kto neskakal tak, ako on piska, bola som jedina, kto ignoruje jeho prikazy.

global

No chcem ho vytočiť ale jemu sa to darí lepšie napríklad som si ešte spomenul raz prišiel do izby kým som mal ešte spolubývajúceho - zobral mi šampón zo skrine ja som bol pri stole za notebookom síce som vedel, že je v izbe ale nečakal som to, že mi ho začne liať na hlavu.
Potom to spravil o nejaký týždeň ešte raz ale s jarou.
S ním je to ťažké....nakoľko je pravdepodobne narcista aspoň to usudzujem podľa správania nemá rad dve veci keď ho niekto kritizuje - to mám overené raz som mu povedal keď sme ešte boli za dobre, že mal na skúškach štastie pre vysvetlenie vážne mal dosť štastia okamžite sa ohradil a bral to tak, že mu to závidim.
Druhá vec ktorú ale nemám overenú a teda ak hovorím AK je narcista nebude mať rád žarty na jeho "účet".

Čiže tieto dve veci by teoreticky mohli byť jeho slabé stránky ak máte nejaký nápad ako to využiť tak rád si nechám poradiť.

Biela Kobra

Kafe, to je náhodou dobrý nápad, ale môže to otočiť: "Už dávno viem, že za mnou doliezaš, lezieš mi do postele, dotýkaš sa ma, stále sa na mňa lepíš a vyhľadávaš moju spoločnosť, ale uvedom si konečne, že ja som na baby! :)

kafe

ako vytáčať narcistu neviem. Ale keby si mal taký ten správny gríf a vedel to zahrať na homoša... :D "no poď mojko, viem že ma máš rád, už som ti chýbal šak pupik, ja viem ako to máš rád, v noci nezabudni prísť do mojej postieľky.." :D Jasné, že by ti hrozilo, že si všetci o tebe budú myslieť, že si teplý a prischlo by ti to. Ale odplašil by si ho :D :D možno :D bohvie. A možno by sa na teba prilepil :D

Kýčera

Nedá mi,aby som opäť nezareagovala. Nakoľko sa v tomto prípade nejedná o telesné zdravie/hoci sa na ňom podpisuje/,tak si myslím,že si tu každý môže napísať svoj názor,... Niektorí aj úprimne priznajú/toto mi veľmi imponuje/ako daný problém riešili. S jeho riešením nemusím súhlasiť,ale rozhodne ho nebudem kritizovať,pretože som danú situáciu nezažila a neviem,ako by som sa zachovala ja na jeho mieste. Nikto z nás nemá patent na rozum a nie je dokonalý,ani ja. Som za slušnosť,vyhodnocovanie situácie a ľudí,ale žiadne druhé líce by sa nekonalo,... Možno by som spravila oveľa horšiu vec,niekoho zabila,... Vekom sa skúsenosti získavajú a človek sa mení/až na niektoré výnimky/ a teraz už konáme inak,uvedomujeme si aj následky svojho konania. Global-mám pocit,že ten psychopat získal už nad Tebou MOC a Ty skáčeš ako on píska. Máš tu kopec dobrých rád,z kt. môžeš čerpať. Už si niečo podnikol,volal na tú linku,...? Ak sa OKAMŽITE nespamätáš a nezačneš KONAŤ,si v prdeli. Ak si s tým hajzlíkom neporadíš TU a TERAZ, život Ti bude stavať do cesty aj naďalej takýchto ľudí.

mara66

Global, ak ho chceš vytočiť tak musí mať nejaké slabé miesta a keď ho poznáš tak to musíš zistiť ty. Keď vyhlasuje že je kráľ a také kecy, vypadá, že je fakt nejaký chorý.
Máš to ťažké.

Biela Kobra

Máš foťák alebo mobil s foťákom? Ak ťa udrie, zostanú ti modriny. Ak ťa švihá káblom, ostanú modriny alebo červené fľaky. Pofoť, má to svojský tvar sú miesta, kde si nedočiahneš, a vidno, že si si to nemohol urobiť sám. Ak ti vyleje vodu do postele, odfoť. Na mobile si pusť nahrávanie práve vtedy, keď ťa nejako obťažuje, keď ťa uráža a ponižuje. Zbieraj dôkazy. A keď ich budeš mať dosť, zverejni, hoci na faceboku. Alebo mu povedz, že máš dôkazy (porob si kópie a zazálohuj dakde) a ak s tým neprestane, dáš to na políciu. Urobíš dobre sebe, aj jeho budúcim obetiam - keď si teraz ako zasran (prepáč) dovoľuje toto, tak si vieš predstaviť, čo si bude dovoľovať neskôr, keď mu rodičia vybavia nejaké teplé miestečko alebo keď si zoberie nejaké kuriatko za ženu.

global

Nikdy som nepovedal, že som lepší ako on ale jednu skúšku som spravil skôr ako on a muselo to asi zraniť jeho ego, že niekto koho on považuje ako som napísal za je*****ho spravil skúšku skôr pričom o sebe vyhlasuje že je kráľ.

Neviem presne čo mám robiť on to má ľahké robí mi zle a vôbec to nerieši. Ako mi on povedal, že "ja má čisté svedomie".
Naopak ja sa chcem len brániť chcem nájsť naojptimálnejšiu formu akou to mám spraviť.

Ak sa na neho pôjdem sťažovať priamo nikto mi nezaručí, že ostatný s intráku nebudú držať s ním a nakoniec s toho vídem ja ako ten zlý. Je pritom pravdepodobné, že budú držať práve s ním nakoľko má od tretiakov také veci do školy ktoré pomôžu každému kto sa k nim dostane.

Ja im môžem ponúknuť len dobrý pocit s toho, že ma podržali, a preto dosť pochybujem žeby sa fakt niekto postavil na moju stranu. Druhá možnosť je "nakopať mu prdel" ale nakoľko je dosť inteligentný okamžite by to využil proti mne a nakoniec by som ja vyzeral ako agresor nakoľko nepochybujem, že by mal dosť svedkov nato, že ho ja trvalo šikanujem a k tomu bunča pod okom by znamenala moje vyhodenie zo školy.

Preto chcem vediet akým spôsobom by sa dalo mu znepríjemniť život a možno by prestal sám. Jednoducho ako sa mám s ním rozprávať tak aby ho to ako narcistu "vytáčalo" až do nepríčetnosti.
Myslím, že takéto niečo by mohlo byť učinné a zároveň nenapadnutelné aj keby mal 100 "svedkov".

Ak máte skúsenosť, alebo nápad ako s ním jednať práve takto poradte.

mara66

S niektorými názormi súhlasím. Tiež mám skúsenosti s takými zlými ľuďmi. Je to možno psychopat a narcista, možno ho doma príliš rozmaznávali, písal si že je príliš sebavedomý. Tiež neviem presne ako týchto ľudí presne nazvať.
Asi ti závidí preto, ako si písal, že si spravil skúšku skôr ako on, nemôže to prežiť, že si lepší ako on. Ja na tvojom mieste by som sa mu snažila vyhýbať, ak by sa dalo tak prerušiť na rok, alebo niečo také.
Proti šikane sa dosť ťažko bojuje, ako som čítala v rôznych diskusiách. Alebo to môžeš povedať rodičom, očividne sa toho bojí, že to urobíš.