Spolužiak mi robí zle

Príspevok v téme: Spolužiak mi robí zle
global

Dobrý bude to dlhé nedá sa to opísať v krátkosti.
Mám problém so spolužiakom donedávna aspoň som si to myslel kamarátom. Už to bude tretí mesiac čo mi začal robiť zle bolo to aj predtým ale nebolo to nič oproti tomu odkedy som spravil skúšku skôr ako on. Dodám, že mám 23 rokov.

Uvediem načo si spomeniem: sedel som na lavičke a čakal na hodinu s xy spolužiakmi on prišiel a začal do mňa búchať taký rýchly box a nedáva teda slabé rany (pravidelne posiluje) to ale robil aj na intráku často a mám od neho modriny, inokedy zoberie USB kábel a začne ma ním švihať po chrbte a po rukách tiež to štípe a ostávajú mi pruhy tieto prvé dve veci robí dosť často, minule prišiel bol na pivo ale nebol opitý o pol jednej noci ma zobudil mal som zamknuté ale začal trieskať na dvere, že mám otvoriť lebo neprestane otvoril som ľahol si do postele on prišiel a z fľaše čo mal v ruke mi začal liať vodu do postele a potom sa smial nebolo toho veľa ale mal som mokrú postel a zaspal som bohužiaľ až ráno o pol 6 a o siedmej som vstával do školy, stále o mne s obľubou hovorí, že som je***tý hlavne pred ostatnými, tiež dosť často o mne hovorí, že som pes v zmysle ideme na intrák ja zberba a pes (zberbou myslel ostatných) oni sa natom len smejú asi preto, že im pomáha (má dosť veci ktoré pomáhajú hlavne na skúškach), vypísal proti mne petíciu a nalepil mi ju na dvere s tým, že mi to zakázal strhnúť - petícia sa týkala toho, že som mal spolubývajúceho a on chcel aby sa odsťahoval odomňa a angažoval sa v tom viac ako spolubývajúci - argumentoval, že bývať so mnou je utrpenie a che ho odomňa oslobodiť po 2 mesiacoch sú s nich najlepší kamaráti a ja bývam sám. Štve proti mne aj ostatných a snaží sa hlavne o to aby mi starší žiaci nedali nič čo by mi mohlo v škole pomôcť.

Ešte napríklad chodí po izbách všetkých zvolá a povie im aby zamkli aby som sa nemohol ani s niekym rozprávať - to ale dokážem zniesť.
Minule sme šli na obed ako skupina a on mi začal stúpať odzadu po topánkach tak, že striedal raz pravú a raz ľavú nohu ja som sa naštval a som zastavil on to nečakal a skoro sa vykotil ja som hneď šiel ďalej a on do mňa odzadu sotil a ako som vravel má silu teda chýbalo málo aby som pozdravil tvárou chodník.

Keď som sa ho spýtal prečo mi to robí keď ja som mu nič nikdy nespravil on mi odpovedal, že on dôvod nepotrebuje.
A pred dvoma týždňami mi povedal, že slabých treba zašliapnuť.

Tento pondelok som povedal, že končím a poviem to rodičom a on mi povedal, že nech sa skúsim opovážiť a budem to mať tak na intráku ako som ešte nemal a, že na mňa zavolajú policajtov, že im chodím po nociach klopať na dvere pričom som argumentoval, že to nieje pravda a on nato, že možno nieje ale ich je viac a ja som sám, že sú vo výhode.

Ešte dodám, že ten spolužiak bol vždy taký, je veľmi sebaistý a každému rozkazuje napr. prvákov využíva nato aby robili jeho semestrálku a zato im on dá veci do ďalšieho ročníka. Mám s neho pocit, že má nejaký komplex boha často napr. hovorí v 3. osobe hlavne: "(svoje meno) je kráľ". Rád všetkým rozkazuje a je ešte radšej ak ho poslúchajú a nemôže zniesť ak nie, tiež nemá rád keď ho niekto opraví ak sa pomýli a neprizná to aj keby to bolo nakamerované.

Ja som bol tiež s nim niekedy za dobre a napr. ma volal na skúšky s matiky lebo vedel, že keď som tam ja učiteľ mi ukáže príklady s tým, že môžem vybrať ktoré budú a on mi samozrejme nadiktoval ktoré zo zbierky mám vybrať dopredu ale akonáhle sa matika skončila povedal, že neužitočných treba vyhodiť so skupiny lebo už nemajú čo ponúknuť (nieje to presná formulácia ako to povedal on ale zmysel vety je presný). Keby mi len prestal dávať veci do školy tak to by som prežil ale on sa začal správať ku mne ako som popísal.
Skúšal som mu aj dať pokoj ako mi radil jeden spolužiak ale to nepomohlo skôr akoby sa urazil, že si ho nevšímam.

Vždy som vedel, že sa nespráva normálne, ale toto už je na mňa moc. Pozrel som si na nete čo to môže byť a zvažoval som egoizmzus ale to na neho nesedelo lebo on je oveľa horší včera som narazil na takzvaný narcizmus a ten opis narcistu ako osoby je akoby niekto kto toho spolužiaka nepozná napísal o ňom celý referát je to veľmi presné.

Chcel by som sa opýtať čo by ste na mojom mieste robili mi ale mimo vecí ako, že mu mám jednu priťať nikdy som sa nebil a neschvaľujem to navyše on by to okamžite využil a hádam, že by zariadil aj so svojimi "svedkami" aby ma vyhodili zo školy.

Prosím neriešte môj pravopis je to môj najmenší problém a priznávam, že to nieje moja silná stránka.

sewie

global, ty nemas nejakych kamosov co by ti pomohli sa proti nemu postavit? co by sa ta zastali?keby videl ze je vasviac proti nemu tak by snad prestal a ak by vas bolo viac tak snad by sa pridali dalsi. ja tot nechapem ze su ludia take ovce, ze vidia ze ti ublizuje a nikto sa ta nezastane?! to sa ludia len pozeraju a nikto nic nepovie?!?!?!
Skusila by som si oznat ludi na svoju stranu, svedkov a ohlasit ho na skole...toto nie je normalne, mal by byt suspendovany! inak dufam ze nestuduje farmaciu alebo nieco podobne to by ma uz skutocne porazilo....
inak nevies aka je jeho rodinna situacia? mozno ze bol(alebo este aj je) doma tyrany

LMarika

Aky blbec sa postaral o to, ze mi bol vymazany jeden z prispevkov? Biela kobra ma pravdu, mna na zakladnej v tretom rocniku 10 mesiacov sikanoval jeden spoluziak, lebo mi zavidel, ze som jednoznacne najlepsia ziacka v triede a ja som ho ignorovala, doslova som sa 10 mesiacov vyzivala v tom, ako ignorujem chudaka, ktory sa snazi zufalo bojovat o moju pozornost, dufajuc, ze ho prejde trpezlivost a ze prestane. Nakoniec mi praskli nervy a zbila som ho, dobre som ho vytrieskala a on bol na druhy den pred deckami cerveny od hanby, ked svedok - druhy najlepsi ziak v triede, rozpraval, ze som ho zbila. Decka ho potom dobre povysmievali, ze ho baba zbila a nie baba hocijaka, ale najmensia a najchudsia z triedy, boli sme 8-rocne deti, takze zalubeny byt nemohol, iba zavistlivy a zly a nezniesol, ze odmietam tak skakat, ako on piska, ze mam jednotky bez ucenia a bez namahy a on cele dni drie a napriek tomu lepsie ako dvojky, trojky nema. Do skoncenia roka zostavalo par dni a od tej bitky ma uz nechal na pokoji. Na zaciatku stvrteho rocnika pani ucitelka povedala, ze tento spoluziak uz s nami do triedy chodit nebude, pretoze prestupil na inu skolu. Nezniesol hanbu a ponizenie, ze ho baba zbila, tak sa radsej odpratal prec. Global - ak sa nechces ani bit, ani to nejako inak riesit - policiou, a podobne, cize ak sa nevies, alebo nechces zlemu postavit, tak sa mu vyhni. Prerus studium na jeden rok, zmizni do zahranicia, zarobis si tam peniaze a na buduci rok uz nemusis byvat na intraku, ale pojdes do podnajmu a tam budes mat pokoj. Dalsia vyhoda - ten, co ta sikanuje, uz nebude chodit do tvojho rocnika, takze budes mat od neho pokoj a on buz bude mat inu obet. Ked mu zides z oci, zides z mysle. Posledny rocnik mozes znovu byvat na intralku, lebo on tam uz nebude. Vzduch bude cisty. Co sa mna tyka, v minulosti som chodila na karate, nebojim sa nikoho a nicoho, ale v tej firme, kde som pracovala s Alexom, som ho nechcela bit, lebo som vedela, ze ked mi prasknu nervy, zabijem ho a pojdem do basy za vrazdu, alebo za ublizenie na zdravi. Tak som to vyriesila vypovedou, odisla som odtial, ale tak, ci tak som chcela inu pracu, takze by som bola odisla, aj keby tam on nebol, lebo som si musela hladat nieco, kde zarobim viac penazi. Zoparkrat som sa tam potom este "provokacne" ukazala ako host, pytala som sa byvalych kolegyn, kde je Alex a ony mi povedali, ze odo dna, ked som dala vypoved ja, sa v robote neukazal ani on, vraj je uz stvrty mesiac na marodke vypisany. Najskor pol roka marodil, aj ked mu v skutocnosti nic nebolo a potom sa pobil so zakaznikom a vyhodili ho z firmy ako prasiveho psa. Pytala som sa kolegyn, ci niekedy pride ako zakaznik a ony, ze nie a ja, ze no vidite, lebo kto odide s cistym svedomim, ten pride znovu ako host, ale zlodej a klamar uz nepride. Vsetci to tak aj zobrali, ze vypoved dostal jednak za bitku so zakaznikom, a jednak za predchadzajuce kradeze z kasy. Dnes tam uz nechodim, pretoze v tom meste uz nebyvam.

kafe

global, mi pripomínaš týranú ženu, čo sa nechá mlátiť a kým ju chlap neprizabije, tak len trpí, lebo tiež nevie a furt si hovorí, že raz ho to snáď prejde. Ja si myslím, že dotyčný neprestane, naopak, bude sa to zhoršovať. Ale kľudne skús ísť svojou cestou a uvidíš. Môžem sa mýliť.
Len tak pre zaujímavosť, zavolaj si na nejakú linku pomoci pre týrané ženy, popíš im svoj problém, čo ti na to povedia oni.

LMarika

Prave som si spomenula - moja sestra mala na zakladnej spoluziaka, ktory sikanoval celu triedu. Kedykolvek cez prestavku pribehol k niekomu a vysypal mu na zem vsetky veci z tasky, inokedy len obsah peracnika, robil to aj mojej sestre, robil to vsetkym. Ucitelkam to bolo nazalovane od viacerych, ale ani upozornenia nepomahali, ani poznamky a patky do ziackej. Bol to proste agresivny typ, ktory si robil, co chcel a vsetci sa ho bali. Poprosila som sestru, nech mi o nom podrobne porozprava. Tak spustila, ja som si medzitym pisala perom na papier... "Mara, ty ma vobec nepocuvas!", povedala sestra. Vtom som jej ukazala moje "velkolepe dielo". Kym mi ona o nom rozpravala, ja som o nom napisala basnicku. A kratka veru nebola. Moja sestra patrila medzi najslabsich ziakov, ale mala som ju rada a nechcela som, aby jej taky hajzel ublizoval. Tak som je dovolila pysit sa cudzim perim a poradila som jej, nech vsetkym rozpovie, ze basnicku napisala ona. A nech si privstane a nech pride do skoly o pol hodiny skor ako zvycajne, nech basen napise na tabulu. Urobila, ako som jej poradila a ako prichadzali spoluziaci, citali basen a smiali sa a smiali... V ten den vladla v skole velmi dobra nalada a smiech. Basen nechali na tabuli, pochvalili moju sestru za hrdinsky cin a ucitelky sa smiali do popuku, chvalili ju tiez. Zly spoluziak bol od hanby cerveny, aj smutny, plakal a odvtedy uz raz a navzdy nechal vsetkych na pokoji a ziadnej cudzej tasky sa ani nedotkol. O par tyzdnov nato prestupil na inu skolu, lebo basnicka sa recitovala cez prestavky nonstop, akoby to bolo nejake povinne citanie :D :D :D Tak mu treba, o co si koledoval, to aj dostal. Pritom som ho vobec nepoznala a ani on mna. Chcela som len pomoct svojej sestre a bola som stastna, ze sa mi to podarilo.

Elzina

Prepáčte LMarika, ale spravodlivosť je jedna vec, s tým súhlasím, a priať niekomu rakovinu alebo smrť blízkeho je niečo iné. To je nenávisť a zloba. Áno, keď by mi niekto ublížil, želala by som si spravodlivosť, ale tá nemá vyzerať takýmto utrpením. Prepáčte, ale tento Váš pohľad naozaj nepochopím.

global

Keď ja neviem stale si vravím, že možno už prestane a, že ak teraz niečo spravím ešte sa to zhorší veď mi dal jasne najavo čo sa stane keď to začnem riešiť tak ozaj neviem. Možno by bolo lepšie ísť nato s predpokladom, že je to narcista a správať sa tak aby jeho záujem robiť mi zle vymizol respektíve zistiť ako "odpálkovať" narcistu a nemyslím tým s bejzbalkou.

Neviete mi poradiť nejaký postup ako nato?

LMarika

Elzina, este raz opakujem, ze ja nikdy, ale naozaj nikdy nie som ta, ktora prva praje niekomu zle. Najskor to musi byt ten clovek, ktory mi ako prvy zacne ublizovat a ublizuje mi opakovane, zatial, co ja sa vyzivam v ignorovani a v ukazovani bezstarostneho a stastneho ksichtu... Najskor ten clovek musi byt ten, kto mi ublizi a az potom ja prajem zle. A nezelam si nikdy, aby sa zle veci diali ludom, ktori mi nikdy neublizili, ale si zelam spravodlivost od osudu pre tych, ktori mi ublizili, nech sa im to vsetko vrati. A to nie je preklinanie a ani dokaz o tom, ze som ja zly clovek. To je normalna ludska reakcia normalneho cloveka. Osobne nepoznam nikoho, kto ked mu zly clovek opakovane ublizoval, by tomu clovekovi prial dobre veci a tesil by sa z toho, ked sa mu dari a ked sa mu dobre veci deju. Vsak taky clovek by musel byt chory na hlavu, ktory dobre praje tym, ktori ho bez toho, ze by im bol niekedy ublizil, nenavidia, opakovane mu ublizuju a vyzivaju sa v tom, ako trpi. Ale ked sa chces tu na fore do mna navazat, tak sa navazat budes, alebo nespravne chapes veci, ale to je jedno. Zly je ten, kto praje zle veci ludom, ktori mu nikdy neublizili. Normalny a dobry clovek ludom, ktori mu nikdy neubzlizili, zle veci nepraje, ale tym, ktori mu opakovane ublizuju, hoci on aj ma nervy velmi dobre a 4 mesiace to cokaze ignorovat, zle praje, co povazujem za uplne normalnu ludsku reakciu. Vies si predatavit, ze by si bola sukromna podnikatelka a mala by si obchod? 30-x by si bola vykradnuta tym istym zlodejom, nakoniec by si skrachovala, policia by zlodeja chytila a on by ti skodu nevratil, radsej by si to isiel odsediet? A ty by si prosila sud, nech mu da milost, lebo ty si mu odpustila, mas ho velmi rada, zelas mu, aby sa mu dobre veci diali, prepisala by si nanho svoj byt (dom), aj auto a isla by si sa tulat ulicami ako bezdomovkyna a tesila by si sa z dobreho skutku? Vsak maj rozum, pre boha!!!

LMarika

Este taka vec ma napadla - vtedy v tom skolskom bufete, kde ti stupal na nohy, sacal do teba... je v tom skolskom bufete kamera? Na niektorych miestach (Mc Donaldy, pekarne Strock, Anker, restiky, supermarkety, ine obchody...) su kamery a tie dokazu zachytit taketo veci. Lebo aj taka malickost by mohla mat velky vyznam a mohla by posluzit ako dokaz. Alebo v BA pred hlavnou stanicou, ci niekde v meste pred niektorou bankou sa nediali podobne veci? Myslim na mieste, kde by niektora z bezpecnostnych kamier mohla nieco zachytit? Porozmyslaj, podanie trestneho oznamenia by mu mohlo skomplikovat zivot, nech sa vprace do koze. Mozno ak v niektory den nebudes v skole a on bude, tak si bude dovolovat na niekoho ineho, kto bude smelsi, nenecha sa nim zastrasit a napravi mu cifernik... Vsak to predsa nemoze byt normalne, aby sa cela skola bala jedneho narcistickeho tazko naruseneho psychopata, ktory patri do psychiatrickeho ustavu na dozivotie a na odobratie svojpravnosti a nie na vysoku skolu a aby vsetci na celom intraku tak skakali, ako on piska... Ak ti sposobi nejake vaznejsie zranenie, napriklad zlomeninu, alebo nieco take, potom uz ale naozaj bude trestne oznamenie na mieste a mozes pozadovat aj financne odskodne, takzvane bolestne... A hlavne mu neotvaraj dvere, ked si na izbe, nech tie dvere roztrieska, ked sa nezmesti do koze a nech potom za poskodenie cudzieho majetku zaplati.

elzina

Prepacte, ale musim sa k Vam vyjadrit LMarika. Slecna ci pani, to nemozete mysliet vazne! Tvrdite ze nezavidite a nie ste zly clovek? Podla mna ale ste rovnako zly clovek ako ten Vas Alex. Mozno Vam ublizil, ale zato nemozete predsa niekomu zelat take zle veci! Ono sa vzdy dojde k spravodlivosti, ale zaplavit sa takto nenavistou je priserne.
Mne tiez vela ludi ublizilo. Spoluziaci ma na strednej sikanovali. Myslite ze som im niekedy chcela ublizit?Opustil ma otec a 20 rokov ma ignoroval. Teraz ma rakovinu. Myslite si ze som mu to priala? Som z toho nestastna. Naposledy mi ublizil jeden chalan. Nespravil statnice a ja som sa na tom hrozne smiala. Na druhy den mi to prislo hrozne luto a teraz sa zanho modlievam aby bol stastny.
Lebo aj nam sa vsetko vrati a ja radsej obetujem svoju radost len aby boli stastni ludia okolo mna. Preco je svet zly? Lebo my ludia sme zli. Nezlepsime svet ked nezacneme od seba.
Ako sa pise: neprotivte sa zlemu! Naopak: ak ta niekto udrie po pravom lici, nastav mu aj druhe.

kafe

len zopakujem čo tu už bolo spomenuté. Ja by som sa okamžite zdôverila rodičom a spolu s nimi to riešila s vedením školy. A že som mama, tak by som v škole narobila bordel. Ďalší krok by bol všeobecný lekár, ktorý by zadokumentoval modriny + foto, ďalej by nasledovala polícia a trestné oznámenie. Posledný krok by bod dohovor zoči voči tomu zasranovi, že nech sa teší, bude mať opletačky so zákonom. A ak sa ťa opováži dotknúť, vyhrážať sa ti, robiť ti problémy, dostane nakladačku že sa posere. Vieš kde dotyčný býva? Ako rodič by som ho naložila do auta a išla k jeho rodičom, nech majú obraz o tom ako sa ich dieťatko chová a nech si s ním láskavo robia poriadky. Neviem, či sa to dá vylúčiť ho z VŠ, ale takéto nenormálne správanie tam proste nemá miesto, nech sa chlapec dá do laty alebo ide do čerta.

Prosím ťa a ty sa zobuď a KONAJ!! Ak sú tvoji rodičia veľmi kľudní, takí tí ťuťkovia, porozmýšľaj kto z rodiny je ráznejší a akčnejší (teta, babka, strýko..) čo vie narobiť bordel a s ním to v škole rieš. Konfrontuj dotyčného so svojimi rodičmi/niekým z rodiny.
To čo napísala Biela Kobra je tiež fajn. Ale ak nemáš odvahu, nevieš sa nasrať a zabojovať za seba (to sú veľmi užitočné veci chlape, to by si sa mal naučiť), tak to nerob. Ale je to dosť škoda. Ako chlap máš chrániť i svoju ženu a deti... čo by si robil, ak by nejaký blb robil toto tvojmu dieťaťu? Vieš, väčšine rodičov pri takejto myšlienke zovrie krv v žilách a toho blbca by prizabila. Zdôver sa rodičom, nenechávaj si to pre seba.
Len tak mimochodom, všetko zlé, čo želáš druhému sa vracia i k tebe. Nenič si rodičov, neposer si svoj život želaním niečoho zlého, bolestného druhému. Naopak, ja by som toho úbožiaka v myšlienkach žehnala s láskou. On vyvádza tak preto lebo má nedostatok "kyslíka" lásky, tak kope a hryzie ako besná mŕtvolka na konci povrazu. Niekoho z kŕča prebere facka, niekto to rozdýcha sám a niekoho treba donútiť okolnosťami, aby dýchal normálne.
Predpokladám, že si z BA. Keby si NEbol, možno by som vedela dať dokopy "ochranku" na chlapcovo zastrašenie/ chytenie pod krk. Do frasa, vidíš ten paradox?? On ti skutočne fyzicky ublíži a nebojí sa vyhodenia zo školy! Ty sa chceš BRÁNIŤ a bojíš sa, že keby si sa ho dotkol tak sa postará o tvoje vyhodenie. Tak ak by také čosu dokázal ON, dokážeš to predsa aj ty. Nie? Len s tým rozdielom, že len povieš pravdu a budeš to riešiť, nejdeš si vymýšľať. Tak nebuď posratý a VER, že sa mu môžeš postaviť a všetko sa prikloní na tvoju stranu.