Vraj opakovaný zápal pľúc - bez liekov je zle!

Príspevok v téme: Vraj opakovaný zápal pľúc - bez liekov je zle!
annamaria123

Dobrý deň, obraciam sa na všetkých psíčkarov s prosbou o pomoc či radu.
Máme yorksira, nar. 2009. Doteraz bol takmer zdravý na jedno či dve dávnejšie prechladnutia, no to, čo sa teraz deje, je hrozné.
Zhruba pred mesiacom a pol začal kašľať, kýchať, prestal žrať, bol skleslý a mal vysoké teploty.Lekár stanovil diagnózu zápal pľúc, ale nechal ho v takom stave bez ATB ďalšie 3 dni, že to možno odznie samo. Neodznelo, psíka sme priniesli k nemu takmer polomŕtveho, potom konečne dal ATB a havko ďalšie 3 dni trpel, kým ako tak zabrali..Potom sa zdalo byť všetko v poho, ale akonáhle dobral ATB, po 2 dňoch začalo všetko odznova.
Dr. mu len dal injekciu prosi teplote, na 1 deň sa psík vzchopil, bol čulý a chutilo mu papať, ale potom opäť triaška, horúčky a zle nedobre. Dr. zhodnotil stav takto: ATB nezabili všetky bacily, musíme dať ďalšie. Kolotoč sa opakoval, po dobratí super, akurát že len na 2 dni. Dr. spravil röntgen pľúc, že pľúca sú čisté, dal injekciu proti horúčke a psík bol zas 1 deň zdravý. Teraz zasa celú noc sme dávali obklady, je s vysokou teplotou, uťž nevieme čo robiť. V telefóne dr. vravel, že už nevie, čo tomu psovi je :( :(
Prosím Vás, máte niekto podobnú skúsenosť? Ten psík v podstate posledné týždne funguje len na liekoch a injekciách, inak je na umretie, nedá sa už pozerať ako trpí. O utratení nechcem ani počuť, keď zho vidíme po ionjekcii aký je zlatý a veselý, nemôžeme veriť, že by mal byť toto koniec... :( P
Vedeli by ste nejak poradiť??? VĎAKA

Deria

ewelin...teplota sa meria tak, ze teplomer natries trosku napr.maslom, zodvihnes chvostik a normalne vsunies koncek teplomera do ritky.:) V prvom rade musis zachovat pokoj, pretoze ak si ty nervozna, ci ustrachana, prenesies to na psika a bude sa bat.
Psik ma mat nos studeny a vlhky. Ak ho ma suchy a teply, je predpoklad, ze ma teplotu. Lenze pocas spanku alebo aj potom mava pes tiez suchy a teply nos, tak nech ta to nemyli.

Deria

ises, ze vet povedala, ze lieky netreba ale vzapäti spominas, ze ma liekov ako dochodca, plnu hrst? Ake lieky? Zrejme mu nieco dala do infuzky. Nabuduce sa opytaj vsetko, aj co mu dava. Ty si platic, tak mas narok vediet vsetko. Uz aj kvoli tomu by si mala vsetko vediet co dostal, keby si isla k dalsiemu vet. A tiez ma hned napadlo, ked som tvoju temu citala, ze havko ma iste crevnu floru z tolkych antibiotik narusenu. Dobre, ze mu nieco na to dala. Lenze pokial viem, take probiotika sa musia brat dlhsiu dobu, raz nestaci, tak na to mysli, lebo ak nie je crevna flora v poriadku, je cely imunitny system tiez naruseny. Ak mu nebude zajtra lepsie, chod s nim a necakaj. Vsetko sa dokladne poopytuj!! Drzim palce a daj vediet.

ßtyri389643

Ja mám problém s Dogou stále odmieta jesť keď ide von tam hocičo zje ani nestihnem pribehnúť.Čo by ste mi poradili?

annamaria123

Ďakujem krásne za vaše názory.
Hneď ako som sem napísala tie zúfalé riadky sme sa vybrali na pohotovosť (bolo nám tiež jasné, že pri doterajšom MVDr. zostať nechceme, túto pohotovosť sme náhodne našli na nete, ale boli sme radi, že niekto ordinuje a možno bude vedieť pomôcť...)
Ocitli sme sa v skvelo zariadenej ordinácii, ktorá mala aj laboratórne vybavenie. Dr. psíka pozrela, zmerala teplotu a akurát mal len mierne zvýšenú (možno tým ochladením v aute a kúsok čo sme prešli z auta po vonku do ordinácie). Jej vyjadrenie: zápal pľúc to nie je, dýchanie je trošku zastreté, spravíme odbery, röntgen, zoberieme vzorku (1 vpich v mieste priedušiek) a do hodiny mala výsledky, sama to pozerala pod mikroskopom aj tam robila všetky tie veci z krvi. Zistila, že má vysoké množstvo pečeňových enzýmov a málo červených krviniek, tak mu dala infúziu a o hodinu sme po neho prišli.A najväčšie "prekvapko" - zväčšené srdce, z toho vraj to rýchle šialené dýchanie, ale lieky vraj zatiaľ netreba. Tak ma to tak prekvapilo že a kedy ich bude treba? Keď sa stav rapídne zhorší?? A ak by ich ešte nemal potrebovať, je normálne, že takto dýcha?? A vraj z toľkých ATB čo bral má poškodenú črevnú flóru, tak aj na úpravu čriev čosi dala - no liekov má ako pre dôchodcu za dobrú hrsť. A na kontrolu o 2 dni.
Ono by to bolo ok, že sa choroba podchytí a lieči ALE...Havinko kým neprekonal ten zápal pľúc, ktorý vtedy fakt mal, tak nemal prblém s dýchaním, proste môže sa zväčšiť srdce po zápale pľúc, resp. len tak z ničoho nič behom mesiaca?
Aj teraz je tu pri mne a dýcha tak rýchlo a ťažko, že sa to nedá počúvať :(
Teplotu sme merali v konečníku, ničím sme nemazali (ale to len raz), inak sme vedeli, že má podľa toho (aj lekár nám vravel, že tak zistíme), že má veľmi horúce bruško, resp. celý spodok telíčka. On priam horel, to bolo jasné. A suchší ňufáčik. Celkovo lesklé očká a tak, ako u človeka, malátny, nevládny...
Normálna tt u psíka je cca 39 st, ale 41-42 už je veľmi vysoká. Náš mal 42.
Ale ako píšem, merali sme len raz, inak sme vždy nejak vytušili, že má tak sme s ním utekali a lekár potvrdil.
Neviem, čo bude ďalej, toto dýchanie ho veľmi vyčerpáva, už pri najmenšom pohybe..On proste nevládze, len ležká schúlený v klbku so zavretými očkami, nič ho nebaví.
Tak toľko náš momentálny stav, nám len zostáva veriť, že sa stane zázrak a ešte si požije s nami. Je veľmi statočný! Držte nám palce, a ešte raz vďaka, že ste napísali.

ewelin...

aj ja som názoru, že okamžite zmeniť veterinára. Najlepšie ak máte v blízkosti pohotovosť, tak hneď ísť k tam. AK má psík teploty, každá minúta je premrhaná.

Ak ani tam nebudú vedieť poradiť, choď ešte inam..ja som v minulosti tiež vystriedala troch doktorov, až som bola s posledným spokojná. Ako môže jeden doktor ukončiť rozprávanie s tým, že nevie čo tomu psovi je ! Veď je lekár !!!

Samozrejme, že o utratení nemôže byť ani reč. Psík je v najlepších rokoch a to treba liečiť.

Ja by som sa skôr ešte teba opýtala, ako ste psíkovi merali teplotu? mám tiež yorkiho, síce má 13 rokov, ale nikdy som to nevedela. Ak so mala odmerať, celá som sa triasla, psík so mnou a napokon nič z toho nebolo. Aj si namazala s niečim teplomer ? Ani v podstate neviem koľko má mať st. C.

Tak držím silno labky nech to zvládnete...a určite sem napíš ako ďalej bojujete.