Ako preklenúť nežiadúce účinky v období po vysadení antidepresíva

rgsjn

Ahoj, ja som prave po vysadeni Fevarinu po roku liecby. Mam 13 rokov a nevazim vela (a viem, ze si asi pomyslis, ze o nicom neviem v mojom veku) tak som brala iba pol tabletky denne, a preto mi doktorka povedala aby som to vysadila hned a nie postupne. Trvalo 3 tyzdne kym som sa dala dokopy, cely cas som nechodila do skoly a nebola som schopna nicoho poriadneho, triasla som sa, mykali sa mi svaly, ked som potrebovala zajst na postu tak som sa za seba hanbila, lebo som vyzerala drogovo zavisla. Spala som bud uplne cely den a celu noc alebo som vobec zaspat nevedela, tocila sa mi hlava, neudrzala som sa na nohach, mala som zavrate, zahmlievalo sa mi pred ocami, a tak podobne. Obvodna doktorka mi poradila Sedatif PC na zmiernenie triasky a toho mykania svalov, co mi celkom pomohlo. Mozes skusit aj Magne b6, ja som to zvykla brat na spanie, ale vraj by to mohlo pomahat aj na toto. Kazdopadne najlepsie je tomu nechat cas, aj psychiatricka mi povedala, ze to len treba pretrpiet a ze na to nie je nejake specialne riesenie. Drzim palce. :)

Maja82

Vysadila som alventu aj psych.o tom vedela.brala som ju cca5rokov 300mg,v poslednom čase 150mg az na 75mg posledné 3mesiace. Som bez nej3dni a je mi hrozne. Nie po psychickej stránke ale krúti sa mi hlava,je mi z toho zle od žalúdka a zahmlieva sa mi pred očami. Je to nasledok vysadenia???mam ju znova nasadiť? Ale kedy ju vysadim úplne?

Maja82

Vysadila som alventu aj psych.o tom vedela.brala som ju cca5rokov 300mg,v poslednom čase 150mg az na 75mg posledné 3mesiace. Som bez nej3dni a je mi hrozne. Nie po psychickej stránke ale krúti sa mi hlava,je mi z toho zle od žalúdka a zahmlieva sa mi pred očami. Je to nasledok vysadenia???mam ju znova nasadiť? Ale kedy ju vysadim úplne?

laura36

tak to je mudro, treba naozaj velmi opatrne, kup si nieco na detox pecene, obliciek, treba sa precistit, ludia co beru dlhodobo taketo lieky mavaju zanesene vylucovacie organy a nezabudni tie vitaminy, drzim palceky:D z prirodnych mam na sebe vyskusanu gemoterapiu, produkt Lipa, stoji 5-6 eur a dobre to zabera a nema ziadne neziaduce ucinky, treba vyskusat vsetko, na tych strankach aj ochotne poradia a nie je to financne narocne.

rosnička

užívala som viac rokov, vysadzam postupnr od leta postupne i s návratmi, je to zložité a ťažké ... s pitným režimom veru zaostávam, vdaka za radu

laura36

ako dlho trvalo uzivanie a ako dlho vysadzanie? vysadzat treba velmi opatrne,mozog je citlivy a reaguje na kazdu i najmensiu zmenu..skus sa dopovat magnezkom, vitaminmi b1 a b6 kupit osobitne, nie v komplexe, vela pit, ak je velmi zle, skus dat v kritickych situacich nieco silnejsie, polku lexaurinu, xanaxu, kym to odzneje.