Nechapem ako na to - cvicit alebo nie?

Príspevok v téme: Nechapem ako na to - cvicit alebo nie?
rommmanka

ahojte, je tu niekto kto sa tomu rozumie?potrebovala by som poradit, nie som tucna, skorej taky priemer a chcela by som schudnut cca 5 kg.Lenze ako na to? Samozrejme zdravsou stravou, ovocie,zelenina, vela vody a obmedzit sladke.Ale co sa tyka cvicenia co je vlastne vhodne? Ked chcem schudnut staci nejake kardio-beh, chodza pravidelne? alebo len beh a chodza nepostacuje? a mam radsej cvicit brusaky,kliky a podobne cvicenia? NIekde som pocula ze je najlepsie najprv schudnut a potom sa nejako zacat ,,spevnovat,,. Ako to teda je?vdaka

odpovedam

na vahu sa vykasli. baby, co cvicia, maju vyssiu hmotnost, ale pevnejsie a stihlejsie telo. Podstatne je to, co ti vravi zrkadlo. Svalova hmota ti spaluje kalorie navyse - aj v case pokoja. kardio ti tento luxus nedopraje - prave naopak. Budes chudnut zo svalstva a budes musiet preto jest menej. Preto je silove cvicenie omnoho efektivnejsie a tvaruje postavu. Dole si klinki a uvidis ten rozdiel. Vlavo mas maratoncov (konstantny beh) a napravo vybusny intervalovy pohyb sprinterov. Co je podla teba krajsie? Vysusene telo (bez tuku a svalov) alebo vyvazene telo (s peknym svalovym tonusom a primeranym telesnym tukom)?

www.strengthcoachtaylor.ca

rommmanka

ano ale ked budem cvicit silove cviky tak vaha mi nepojde dole?? ci? lebo zatial mam tu skusenost ze ked sa cvici posilnovanie tak svaly su predsa ťazsie,cize na vahe rucicka neklesne...preto ma napadol beh

odpovedam

kardio je zradne, pretoze pali svalovu hmotu, pokial ho robis konstantnou rychlostou. Ak chces kardio, tak jedine intervalovo - ale je to namahave. Vzdy je lepsie silove cvicenie. Nastartuje metabolizmus az na 50 hodin, konstantne kardio len pocas doby, ked ho robis (napr. ak behas hodinu, tak spalujes len hodinu). Takze cvicenie v seriach. Prave striedanie intervalov maximalneho vykonu a pauzy je klucom k dlhemu spalovaniu. konstantny pohyb je relativne pohodlny, preto nim tolko nespalis.