Muži, ruku na srdce, podľa čoho určujete hodnotu ženy?

Príspevok v téme: Muži, ruku na srdce, podľa čoho určujete hodnotu ženy?
Ravenna96

Ahojte. Mám 18 a mám na dnešných mužov pár otázok a pripomienok.

Prečo dnes žena bez make-upu a podobných vecí oblečená nie podľa najnovšej módy nemá u muža žiadnu hodnotu?

Tvrdíte, že nemáte radi, keď sú ženy zmachlené a oblečené vyzývavo, pritom len za takou sa obzriete.

Predstava dokonalej ženy znie: žiadna telesná chyba, dokonalá tvárička a vlasy, telo chudé, vyšportované, ale prsia ako Pamela a zadok ako Kardashian.

Každý ma danú inú genetickú výbavu, ja som napr. chudá, čiže nemám veľké prsia, ani megazadok a za to sa mám teraz odstreliť alebo ísť na plastiku?

Krútite hlavami nad tým, ako ženy chodia na plastiku, aké sú umelé, čo so sebou všetko robia, len aby sa cítili pekné, ale nechápete, že to VY spolu s médiami, ktorých trendy hltáte, ste ich k tomuto všetkému donútili? Ak by ste VY MUŽI nepočúvali média, ani ony by ich nepočúvali a neriadili sa nimi.

Lebo neexistuje žena, kt. by nechcela byť krásna, chcená a milovaná. Médiá však nadstavili hodnotu ženy čisto na jej vizáži a vy ste to prebrali a každú ženu hodnotíte len takto. Normálne ju máte len za odpad, čo jej dáte aj patrične najavo. Je to smutné, ale je to tak.

Ano, aj ja sa maľujem, ale nie priveľmi, len aby som sa necítila úplne ako z doby kamennej. Obliekam sa nie podľa najnovšej mody, nie vyzývavo, ale vkusne podľa mňa áno. Starám sa o seba, chodím upravená, ale nie som ani zďaleka ten tip top ideál. Mám svoje chyby, nedokonalosti, mám teda hodnotu vo vašich očiach?

Mám zvláštnu tvár, už veľa ľudí mi to povedalo, že takú netuctovú, niektorým príde škaredá, niektorým zase tak inak pekná. Neznášam to, najradšej by som vyzerala normálne, len aby som splynula s davom, lebo takto pútam len pozornosť, o kt. nemám záujem, som totiž hrozný introvert. A ďalšia nedokonalosť, však? Ano, lebo len extrovertky a také čo sa vedia predať a hádžu so sebou ako s vrecom sú dnes v kurze - ale toto platí aj pre mužov. Moje hodnoty nie sú selfie, lajky, instagram, fotky, najnovšia móda, celebrity, telka, drahé jedlo, majetky ani tip top vzhľad.

Hľadám si muža asi z inej doby, kt. sa netvári ako model a alfasamec, bude ku mne a aj k ostatným ženám galantný, milý, charizmatický, nezameraný na materiálno, ale na duchovno. Predstavte si, našla som. Zamilovala som sa. Ale len z diaľky obdivujem - je to totiž ženatý učiteľ. Páčia sa mi len starší muži a nečudujte sa prečo. Túžim, aby sa muži k nám chovali ako kedysi, ako k dámam a s rešpektom. Prečo si myslíte, že každá žena je zlatokopka? Ano, možno sú dnes viac rozmnožené, ale nie sme všetky také. Lenže vy aj tak máte záujem len o také, lebo tie spĺňajú alebo sa približujú k tomu tip top, čo ukazuje, že vám ide len a len o vzhľad.

Čo je toto za dobu, že vzťahy sú bud len o peniazoch alebo fyzickej atraktivite? Ano, určite nejaká aj fyzická príťažlivosť musí byť, ale nie že len to a to stačí. Cítim sa tu ako marťan, stratená v čase, nepatrím sem.

Snažím sa byť ku všetkým milá, pomáhať im, usmievam sa, nemám s nikým spory, no aj tak si to nikto necení, skôr by som povedala, že zneužíva. A čo sa týka mojich názorov, veľmi ich nedávam najavo, ale z toho, čo som dala, ma majú už teraz za divnú. Asi sa musím zmieriť s tým, že ostanem navždy sama...

embryo

embryo: ak si nevidiaci clovek nepripusta slepotu, robi to z neho vidiaceho? :-)

z tvojho textu to zial vyzaruje a ako si si mohla vsimnut, zbadali sme to viaceri, vyplakavat nad dnesnou dobou, hodnotami, mediami, zenami, muzmi, postavou, prsiami, zadkom, plastikami, obliekani, make-upom, peniazmi... nepripustas si nalepku, ale veselo ich rozdavas

sama si prikladom, ze v dnesnej dobe nemusia vsetci uznavat "zvratene" hodnoty, ktore si spomenula ;-)

Ravenna96

Liberta: Neviem ako ty, ale ja som tie ich odpovede príliš nepostrehla. Pár ľudí tu so mnou súhlasilo, pár hovorili o sebaúcte a tejto dobe a pár že som zakomplexovaná. K nadpisu sa nevyjadrili - čo konkrétne v ich očiach určuje hodnotu ženy, či len výzor alebo aj niečo iné, ak aj niečo iné tak že čo to je. Písala si, že si pekná, tak ako vieš, že si ťa nevyberali len podľa výzoru? Ja sa nikoho nesnažím presvedčiť, ja naopak chcem, aby ma presvedčili muži nejakou logickou argumentáciou, že to nie je pravda. Ja som nikde nepísala, že mi atraktivita iných žien leží v žalúdku, ale že muži stratili úctu a galantnosť voči ženám a hodnotia ju len na základe výzoru. Ale viem, každý človek dnes, čo má iné názory, postoje a hodnoty je považovaný za divného chudáka, škaredého a zakomplexovaného - a to sa týka každej oblasti, žien tak ako aj mužov.

rosaline

ja to vnimam uplne inak a budem sa opakovat, je to o tom, co ty vyzarujes, co ocakavas. ja som pekna, vraj velmi pekna, nemalujem sa teda vobec, akurat spiralu aj to nie vzdy. vlasy mam svoje, vsetko je na mne prirodzene, ani umele nechty som v zivote nemala.
nedokonalosti, no mam napr. znamienka, sem-tam vyrazku ale inak som so sebou uplne spokojna. prsia mam tiez male, som chuda. ale, vzdy, vzdy som mala kopu napadnikov, uz od puberty, ohromne vela chlapov ma vzdy balilo. no ale to je tym, ze ja som uplne svojska si myslim, to co ty pises, mna tiez nezaujima, nemam jedinu selfie, styl obliekania mam tiez taky svojsky. a ako vravim, chlapi sa o mna vo velkom zaujimaju odjakziva a to vsetky vekove kategorie, od priemernych po velmi peknych, od chudobnych po fakt bohatych. naozaj to je o niecom uplne ale uplne inom, a nie o umelosti. je to o tvojom svetle, tvojej vibracii, tvojom vyzarovani... za mnou sa otacaju na ulici, muzi aj zeny a kazdu chvilu mi niekto povie, aka som krasna, je to super, dobre sa to pocuva :) ale ja som skor taky modelkovsky typ, nie nejaka sexbomba playmate ci jak sa to pise. a niekedy, ked som mala viac kil, som mala velky sexi zadok a ten sa chlapom pacil, potom som schudla (nie naschval) tak, ze mne samej sa to moc nepacilo, ale prekvapivo, este ovela viac som sa chlapom pacila, snad len jeden mi povedal, ze lepsie som vyzerala plnsia a ti co ma nepoznali, neznami, tak ti ma oslovovali este intenzivnejsie. lebo na druhej strane, som sa osobnostne niekam inam posunula, este sa mi zmenilo vyzarovanie...
naozaj je to o niecom inom, pritahuju nas ludia, ktori su sami sebou a to svoje svetlo musis objavit ty sama, neda ti to ziadna plastika, preto nejaka moze ist aj na desat plastik, vyzerat ako barbie a aj tak nie je spokojna. ked si vsimam ludi vonku, niektori maju take krasne vibracie a niektori, naopak uplne strasidelne, az sa mi nechce byt pri nich, ale vacsina je taka zaspata alebo ako to povedat, musia sa oni sami prebudit.

liberta25

Ravena, myslim, ze ti tu dost chlapov odpovedalo, ze si nevyberaju partnerky prioritne podla vyzoru, make upu, oblecenia. ja sama som ti napisala, ze mna si moji tiez nevyberali podla toho. snazis sa tu nasilu presvedcit ludi, ze to tak je, hoci prispevky hovoria o inom. a to, ze vobec takto rozoberas atraktivitu zien, hovori o tom, ze ti to lezi v zaludku, takze je dost jasne, ze nejake komplexy mas.

Ravenna96

Kafe a liberta: Z čoho usudzujete, že som zakomplexovaná a škaredá? Z toho, že som introvert a mám iné názory a hodnoty? A liberta, tak mi vyvráť nejaký z tých mojich "drístov." ;)

Ravenna96

Inak muži, všimli ste si, že ešte ani jeden ste mi neodpovedali na otázku v nadpise? Prečo to jednoducho nepriznáte, že mám pravdu a vykrúcate sa? Medzi ženami a mužmi by sa mala podľa mňa spraviť nejaká obrovská diskusia, kde by si prezentovali každý od srdca a úprimne svoj názor a myslím, že by sme jeden druhého aj viac chápali. Ale každý to len ignoruje a povie proste "sú iní" alebo "sú iné" a takto sa vôbec jeden druhého nechápeme. Ved aj to, že som sem prispela je preto, že chcem vidieť ako sa na to pozerajú muži, ako oni určujú hodnou ženy a nech mi skúsia normálne vyvrátiť, čo som napísala, lebo ja som presvedčenú o pravde toho, čo som tam napísala.

luly: To je síce pravda, ale mám pocit, že to už neplatí. Akoby už všetci muži si vyberali ženu podľa jednej a tej istej šablóny, síce verím, že muži ešte sú, ale v mojom okolí sú takí všetci zadaní alebo gayovia a medzi rovesníkmi som takého, akého hľadám, ešte nenašla.

_meno: Zaujímavý pohľad, ďakujem. Ja tebe tiež prajem to isté :)

granari: Som rada, že so mnou súhlasíš a nie som sama, čo to takto cíti.

sob rufolf: Ďakujem, ale tu ide aj o to, že nie že by som sa krvopotne snažila robiť kompromisy, ale o to, že neviem či existujú ešte muži alebo celkovo ľudia, čo majú aj iné hodnoty ako tie, čo sú dnes populárne.

embryo: Neviem ako je to myslené, ak na mňa, tak neboj, nepripúšťam si nijak túto nálepku "zakomplexovaná" len za to, že mám iné hodnoty a názory. :)

xem: Nie, nerozišiel. Len som v poslednej dobe začala viac pozorovať mužov, chlapcov. Nedávno tu bola téma, že sa z nich vytratila galantnosť a myslím, že to je pravda. A som rada, že máš taký názor, aký máš.

chuducka332: Máš úplnú pravdu, sama by som to lepšie nenapísala.

Hrac. : Nevravím, že sa má obzrieť za každou, ide o to, aby choval k ženám ako takým rešpekt a úctu. Ak sa mu žena nepáči - ok, ale mohol by k nej mať aspoň trocha úctu.

tHugeQ: Možno v prípade, keď sa žene páči muž, platí, že ide o psychiku či to sebavedomie, ale žena môže byť akokoľvek sebavedomá, ak nemá vzhľad podľa dnešného trendu, nemá u dnešných mužov šancu. Ale pravda, pre tých s inými hodnotami áno.

0vecka:Tak ja dúfam, že tiež nájdem niekoho takého. Nechápem, čo si tí dnešní chlapi o sebe myslia. Od žien očakávajú dokonalosť, pritom sami od nej majú ďaleko.

obrazok22: Pozri, ja sa nepokladám za výzorovo škaredú, ale ani za vyslovene peknú podľa dnešných trendov. Lenže muži majú len 2 kategórie: škaredé a pekné. A v mojom príspevku mám napísané, že áno, musí byť aj fyzická príťažlivosť, ale NIE LEN TO. Muži sa dnes riadia LEN TÝM. A sklamem ťa, ja som sa do môjho učiteľa zabuchla a to nemá ani veľa peňazí, ani oblečenia, je vegan a je súčasťou nejakej sekty, ale má iný pohľad na život, iné hodnoty, je milý, veľmi charizmatický, k ženám sa správa úctivo, galantne. V našej triede je to verejné tajomstvo, že sa mi páči a nikto to nechápe, veľmi sa nad tým čudujú, nepovažujú ho totiž za fyzicky príťažlivého kvôli jeho chudej postave a nemodernému obliekaniu.

0vecka

ake pokrytecctvo chlapov? takisto ako su chlapi pokrytecky su aj zeny ak nie viac... ale to skor jedna pred druhou... staci ked pocuvaj rozhovory medzi dvoma-troma zenami temy ako strasne co ma 4. oblecene su na dennom poriadku co chlapi neriesia....

liberta25

presne som chcela napisat, ze takmer najhorsia kombinacia je zakomlexovana a skareda. ta svoju neschopnost bude valat na pekne zeny, pokrytectvo chlapov. ja osobne sa radim skor ku peknym holkam, ale ziadny z mojich byvalych nebol so mnou kvoli tomu ako vyzeram. takze kafe ma pravdu, strasny drist si tu dala.

kafe

:D keď som mala tuším 16, vypotila som do denníka rovnako podobné drísty ako ty. A myslím, že len preto, lebo som sama bola neistá, zakomplexovaná, smutná, neskúsená.. ale druhým som toho vyčítala dosť.
Teraz, po 20-tich rokoch viem, že to čo opisuješ je síce viac viditeľné a možno sa to zdá, že to iba takto v živote je, ALE je to tak len ČIASTOčNE. Je toľko uletených bláznov, čo je so ženou aj o 10-15 rokov staršou, lebo si proste rozumejú, sadli si a ľúbia sa. Viem, že je veľa chlapov, ktorým sa páčia malé prsia, ktorí chcú spokojnú a vyrovnanú ženu.. bla bla bla. Proste taká istá ako som JA je aj mnoho chlapov. Nie som žiadna jedinečnosť pod slnkom. A je zbytočné pozerať na blbečkov, ktorého by som za frajera nechcela (lebo slintá za kozami a mejkapom) a vyčítať niečo takýmto typom chlapov, keď do kelu sa môžem pozerať na tých druhých. Na chlapov ktorí sú hodnotní pre mňa, ktorí majú svoju úroveň, hĺbku, sú zaujímaví, iní, sú sami sebou a sú si sami sebou istí.
Takže ruku na srdce dievča a prestaň fňukať nad povrchnými blbečkami a obzri sa konečne po tých druhých. Je ich dosť, len je celkom možné, že tebe moc "nevoňajú" lebo nevyzerajú tak, ako si to ty predstavuješ, nie sú pre teba dosť pekní, prípadne nemáš záujem spoznávať niekoho do hĺbky lebo sama kĺžeš po povrchu.
Taká vec ako CENIŤ SI SAMA SEBA a nie čakať, že ťa za tvoje milé pekné správanie bude ceniť niekto druhý, je samozrejmosť. Nauč sa to. Nauč sa byť sebavedomá, spokojná, vychutnávať si pekné veci v živote, nechaj sa inšpirovať hodnotnými chlapmi (takúto vlastnosť chcem aby mal môj chlap, takto chcem aby sa správal ten môj) a sama pracuj na tom, aby si bola hodnotná baba. Usmej sa trochu, alebo aj viac ako trochu a uvidíš, že to príde. Príde chlap, pre ktorého budeš znamenať veľa.

obrazok22

A este dodam - aj tebe samej ide o atraktivitu, co dokazuje aj to ze si sama, pretoze mas tiez svoje poziadavky, ktore su vsak privysoke a tak nemas radsej nikoho, aj ked by o teba x muzov urcite stalo. Takze to tu nehraj na sladucke city a rozcarovanie "kam sa podeli prave hodnoty" a preco ide vsetkym o atraktivitu a peniaze. Nicim sa z tejto sablony nevymykas a tuzis po tom istom co kazdy iny. Lenze v tejto hre, ako v kazdej, su vzdy tak ako vitazi aj porazeni.